لوستر ناهار خوری شیک، مدرن و خطی | از این لوسترها در بالای میز نهارخوری استفاده کنید!

میز نهار خوری می تواند به دکوراسیون آشپزخانه و خانه شما جلوه بهتری دهد، البته به شرطی که نورپردازی آن به خوبی انجام شده باشد. لوسترها اهمیت زیادی در زیبایی میزهای نهارخوری دارند که در این روزها، مدل های مختلفی از آنها تولید شده است. از لوستر خطی گرفته تا لوسترهای نهارخوری مدرن و شیک که هر کدام شکل و شمایل خاصی دارند. تقریبا می توان گفت کمتر کسی از لوسترهای قدیمی برنزی و بلوری برای میز نهارخوری استفاده می کند و اکثرا به دنبال لوسترهای مدرن برای میز نهارخوری هستند. در این مطلب از باملین قصد داریم به معرفی لوستر ناهار خوری شیک و مدرن و خطی بپردازیم.

 

نسبت اندازه لوستر به اندازه میز نهارخوری

اگر بخواهید انسانی مهمان‌نواز جلوه کنید، باید برای نورپردازی منزلتان وقت بیشتری بگذارید. اما، این به آن معنا نیست که باید لوستر بزرگتری انتخاب کنیم. نور، همانقدر که می‌تواند تاثیر مثبتی بر ما بگذارد، می‌تواند ما را دلزده کند. بنابراین طبق یک قانون در معماری، ابتدا باید مساحت میز نهارخوری را اندازه‌گیری کرده سپس لوستر خود را به اندازه نصف تا یک سوم از طول و عرض میز نهار خوری انتخاب کنید. اما، این تنها بخشی از ماجرا است. ارتفاع لوستر نسبت به میز نهارخوری نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. برای این منظور نیز بهتر است نسبت به ارتفاع سقف، اندازه‌ای بین ۷۰ تا ۱۰۰ سانتی متر انتخاب کنید. البته بهترین ارتفاع لوستر نسبت به میز نهارخوری ۷۵ سانتی متر است که اصولی‌ترین اندازه به حساب می‌آید.

 

 

نسبت سبک لوستر به سبک میز نهارخوری

لوسترها نیز مثل سایر لوازم منزل از سبک خاصی پیروی می‌کنند. اگر نتوانیم برای میز نهارخوری سبک مناسبی انتخاب کنیم، دکوراسیون آن را از تعادل خارج کرده‌ایم. به همین خاطر در ادامه از نکاتی یاد شده که می‌تواند به انتخاب سبک درست لوستر بالای میزنهارخوری کمک کند.

 

لوسترهای مدرن برای بالای میز نهارخوری

در سبک‌های مدرن و مینیمالیستی همه چیز در اوج سادگی هستند، ما می‌توانیم با استفاده از یک نورپردازی اصولی جلوه‌ای خاص با سایه‌هایی که روی میز می‌افتد ایجاد کنیم. در این میان جنس لوسترها بسیار مهم است. از آن جایی که در سبک مدرن می‌توانیم از فلز بهره ببریم، لوسترها می‌توانند روکش‌هایی از جنس کروم، نیکل یا حتی فولاد داشته باشند. اما نباید از طرح لوستر غافل ماند. طرح‌های انتزاعی یا اشکال هندسی می‌توانند متناسب برای لوستر‌های مدرن بالای میز نهارخوری باشند.

 

 

اگر که دوست دارید بیشتر به سمت سادگی حرکت کنید، لوسترهای نواری ال ای دی نیز گزینه بسیار خوبی هستند، برخی از آن‌ها امکان تغییر شکل را نیز برای ما فراهم خواهند کرد. لوسترهایی که حباب‌های بزرگ آویزان دارند نیز برای سبک مدرن توصیه می‌شوند به‌خصوص اگر از جنس شیشه شفاف باشند. فراموش نکنید که لوسترهای متناسب با سبک مدرن، کمترین تزئینات را دارند و ما نباید به اشتباه لوسترهایی پرزرق و برق تهیه کنیم.

 

 

 

لوسترهای کلاسیک برای بالای میز نهارخوری

اگر منزل شما از سبک کلاسیک پیروی می‌کند باید به شما مژده دهیم که کریستال‌ها و تزئینات این سبک لوستر می‌توانند جلوه‌های نوری را چندین برابر کنند. عموما این لوسترها برای بالای میز نهارخوری بسیار مناسب هستند، اما اگر لامپ‌های بسیار زیادی دارند، بهتر است لوستری را انتخاب کنیم که اجازه می‌دهند با شدت نورشان بازی کنیم. اگر می‌پرسید چرا باید به شما بگوییم که نور مورد نیازی که می‌خواهیم روزهنگام از لوستر بالای میز نهارخوری بگیریم با میزان نوری که شب هنگام نیاز داریم متفاوت است. بعلاوه، میز نهارخوری کاربردهای متفاوتی می‌تواند داشته باشد.

 

 

 

ما از آن گاهی برای غذا خوردن و گاهی برای دورهم جمع شدن یا کتاب خواندن استفاده می‌کنیم. هرکدام از این کارها، میزان نور متفاوتی نیاز دارند. بعلاوه، جنس لوسترهای کلاسیک می‌تواند به سمت برنج و برنز حرکت کند. این متریال احساس عتقیه بودن را به ما القا می‌کنند و باعث می‌شود که تجملی‌تر و خاص‌تر باشند. برنج و برنز از جمله متریالی هستند که امکان کار با جزئیات بیشتر را نیز فراهم می‌کنند. به همین خاطر با استفاده از این متریال لوسترهای ظریف‌تری خواهیم داشت که کاملا با سبک کلاسیک منطبق هستند.

 

لوسترها با سبک‌ تلفیقی برای بالای میز نهارخوری

هر چه بیشتر به دل مدرنیزاسیون وارد می‌شویم، با سبک‌های خاص‌تری روبه‌رو می‌شویم که گاهی ما را شوکه می‌کنند. در این میان به وجود آمدن برخی از سبک‌های تلفیقی مثل ترنزیشال یا صنعتی، احساسی مابین حس کلاسیک و مدرنیته را به ما القا می‌کنند. بنابراین اگر منزل ما از چنین سبکی پیروی می‌کند، بهتر است برای لوستر بالای میزنهارخوری نیز فکری بکنیم. یکی از بهترین انتخاب‌ها می‌تواند لوسترهایی باشد که طبیعت و صنعت را با یکدیگر آشتی داده است.

 

 

یا ترکیب شیشه و فلز با طرح‌هایی کمی انتزاعی. این لوسترها نیز باید بتوانند کاملا با سبک مبلمان و میز نهارخوری هماهنگ باشند. به عنوان مثال اگر آن‌ها بیشترین جلوه از چوب را می‌دهند، می‌توانیم از لوسترهایی که چوب، فلز و شیشه را ترکیب کرده‌اند استفاده کنیم. این یکی از خاص‌ترین پیشنهادهایی است که در این دوره می‌توان برای لوسترهای بالای میزنهار خوری داد.