مانتو گلدار زنانه رو با چی ست کنیم؟ | بهترین ست مانتو گلدار برای عید ۱۴۰۳

مانتو گلدار زنانه رو با چی ست کنیم؟ مانتوهای گلدار زنانه از پرطرفدارترین و محبوب ترین مانتوهای زنانه این روزهاست و معمولا مانتوهایی که با پارچه ژاکارد تولید می شوند طرفداران بیشتری دارند. اگر دوست دارید برای بهار امسال مانتوهای خاص و شیکی داشته باشید توصیه می کنیم مانتوهای گلدار زنانه رو امتحان کنید. در این مطلب از باملین با بهترین ست مانتو گلدار برای عید ۱۴۰۳ آشنا می شوید.

 

 

از رنگ گل‌های مانتو الهام بگیرید

ممکن است که در پارچه یک مانتو رنگی رنگی، چندین رنگ وجود داشته باشد. اما، بدون شک آن رنگ‌ها از طیفی خاص هستند یا در جهت متناقض یکدیگر حرکت می‌کنند. مثلا ممکن است شما مانتویی با رنگ زمینه آبی آسمانی داشته باشید که بر روی آن گلهای نارنجی، زرد و حتی قرمز وجود دارد. در این صورت بهتر است یکی از رنگ‌هایی که بیشتر از باقی رنگ (به جز رنگ زمینه) در مانتو وجود دارند انتخاب کنید، سپس شال و کیف دستی‌تان را با آن رنگ ست کنید. مثلا یک شال با یک کیف نارنجی با همان مانتویی که پیش‌تر به آن اشاره شد.

به هارمونی رنگ مانتو توجه کنید

منظور از هارمونی رنگ در مانتو، رنگ‌هایی است که در کنار هم از نظر بصری حسی از نظم به ما القا می‌کنند. حال این رنگ‌ها می‌توانند مکمل باشند یا مشابه با سایه‌های تیره‌تر یا روشن‌تر. اما، این مساله به احساس شخصی هم مرتبط می‌شود. این یک قاعده عمومی ندارد. ممکن است شما رنگ سبز را در کنار رنگ آبی جذاب بدانید در حالی که کسی به شما چنین ترکیب رنگی در لباس پوشیدن را پیشنهاد نمی‌کند. پس بهتر است از هارمونی رنگ‌های مانتو کمک بگیرید و از همان هارمونی برای سایر لباس‌ها مثل شلوار، شال، اکسسوری‌ها و غیره استفاده کنید.

به دمای رنگ‌های مانتو دقت کنید

دما رنگی مانتو شما به دو صورت تجزیه می‌شود. یا رنگ‌ها گرم هستند یا سرد. اگر گرم باشند شما را به یاد غروب آفتاب، نور خورشید و غیره می‌اندازند و اگر سرد باشند احساسی از آسمان، اقیانوس و یا ابرها را به شما القا می‌کنند. حال ما در لباس پوشیدن و ست کردن مانتوهای رنگی رنگی برای عیدمان می‌توانیم با ترکیب کردن سردی و گرمی رنگ‌ها در استایلمان تعادل ایجاد کنیم. مثلا اگر یک مانتو رنگی رنگی دارید که به طور کلی از رنگ‌های سرد استفاده کرده است، می‌توانیم سایر لباس‌هایمان را با رنگ گرم انتخاب کنیم. شاید هم باریکه‌ای از رنگ گرم در آن سرمای مانتوی شما وجود داشته باشد. این یک راهنمایی برای شما است که همان رنگ را انتخاب کنید. اگر دقت کرده باشید، آن تک رنگ گرم به شدت به چشم می‌آید و این کار ست کردن را برای شما راحت‌تر می‌کند.

از رنگ زمینه مانتو کمک بگیرید

یکی از شیوه‌های معمول ست کردن رنگ مانتوهای رنگی رنگی با سایر لباس‌ها، الهام گرفتن از رنگ زمینه است. ما می‌توانیم شلوار وشالی دقیقا به رنگ زمینه مانتو انتخاب کرده و کیف و کفش را با الهام از رنگ الگوها یا گل‌های روی مانتو انتخاب کنیم. این یک ست جذاب خواهد شد.

مانتو رنگی را با لباس‌هایی به رنگ خنثی ست کنید

یکی از آسان‌ترین راه حل‌ها برای ست کردن مانتو‌های رنگی رنگی با سایر لباس‌ها، انتخاب رنگ‌های خنثی برای آن‌ها است. این مساله بستگی دارد که مانتوی شما بیشتر برپایه چه هارمونی رنگی دوخته شده باشد. مثلا اگر لباس شما بیشتر به سمت رنگ‌های گرمی مثل قرمز رفته و از سایه‌های تیره و روشن این رنگ استفاده کرده است، می‌توانید شلوار و شال و کیف خود را طوسی در نظر بگیرید و برای انتخاب رنگ کفش دوباره به سمت قرمز حرکت کنید.

مانتوهای رنگی را با جین ست کنید

یکی از راه‌حل‌ها برای ست کردن مانتوهای رنگی با سایر لباس‌ها که باعث می‌شود جوان‌تر نیز به نظر برسیم، استفاده از لباس‌های جین، مثل شلوار است. انتخاب سایه رنگی لباس جین کاملا بستگی به سلیقه شما دارد، اما در نهایت استایلی جذاب با یک مانتو رنگی رنگی برای شما به همراه خواهد داشت.