مبتدی ها با این ۷ مرحله میتونن بهترین سایه چشم رو بزنن!

سایه چشم می تواند تاثیر زیادی در جذابیت و زیبایی چشمان شما داشته باشد، همانطور که اگر اشتباه از آن استفاده کنید، چهره شما را نابود میکند. در بازار لوازم آرایشی، انواع و اقسام پالت های سایه چشم وجود دارد که در مرحله اول باید آنها را بشناسید و طبق پوست چهره خود بهترین رنگ ها را برای آرایش انتخاب کنید. افرادی که در آرایش کردن مبتدی هستند می توانند با استفاده از ۷ مرحله ای که در این مطلب از باملین ذکر میکنیم، بهترین سایه چشم را برای خود بزنند.

 

 

آموزش سایه چشم برای مبتدی ها

انتخاب و استفاده از سایه چشم برای آرایش روزمره، با آرایش مهمانی‌های رسمی یا قرارهای خاص متفاوت است. اما روش سایه زدن چشم ، برای آرایش حرفه‌ای و ساده تقریباً یکسان است. کافیست با مراحل مختلف این کار آشنا باشید تا بتوانید به سادگی یک آرایش چشم فوق‌العاده انجام دهید.

این مراحل عبارتند از:

مرحله اول: زیر سازی

برای اینکه آرایش چشم زیبا و بی‌نقصی داشته باشید، در اولین مرحله بهتر است صورت و چشم‌هایتان را با شوینده مناسب بشویید تا پوست کاملاً تمیز و عاری از آلودگی و چربی باشد. پس از شستشو نیز از یک مرطوب کننده مناسب یا کرم دور چشم برای آبرسانی پوست این ناحیه استفاده کنید.

برای بالا بردن ماندگاری سایه پیشنهاد می‌کنیم در این مرحله مقداری پرایمر چشم بزنید و پس از گذشت ۵ تا ۱۵ دقیقه، سایه زدن را شروع کنید.

 

مرحله دوم: انتخاب مدل سایه چشم

در این مرحله، متناسب با مهمانی یا مجلس مورد نظرتان، مدل سایه را انتخاب نمایید. بهتر است برای آرایش روزانه از مدل‌های ساده‌تر و رنگ‌های خنثی استفاده کنید تا آرایشتان مصنوعی به نظر نرسد.

 

مرحله سوم: زدن سایه چشم

در آموزش سایه زدن چشم بصورت ساده ، با استفاده از یک برس متراکم و کوچک، سایه را پشت پلک‌هایتان پخش کنید. برای داشتن سایه چشم ساده و طبیعی، از یک پالت سایه با رنگ‌های نود، روشن و مات استفاده کنید.

برای بیس سایه، از یک رنگ متوسط استفاده کرده و از گوشه داخلی چشم تا ادامه استخوان زیر ابرو ادامه دهید و سایه را به‌خوبی پخش کنید.

اگر می‌خواهید پیگمنت‌های سایه روشن‌تر و شفاف‌تر به نظر برسند، می‌توانید به جای براش آرایشی از انگشت دستتان برای پخش کردن سایه استفاده کنید. برای گوشه‌های خارجی چشم‌ها نیز، رنگ‌های کمی تیره‌تر از سایه بیس را انتخاب کنید و آن‌ها را وسط پلک‌هایتان امتداد دهید.

 

مرحله چهارم: محو کردن سایه چشم

محو، فید یا پخش کردن سایه پشت چشم‌ها، یکی از مهم‌ترین مراحل آموزش سایه چشم است؛ چرا که کمک می‌کند تا آرایشتان زیباتر به نظر برسد. برای این کار باید براش سایه را از گوشه خارجی به سمت داخل چشم و برعکس بکشید و تا جایی ادامه دهید که مرز بین دو رنگ سایه از بین برود.

توجه داشته باشید که می‌توانید از سایه‌ای که در گوشه چشم استفاده کرده‌اید؛ زیر چشم‌هایتان هم بزنید و با یک براش گرد آن را کاملاً محو کنید. این آخرین مرحله‌ی آموزش سایه زدن چشم بصورت ساده است؛ اما اگر می‌خواهید سایه چشم مجلسی بزنید مراحل بعدی را نیز انجام دهید.

مرحله پنجم: سایه چشم حرفه ای

قسمت داخلی چشم‌هایتان را باید مطابق با مدل آرایش‌تان سایه بزنید. اگر می‌خواهید آرایش چشم بی‌نظیری داشته باشید بهتر است از کشیدن مداد چشم مشکی داخل چشم‌ها بپرهیزید و به جای آن از مداد سفید استفاده کنید؛ چرا که این کار چشمان شما را بزرگ‌تر و زیباتر نشان می‌دهد.

 

 

مرحله ششم: استفاده از هایلایتر

استفاده از هایلایتر، نقش مهمی در سایه زدن چشم دارد؛ زیرا باعث ایجاد سایه روشن شده و آرایشتان را جذاب‌تر می‌کند. به این صورت که هایلایتر را در گوشه‌های داخلی چشم و زیر ابروها بزنید تا این نواحی، روشن‌تر و براق‌تر شوند.

البته به خاطر داشته باشید که در این کار زیاده روی نکنید؛ چرا که استفاده بیش از حد هایلایتر آرایش شما را مصنوعی می‌کند.

مرحله هفتم: استفاده از سایه تیره

به کمک یک براش، مقداری سایه تیره بردارید و آن را روی خط مژه بالایی، نزدیک به مژه‌هایتان بزنید. این کار را می‌توانید برای مژه‌های پایینی نیز تکرار کنید تا چشمانتان درشت‌تر به نظر برسد. کافیست براش را از قسمت وسط پلک پایین، به سمت بیرون بکشید.

به خاطر داشته باشید برای جلوگیری از بیشتر دیده شدن چین و چروک چشم‌ها، سایه تیره را زیاد به زیر چشم نزدیک نکنید و آن را فقط روی خط مژه بزنید.

با رعایت این هفت مرحله، شما آموزش سایه چشم حرفه‌ای و مبتدی را به طور کامل یاد گرفته‌اید و با استفاده از آن می‌توانید چشمانی جذاب و گیرا داشته باشید.

روش سایه زدن چشم برای پلک‌های افتاده

افتادگی پلک‌ها، باعث غمگین به نظر رسیدن صورت و ریزتر شدن چشم‌ها می‌شود. اگر نحوه سایه زدن چشم را به طور صحیح انجام ندهید، این افتادگی بیشتر نمایان خواهد شد.

روش زدن سایه چشم برای پلک‌های افتاده، کمی متفاوت است. برای مثال توجه داشته باشید که سایه پلک‌های افتاده باید بالاتر از قسمت افتادگی باشد و تا نزدیک استخوان ابرو ادامه پیدا کند. علاوه بر این، هنگام محو کردن سایه نیز باید کمی بالاتر از پلک افتاده را در نظر بگیرید.

نکات مهم برای سایه زدن چشم

شما می‌توانید با استفاده از تکنیک‌های فوق، چشم‌هایی زیبا و کشیده داشته باشید. علاوه بر این نکات مهم دیگری نیز برای سایه زدن وجود دارند که برخی از آن‌ها عبارتند از:

  1. مدل سایه را با توجه به فرم و حالت چشم‌هایتان انتخاب کنید. به طور مثال، افرادی که چشم‌های گرد دارند می‌توانند با استفاده از سایه چشم تیره در گوشه‌های خارجی پلک، چشم‌هایشان را کشیده‌تر کنند.
  2. رنگ سایه را متناسب با رنگ چشم‌ها و پوستتان انتخاب کنید. مثلاً استفاده از رنگ‌های آبی برای چشمان قهوه‌ای و رنگ‌های تیره برای چشمان سبز انتخاب خوبی به نظر می‌رسد.
  3. بهتر است سایه چشم را در اولین مرحله بزنید و سپس مراحل دیگر آرایش، مانند استفاده از کرم پودر را انجام دهید. زیرا اکثر سایه‌ها پودری هستند که ممکن است زیر پلکتان بریزند و صورتتان را لک کنند.
  4. حتماً از براش‌های سایه با کیفیت استفاده کنید، چرا که براش‌های نامرغوب باعث می‌شوند تا سایه پشت پلک خوب پخش نشود و خط بیفتد.