مبل های ۸ نفره را با این ۶ مدل بچینید! | دکوراسیون مبل های ۸ نفره

احتمالا از دغدغه های مهم همه ما در چیدمان خانه، چیدمان مبلمان باشد. معمولا طبق نقشه و طراحی پذیرایی تصمیم میگیریم طرح و چیدمان مبلمان خانه را انتخاب کنیم که این موضوع تاثیر زیادی در زیبایی دکوراسیون منزل خواهد داشت. هر چقدر بتوانید از حالت های اتوبوسی و اِل دوری کنید، چیدمان مدرن تر و جدیدتری خواهید داشت. معمولا اکثر مردم در خانه خود مبلمان ۸ نفره دارند و این تعداد از مبل پرکاربردتر است. در این مطلب از باملین قصد داریم ۶ مدل از چیدمان های مبلمان ۸ نفره را توضیح دهیم.

۱٫ چیدمان مبل ۸ نفره با نقطه کانونی

برای چیدمان مبل ۸ نفره بر اساس نقطه کانونی اول باید تصمیم بگیرید که نقطه کانونی اتاق نشیمن شما کجا است؟ نقطه کانونی می‌تواند یک تلویزیون، شومینه، پنجره، کتابخانه، بوفه یا حتی یک کافی بار مدرن باشد. پس از پیدا کردن این نقطه کانونی شروع به چیدمان مبل ۸ نفره می‌کنید. اگر مبل ۸ نفره شما شامل ۲ مبل سه نفره و دو مبل تک نفره می‌شد بهتر است دو مبل تک نفره را روبه‌روی نقطه کانونی قرار داده و یک میز عسلی میان آن دو قرار دهید. دو مبل سه نفره را نیز روبه‌روی یکدیگر و در زاویه با نقطه کانونی قرار دهید.

 

۲٫ چیدمان مبل ۸ نفره با فرش

یک تخته فرش گرد، مستطیل یا مربع در نظر بگیرید سپس چیدمان مبل ۸ نفره‌تان را بر اساس آن فرش انجام دهید. بهتر است این تخته فرش به اندازه‌ای باشد که در مرکز مبلمان قرار گرفته و آن‌ها دور فرش چیده شوند. در این ایده، پایه‌های مبلمان می‌توانند با فاصله‌ای چند سانتی از فرش قرار بگیرند، یا دو پایه جلویی هر مبل روی فرش بوده و دو پایه دیگر خارج از فرش باشد و یا هر چهار پایه مبل بر روی فرش قرار داشته باشد.

 

اما خود فرش از دیوار فاصله چند سانتی داشته باشد. اگر منزل شما از سبک مدرن پیروی می‌کند قرار گرفتن فرش در منزل و نبودن هیچ یک از پایه‌ها بر روی فرش گزینه‌ی مناسب‌تری است. در این صورت تمرکز بر کفپوش بوده و یک تخته فرش به‌عنوان عنصری تزئیینی، اما مینیمال به نظر می‌رسد.

 

۳٫ چیدمان مبل ۸ نفره به صورت پراکنده

فراموش نکنید که دست شما برای چیدمان مبل ۸ نفره بسیار باز است و شما می‌توانید خلاقیت‌های فراوانی به خرج دهید. به‌عنوان مثال اگر پنجره‌ای بزرگ دارید، می‌توانید دو مبل تک نفره را روبه‌روی یکدیگر قرار داده و یک میز عسلی میان آن دو بگذارید تا مناسب برای مطالعه یا یک عصرانه شاعرانه باشد.

 

باقی مبل‌ها را نیز براساس نقطه کانونی یا تمرکز بر فرش بچینید. اما اگر سه مبل دو نفره داشتید بهتر است یک مبل دو نفره را نزدیک به دیواری قرار دهید که تی وی وال روبه‌روی آن است و دو مبل دونفره دیگر را با توجه به فرش بچینید.

 

۴٫ چیدمان مبل ۸ نفره کنج دیوار

اگر مدل مبل ۸ نفره شما L است بهترین گزینه برای یک چیدمان خاص، یافتن یکی از کنج‌های دیوار اتاق نشیمن و قرار دادن بخش بزرگی از مبل ۸ نفره نسبت به کنج دیوار است. برای این منظور دیواری که عرض کمتری دارد برای تعداد نشیمن کمتر (نشیمن دو نفره در مبل L هشت نفره) و دیواری که طول بیشتری دارد مناسب برای تعداد نشیمن بیشتر (نشیمن سه نفره در مبل L هشت نفره) است.

این دو سری مبل باید به گونه‌ای چیده شوند که محل تلاقی دو مبل با محل تلاقی دو دیوار یکسان باشد. اگر سه مبل تک نفره دیگر برای شما باقی ماند یکی از مبل‌ها را روبه‌روی نشیمن سه نفره و دو مبل دیگر را روبه‌روی نشیمن دونفره قرار دهید تا تعادل برقرار شود.

۵٫ چیدمان مبل ۸ نفره نسبت به میز نهارخوری

اگر به جز چیدمان مبل ۸ نفره به فکر چیدمان میزنهارخوری هم هستید، می‌توانید از میز نهارخوری به‌عنوان نقطه‌ای برای شروع چیدمان مبل ۸ نفره استفاده کنید. برای این منظور ابتدا میز نهارخوری را در جای مناسب خود قرار دهید و سپس یکی از مبل‌های سه نفره را پشت به میزنهارخوری قرار دهید. پس از آن می‌توانید باقی مبل‌های ۸ نفره‌تان را نسبت به آن مبل سه نفره دور فرش، نقطه کانونی یا به شکل پراکنده بچینید.

۶٫ با مبل ۸ نفره خانه را تقسیم‌بندی کنید

 

اگر منزل شما فضاهای متفاوتی دارد و شما ترجیح می‌دهید که هر فضا نسبت به فضای دیگر حالتی مجزا داشته باشد، می‌توانید چیدمان اصولی مبل ۸ نفره چنین ایده‌ای را پیاده‌سازی کنید. به‌عنوان مثال اگر شما در اتاق نشیمن یک کتابخانه دارید، می‌توانید با قرار دادن دو مبل تک نفره روبه‌روی کتابخانه، سالنی شبیه به اتاق مطالعه داشته باشید، این دو مبل را به صورتی قرار دهید که پشت به سایر لوازم منزل باشند. سپس نقطه کانونی دیگری انتخاب کنید. به‌عنوان مثال تلویزیون که می‌تواند نقطه‌ای کانونی برای قرار دادن دو مبل سه نفره یا سه مبل دو نفره شما باشد. بهتر است یکی از این دو مبل را پشت به پشت مبل‌هایی قرار دهید که روبه‌روی کتابخانه گذاشته‌اید.