محبوب ترین طرح کابینت آشپزخانه ۲۰۲۴ متناسب با طراحی داخلی خانه

کابینت آشپزخانه از مهمترین مسائل برای زنان محسوب می شود که دوست دارند علاوه بر جادار بودن کابینت ها، طراحی زیبا و جدیدی برای آنها انتخاب کنند. سبک کابینت تقریبا هر ساله عوض می شود و طرح های جدیدی در بازار دکوراسیون خانه و آشپزخانه ترند می شوند. علاوه بر طراحی و فضای داخلی کابینت ها باید به جنس آنها توجه شود. در این مطلب از باملین می توانید با محبوب ترین طرح کابینت آشپزخانه ۲۰۲۴ متناسب با طراحی داخلی خانه آشنا شوید.

 

 

کابینت آشپزخانه سبک کلاسیک

اگر بپرسید که پرطرفدارترین سبک کابینت آشپزخانه چیست، باید بگوییم که کابینت‌های به سبک کلاسیک در آشپزخانه‌ها یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین سبک‌ها هستند. کابینت‌های کلاسیک هرگز از مد نمی‌افتند و حتی برخی سال‌ها تبدیل به کابینت‌های ترند آشپزخانه می‌شوند. کابینت کلاسیک را همگی با جزئیات در تزئین می‌شناسیم. بعلاوه، استفاده از انواع چوب با رنگ‌های تیره و روشن می‌توانند متریال مورد استفاده در طراحی کابینت سبک کلاسیک باشند. به همین خاطر کابینت سبک کلاسیک عموما طول عمر زیادی دارد.

 

 

از آن‌جایی که جزئیات در سبک کلاسیک بسیار مهم است، پنل‌های کابینت کلاسیک عموما برجسته هستند. نکته جالب‌تر نیز همسطح بودن درِ کابینت نسبت به چهارچوب است. اما، اگر دل در گرو کابینت آشپزخانه به سبک کلاسیک دارید، اما می‌ترسید که با کابینت‌هایی حجیم روبه‌رو شوید که آشپزخانه‌تان را دلگیر می‌کند، باید به شما بگوییم که کابینت‌های کلاسیک در طراحی‌های جدید تمامی انتظارات شما را برآورده خواهند کرد. قرار نیست حتما از رنگ چوب‌های تیره استفاده کنیم یا کابینت‌هایی حجیم بسازیم. پیاده‌سازی چند رکن اصلی در کابینت‌های کلاسیک می‌تواند آن را به سبک کلاسیک وفادار نگه داشته، اما برای یک سبک زندگی مدرن آماده‌اش کند.

 

کابینت آشپزخانه سبک مدرن

اگر ما کابینت‌های آشپزخانه را به شخصیت یک انسان تشبیه کنیم، کابینت آسپزخانه به سبک مدرن شخصیتی آرام، ساده و کاردان دارد. اگر از ما ویژگی‌های کابینت‌های مدرن را بپرسید؛ راست‌بودن خطوط، تزئینات حداقلی (حتی بدون تزئینات)، استفاده از متریال‌های ترکیبی، حداکثری کارکرد، حداکثری استفاده از فضا و غیره همگی ویژگی‌های کابینت آشپزخانه سبک مدرن هستند.

 

 

صیقلی بودن سطح درهای کابینت مدرن به‌قدری است که گاهی همچون آینه عمل می‌کند. این نیز یکی دیگر از خصوصیات اصلی کابینت مدرن است. بعلاوه، اگر شما به کابینت‌های بدون قاب علاقه داشته باشید، کابینت آشپزخانه سبک مدرن، انتظار شما را برآورده خواهد کرد، درواقع، بدون قاب بودن کابینت مدرن، وفاداری به آن ویژگی مدرنیته در معماری است و آن هم حداکثر استفاده از فضا است.

 

 

کابینت آشپزخانه سبک ترنزیشال

کابینت‌ آشپزخانه سبک ترنزیشال، سبکی است که بین سبک کابینت کلاسیک و سبک کابینت مدرن سازش ایجاد کرده است. این یعنی، ما می‌توانیم از هر سبک، ویژگی‌هایی را در نظر گرفته و آن‌ها را با یکدیگر ترکیب کنیم تا نتیجه کابینت‌های ترنزیشال شود. کابینت آشپزخانه سبک ترنزیشال از آن جهت پرطرفدار است که به شما اجازه می‌دهد خیال‌پردازی کرده و ایده‌های خود را بر روی کابینت اجرا کنید.

 

 

ممکن است شما کابینتی با جزئیات زیاد دوست داشته باشید، اما عملکرد و استفاده حداکثری از فضا نیز برای شما در اولویت باشد. در این صورت سبک کابینت ترنزیشال به کمک شما می‌آید. ازجمله ویژگی‌های کابینت سبک ترنزیشال، کابینت‌هایی با درهای ساده و بدون قاب (گاهی به سبک شاکر)، استفاده از تزئینات، قرار دادن تاج بالای کابینت‌ها، استفاده از پالت‌های رنگی خنثی، استفاده از متریال طبیعی و صنعتی است.

 

 

کابینت آشپزخانه سبک نئوکلاسیک

شاید پیش‌تر شنیده باشید که کابینت آشپزخانه سبک نئوکلاسیک، بین کابینت کلاسیک و کابینت مدرن پیوند برقرار کرده است؛ این گفته تا حدودی درست است. اما، ما درباره کابینت آشپزخانه سبک ترنزیشال هم همین را گفتیم. واقعیت این است که کابینت نئوکلاسیک از نظر ظاهری بیشتر شبیه به کابینت کلاسیک است، اما از نظر کاربردی و استفاده از رنگ‌های روشن رو به کابینت‌های مدرن کرده است.

 

 

کابینت‌های نئوکلاسیک بیشتر با دسته‌های زیبا و خاصشان شناخته می‌شوند که با اشکال مختلف مثل اسلیمی، توپی و غیره طراحی می‌شوند. بهترین جنس مورد استفاده در کابینت‌های نئوکلاسیک نیز، ممبران و چوب است. به هر حال ممبران گزینه‌ی بهتری نسبت به ام دی اف و های گلاسی است که بیشتر برای کابینت‌های مدرن مورد استفاده قرار می‌گیرد چراکه رد دست بر روی جنس ممبران کمتر است های گلاس باقی خواهد ماند.

 

کابینت آشپزخانه سبک روستیک

اگر به دنبال یک سبک خاص از کابینت آشپزخانه می‌گردید، کابینت آشپزخانه سبک روستیک یکی از جالب‌ترین گزینه‌ها است که این روزها طرفدار بسیاری پیدا کرده است. سبک کابینت روستیک، بیشترین استفاده را از چوب در کنار دیوارهایی با سنگ‌های طبیعی می‌کند. یعنی اگر شما وارد آشپزخانه‌ای به سبک روستیک شوید، اولین چیزی که برق به چشمان شما می‌اندازد، کابینت‌های آن هستند.

 

 

همانطور که از اسم سبک روستیک مشخص است، ما برای طراحی آن باید به‌گونه‌ای اقدام کنیم که حال‌و‌هوای روستا را به خانه بیاوریم. عموما از جنس و طرح کابینت‌های روستیک برای ساخت جزیره و میز یا نیمکت غذاخوری نیز استفاده می‌شود. در برخی مواقع، دسته‌های سبک کابینت روستیک را از جنس مس یا فلزات این چنینی که حال‌وهوای روستا را القا می‌کنند، استفاده می‌شود.