محبوب‌ ترین و پرفروش‌ ترین بازی‌ ها در سال ۲۰۲۳

به گزارش باملین استیم با توجه به داده‌های جمع‌آوری‌شده طی سال ۲۰۲۳ و براساس فاکتور‌هایی مانند درآمد ناخالص، بیشترین تعداد گیمر‌های هم‌زمان و تعداد گیمر‌های فعال روزانه، بهترین بازی‌های رایگان و پولی سال گذشته میلادی را اعلام کرد.

این بازی‌ها در هفت گروه پرفروش‌ها، جدیدترین‌ها، محبوب‌ترین، دسترسی سریع، Steam Deck، Controller و واقعیت مجازی (VR) قرار گرفته‌اند. همچنین این هفت گروه در دو تا چهار سری شامل پلاتین، طلا، نقره و برنز طبقه‌بندی می‌شوند.

پرفروش‌ترین بازی‌های سال ۲۰۲۳

جایگاه اول این لیست به Dota ۲ تعلق گرفته و رتبه دوم نیز دراختیار Apex Legends است؛ دو بازی رایگانی که عملکرد خوبی در سال ۲۰۲۳ داشته‌اند. در رتبه سوم نیز Baldur’s Gate ۳ حضور دارد؛ بازی جذابی که تحسین کارشناسان را برانگیخت و عنوان بهترین بازی سال ۲۰۲۳ را کسب کرد. Call of Duty Modern Warfare III نیز با وجود دریافت نقد‌های مختلف، همچنان محبوب است و در رتبه چهارم جای دارد. دو بازی Destiny ۲ و Cyberpunk ۲۰۷۷ نیز در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

محبوب‌ترین بازی‌های سال ۲۰۲۳

حداکثر بیش از ۳۰۰ هزار گیمر تجربه بازی با ۶ عنوان برتر این فهرست را داشته‌اند. محبوب‌ترین بازی‌های سال ۲۰۲۳ به‌ترتیب عبارتند از:

Sons of the Forest

Destiny ۲

Starfield

PUBG: Battlegrounds

Baldur’s Gate ۳

Hogwarts Legacy

در فهرست بازی‌های Steam Deck نیز نام‌های مشابهی درکنار سایر بازی‌ها دیده می‌شود که به‌ترتیب زیر قرار دارند:

Witcher Wild Hunt

Resident Evil ۴

Half-Life

Baldur’s Gate ۳

Dave The Diver

Elden Ring

Hogwarts Legacy

GTA V

Starfield

اسامی بالا نشان می‌دهند که کاربران خواهان اجرای بازی‌های گرافیکی فشرده روی کنسول‌هایشان، حتی با وجود کاهش نرخ فریم و کیفیت گرافیکی هستند.