مدل ریش پسرانه جذاب و جدید | ۱۱ مدل ریش مردانه ایرانی

وجود ریش در مردانه می تواند عامل جذابی باشد که علاوه بر افزایش جذابیت مردان، خیلی از نواقص فرم صورت را نیز پوشش می دهد. افراد زیادی هستند که چانه کوچکی دارند یا چال زنخدان دارند که نمی خواهند آن دیده شود. با ریش می توانند این نوع موارد را پوشش دهند و فرم صورت خود را اصلاح کنند. البته باید بدانید که چه مدل ریش پسرانه و مردانه ای به شما می آید و برای فرم صورتتان مناسب است. در این مطلب از باملین به معرفی ۱۱ مدل ریش جذاب و جدید مردانه و پسرانه می پردازیم تا بتوانید بهترین گزینه را برای خودتان انتخاب کنید.

 

 

انواع مدل ریش مردانه بلند

بهتر است بدانید که بهترین مدل ریش مردانه وجود ندارد، بلکه شما باید بر اساس فرم صورت و علاقه شخصیتان، استایل و مدل ریش مناسب خود را بیابید. اگر به مدل های ریش بلند علاقه دارید، در ادامه انواع مدل ریش مردانه بلند را بررسی کردیم.

 

۱. مدل ریش گاریبالدی

 

این مدل ریش مردانه در اصل به نام ژنرال «جوزپه گاریبالدی» که به اتحاد ایتالیا در قرن نوزدهم کمک کرد، نامگذاری شده است. مدل ریش گاریبالدی (The Garibaldi Beard) برای کسانی که می‌خواهند ریش کامل داشته باشند، مناسب است و ظاهری بدون نقص به آن‌ها می‌دهد. مدل ریش گاریبالدی ترکیب یک سبیل مرتب با یک ریش پهن و گرد در پایین است. بهتر است برای کوتاه کردن موهای لب بالایی از یک قیچی کوچک استفاده کنید. سبیل را مطابق با قوس لب بالایی خود کوتاه کنید.

 

 

 

برای گرد کردن ریش باید آن را با شانه اصلاح ریش مرتب و سپس با قیچی به ریش‌تان فرم گرد بدهید. حواستان باشد که ریش خود را زیاد کوتاه نکنید.

 

 

۲. مدل ریش کامل

 

 

مزیت مدل ریش کامل (The Full Beard) برای شما آن است که به اندازه‌ی بسیاری از مدل‌های ریش مردانه نیازی به نگهداری و مراقبت ندارد و می‌توانید مطمئن باشید که در هیچ زمانی از مد نمی‌افتد.

 

 

بهترین شروع برای این مدل ریش بلند این است که از صفر شروع کنید. بدین معنی که موهای صورت خود را به طور کامل بتراشید. حالا به آن‌ها برای مدت طولانی فرصت دهید تا کامل رشد کنند. در حالی که موهای ریشتان در حال رشد هستند، هفته‌ای یکبار یا بیشتر تمام سطح آن را لمس کنید، تا اگر جایی یکنواخت نبود، به آن فرم دهید.

 

هنگامی که ریش شما به طول دلخواهتان رسید، حال می‌توانید طول آن را با ریش تراش یا قیچی در اندازه موردنظرتان حفظ کنید. حتماً ریش‌تان را به صورت روزانه با روغن‌های تقویت ریش و سبیل تغذیه کنید و ماساژ دهید. رعایت این نکات به شما برای رسیدن به ظاهری جذاب کمک می‌کند.

 

 

۳. مدل ریش وردی

 

مدل ریش وردی (The Verdi Beard) از یک آهنگساز ایتالیایی اپرا به نام جوزپه وردی الهام گرفته شده است. یک مدل ریش مردانه کلاسیک که سبیل‌ها به آن چسبیده‌اند. این مدل تقریبا شبیه به مدل ریش گاریبالدی است، با این تفاوت که فرم ریش در مدل وردی، کاملا گرد است و به پهنای موهای مدل ریش گاریبالدی نیست. در مدل ریش وردی مردانگی و آرایش و نظم ریش و سبیل به زیبایی با هم ترکیب شده‌اند.

 

 

برای دستیابی به مدل ریش وردی در ابتدا اجازه‌ی رشد به یک مدل ریش معمولی بدهید. سپس با استفاده از ابزاری مانند شانه‌ی اصلاح ریش، موهای ریش خود را شانه کنید. در حین رشد ریش خود باید با استفاده منظم از ریش تراش، فرم موهای ریش را در حالت دلخواه حفظ کنید. موهای کوتاه‌تر روی گونه‌هایتان را حذف و موهای پرتر در امتداد فک و چانه را حفظ کنید.

 

در مواقعی که به طور دوره‌ای موهای ریش خود را کوتاه می‌کنید، از کوتاه کردن انتهای سبیل‌تان خودداری کنید. سیبیل خود را جدا از ریش نگه دارید و اجازه دهید انتهای آن رشد کند. هنگامی که به طول مورد نظر ریشتان رسیدید، از ریش تراش یا تیغ اصلاح ریش برای فرم دادن به شکل ریش خود استفاده کنید. حال می‌توانید با روغن ریش یا بالم ریش، به انتهای ریش خود فرم دهید و نوک سبیل خود را به سمت بالا و دور از ریش‌های چانه خود فر کنید.

 

 

۴. مدل ریش دم اردکی

 

 

اگر خواهان یک استایل جسورانه با یک مدل ریش بلند برای خود هستید، مدل ریش دم اردکی (The Ducktail Beard) گزینه‌ی مناسب برای شما است. در این مدل، برش موهای ریش از چانه به جلو و پایین است و به دلیل شباهت با دم اردک، به آن مدل ریش دم اردکی گفته می‌شود. شما می‌توانید مدل ریش دم اردک را با یک مدل مو مردانه بلند تکمیل کنید تا یک ظاهر آراسته و شیک و در عین حال جسورانه و بی‌باک را به خود هدیه دهید.

 

این مدل ریش بیشتر مناسب صورت‌هایی با فرم بیضی و مربعی است. برای دستیابی به مدل ریش دم اردکی که یک مدل ریش پسرانه جذاب نیز هست، مراحل زیر را دنبال کنید:

 

اجازه دهید تا ریش‌تان تا اندازه مناسب رشد کند. در حالت ایده‌آل، بیشتر از ۵ سانتی‌متر بلند شود. فراموش نکنید به طور دوره‌ای آن را برای رسیدن به شکل دم اردک فرم دهید. با استفاده از ابزاری مانند برس اصلاح ریش، ریش خود را شانه کنید.

 

همانطور که ریش شما رشد می‌کند، حواستان به حفظ طول‌های مختلف موهای ریش‌تان باشد. موهای کنار گونه و چانه باید نسبت به موهای روی چانه کوتاه‌تر باشند. موهای روی چانه‌تان که به طول کامل می‌رسند را فرم دهید و کناره‌ها را کوتاه‌تر بگذارید تا شکلی متقارن و نوک تیز ایجاد کنید. هنگامی که شکل دلخواه خود را به دست آوردید، از روغن ریش برای اصلاح و حفظ مدل ریش دم اردکی خود استفاده کنید. موهای زائد روی گونه‌ها را مرتب کنید و خط گردن را حذف کنید.

 

انواع مدل ریش کم پشت

 

در ادامه چند مدل ریش کم پشت و مدل ریش مردانه کوتاه را معرفی می‌کنیم.

 

۱. مدل ریش بالبو

 

بالبو (The Balbo Beard)، یک مدل ریش دو قسمتی است که ترکیبی از سبیل با موهایی است که در حاشیه چانه رشد کرده‌اند. سبیل نیازی به اتصال به قسمت پایین موهای صورت شما ندارد و از ریش جدا است. این مدل ریش یکی از معروفترین مدل‌های ریش مردانه است. البته کمی شبیه مدل ریش بزی است.

 

برای اینکه ریش و سبیل خود را به سبک بالبو بزنید، با ریش تراش همه موهای روی گونه‌ها و گردن خود را بتراشید و فقط موهای پایین چانه را نگه دارید. حال سعی کنید موهای چانه خود را از هر دو طرف به طور یکنواخت مرتب کنید.

 

 

۲. مدل ریش بزی

 

مدل ریش بزی (The Goatee Beard) معمولاً شامل سبیل نمی‌شود و برای آن فقط موهای روی چانه کافی است. البته این بدان معنی نیست که باید قید سبیل را بزنید، شما می‌توانید مدل ریش بزی خود را با یک مدل سبیل نازک مدادی ترکیب کنید و از استایل جسورانه‌ای که به شما داده، نهایت لذت را ببرید. مدل ریش بزی کلاسیک نقطه شروع بسیاری از مدل‌های ریش دیگر مانند مدل ریش دایره‌ای است.

 

 

تنها کاری که در برای داشتن یک مدل ریش بزی بی‌نقص باید انجام دهید این است که اجازه دهید موهای زیر لب پایینی و روی چانه شما به اندازه کافی رشد کنند، سپس بقیه‌ی موهای صورت را بتراشید. در این مدل به موی گونه یا سبیل نیاز ندارید. مانند مدل ریش بالبو، سعی کنید موهای چانه و زیر لب پایینی را به طور یکنواخت و قرینه مرتب کنید.

 

در این مدل می‌توانید موهای چانه خود را بلندتر کنید یا آن‌ها را کوتاه‌تر نگه دارید. مدل ریش بزی برای مردانی که مشکلات رشد ریش مانند ریزش موی سکه‌ای دارند، عالی است.

 

۳. مدل ته ریش

 

ته ریش (Designer Stubble Beard) نوعی مدل ریش کوتاه است که بین مرحله بیبی فیس و ریش بلند ظاهر می‌شود. ته ریش که به آن مدل ریش سایه‌دار (۵-O’clock Shadow Beard) گفته می‌شود، ظاهری جذاب و قابل احترام به شما می‌دهد. اگر ته ریش مدل مورد علاقه‌تان است و می‌خواهید به‌طور دائم آن را داشته باشید. بهتر است به نحوه‌ی نگهداری آن دقت کنید. برای مقابله با خارش زودرس حتماً به صورت روزانه از مقدار کمی روغن برای ریش خود استفاده کنید. اگر ته ریش را نرم نکنید ممکن است پوست صورت شما را بخراشد. حداقل یک بار در هفته از یک ریش تراش با سایز مناسب برای حفظ طول ته ریش به مقدار ثابت و دلخواهتان استفاده کنید.

 

 

به منظور دستیابی به این مدل ریش مردانه سایه‌دار باید مرحله رشدی را پیدا کنید که در آن کل صورت شما با مقدار مناسبی از مو پوشانده شده باشد. این می‌تواند از سه روز تا یک هفته باشد که به رنگ، ضخامت و بافت موهای صورت شما بستگی دارد. برای داشتن ته ریش با طول موهای ثابت، سعی کنید از تراشیدن کامل موهای صورت خود خودداری کنید. اینکه صورت خود را کامل اصلاح کنید و منتظر رشد مجدد موهای ریش و سیبیل‌تان باشید، علاوه بر آسیب به پوست صورتتان، به شما برای رسیدن به ته ریش همیشگی کمکی نخواهد کرد.

 

۴. مدل ریش لنگری

 

مدل ریش لنگری (The Anchor Beard) گاهی اوقات به عنوان ریش ون دایک شناخته می‌شود، این ریش توسط نقاش فلاندری آنتونی ون دایک رایج شد. این مدل ریش مردانه کلاسیک توسط تعدادی از چهره‌های مشهور در طول تاریخ از ژنرال جورج کاستر گرفته تا ولادیمیر لنین و حتی جانی دپ استفاده شده است.

 

 

برای دستیابی به مدل ریش لنگری خود، اجازه دهید تا سبیل شما به طور کامل رشد کند، سپس می‌توانید آن را به هر شکلی که دوست دارید حالت دهید. در همین حال، می‌توانید بر روی چانه خود مدل ریش بزی در آورید. سپس دنباله‌های آن را تا کنار چانه نگه دارید. در واقع ریش خود را می‌توانید مانند شکل یک فلش رو به پایین اصلاح کنید.

 

سبیل از بقیه قسمت‌های چانه جدا است. موهای روی گونه‌ها را کامل بتراشید، یا اجازه دهید به صورت ته ریش بسیار بسیار کوتاه باقی بمانند.

 

۵. مدل ریش دور چانه

 

به مدل ریش دور چانه، ریش خط چانه (The Chin Strap Beard) هم گفته می‌شود. این مدل ریش یک سبک مینیمالیستی است که به چیزی بین ریش کامل و نداشتن ریش کامل و پر اشاره می‌کند. این مدل ریش کوتاه با موهای زبر و تیره‌تر بهترین نتیجه را می‌دهد. مدل ریش خط چانه را می‌توانید با سایر موهای صورت مانند موهای زیر لب پایین یا سبیل ترکیب کنید و این مدل را به طرز جالبی پر کنید. اگر به دنبال یک مدل ریش کم پشت برای خود هستید، پیشنهاد ما مدل ریش خط چانه است.

 

برای رسیدن به مدل ریش خط چانه، ابتدا اجازه دهید تا ریشتان به اندازه‌ی دلخواه رشد کند. خط فک خود را با دستگاه ریش تراش مشخص کنید. این سبک برای آنکه درست به نظر برسد به دقت در عمل نیاز دارد. موهای روی گونه‌ها، لب بالا و لب پایین و موهای قسمت بالایی ریش خود را با یک خط تمیز و دقیق اصلاح کنید.

 

۶. مدل ریش دایره‌ای

 

مدل ریش دایره‌ای (The Circle Beard) که اغلب به اشتباه به عنوان بزی نامیده می‌شود دقیقاً همان چیزی است که از اسم آن می‌توان فهمید. یک مدل ریش کوتاه که در آن بخشی از موهای صورت، اطراف دهان شما را به صورت یک حلقه‌ی‌ دایره‌ای احاطه می‌کنند.

 

برای داشتن یک مدل ریش دایره‌ای بی‌نقص، ریش خود را به مدت ۲ تا ۳ هفته پر کنید. هنگامی که به طول دلخواهتان رسیدند، از یک ریش تراش مناسب برای یکدست کردن آن استفاده کنید. موهای زائد گونه، خط فک و چانه خود را بتراشید. طرح کلی ریش خود را با تیغ و کرم اصلاح ریش مرتب کنید.

 

۷. مدل ریش جعبه‌ای کوتاه

 

مدل ریش جعبه‌ای (The Short Boxed Beard) یک مدل ریش کوتاه مردانه است که به اکثر آقایان ظاهری عالی می‌دهد. به همین دلیل جزو مدل‌های ریش محبوب است. یک مدل ریش مناسب برای استایل‌های رسمی و غیررسمی که هم به اندازه‌ی کافی پر است و هم به اندازه‌ی کافی کوتاه. مدل ریش جعبه‌ای کوتاه یک ریش مناسب برای همه موقعیت‌ها است.

 

برای داشتن مدل ریش جعبه‌ای، ریش خود را به مدت ۲ تا ۳ هفته بلند کنید و مراقب باشید که حتی هنگام کوتاه کردن منظم آن، بلندی موهای ریشتان را حفظ کنید. لبه بالایی ریش که در امتداد گونه هاست را به طور تمیز اصلاح و مشخص کنید. ریش خود را به اندازه دلخواه کوتاه کنید. موهای سرگردان گردن را اصلاح کنید تا خط گردنتان مشخص شود.

 

انواع مدل سبیل مردانه

در ادامه ۴ مدل سبیل مردانه رایج را معرفی می‌کنیم. شما هیچ محدودیتی برای داشتن استایلی که می‌خواهید، ندارید. پس یکی از این ۴ مدل برتر سیبیل را امتحان کنید یا شاید هم بخواهید همه آنها را امتحان کنید!

 

۱. مدل سبیل ساده

 

مدل Original Mustache سبیل کوتاهی که درست بالای لب بالایی به طور طبیعی و نچرال رشد می‌کند. این مدل سبیل طبیعی، ظاهری نمادین و همه کاره دارد. مدل سبیل ساده یک مدل راحت و آسان برای شما است و فقط نیاز به مرتب کردن منظم با قیچی دارد.

 

 

۲. مدل سبیل نازک مدادی

 

اگر از مدل سبیل فعلی خود خسته شده‌اید، چرا مدل سبیل مدادی را امتحان نکنید؟ مدل Pencil Thin Mustache به صورت یک نوار بسیار نازک از مو بین بینی و لب بالایی شما قرار می‌گیرد.

 

۳. مدل سبیل نعل اسبی

 

اگر به دنبال یک استایل خشن با ظاهری جسور هستید، مدل سبیل نعل اسبی بهترین گزینه است. مدل سبیل Horseshoe Mustache مانند مدل سبیل ساده و استاندارد است، با این تفاوت که دنباله‌های سبیل به سمت پایین و اغلب تا چانه ادامه می‌یابند.

 

۴. مدل سبیل شورون

 

مدل سبیل شورون بیشتر در میان نجیب‌زادگان اروپا مورد استفاده قرار می‌گرفته است. مدل سبیل Chevron نامی دارد که گویای همه چیز است: یک مدل سبیل پرپشت و بلند که تمام لب بالایی شما را می‌پوشاند.

 

معرفی ۷ محصول مراقبت ریش و سبیل دیجی‌کالا

 

برای داشتن ریش و سبیل همیشه مرتب و سالم نیاز به ابزاری دارید که به شما در مراقبت تمام و کمال از موهای صورتتان کمک کنند. ما در ادامه تعدادی از آن‌ها را برای شما آورده‌ایم:

 

۱. ماشین اصلاح موی صورت کیمی مدل KM-5027

 

ماشین اصلاح کیمی، یک ماشین اصلاح سبک و قابل حمل با طراحی ارگونومیک و خوش‌دست است. این ماشین اصلاح مدل KM-5027 از برند کیمی، یکی از جدیدترین و پرطرفدارترین محصولات در بین مردم و آرایشگران است. ماشین‌ اصلاح کیمی با استفاده از تیغه‌های پیشرفته از جنس تیتانیوم خود توانایی صفرزنی دارد. همچنین از قابلیت خط‌زنی آن برای خط‌گذاری ریش، شقیقه‌ها و پشت گردن هم نمی‌توان گذشت. از مزیت‌های ماشین اصلاح مدل KM-5027 از برند کیمی می‌توان همچنان گفت. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با این مدل به صفحه این محصول مراجعه کنید.

 

 

 

۲. خودتراش ژیلت مدل Blue3 Comfort بسته ۳ عددی

 

جنس تیغه خودتراش از استیل ضد زنگ است. به دلیل طراحی خوبش، بسیار خوش‌دست و سبک است. برای استفاده روزانه آقایان مناسب است.

 

۳. اتو ریش روزیا مدل ۷۱۱۱

 

اتو ریش روزیا مدل ۷۱۱۱ دستگاهی برای صاف کردن موهای ریش و حتی موهای سر است. درجه حرارت این اتو ریش قابل تنظیم است. از این دستگاه می‌توانید برای استایل ریش‌های کوتاه و بلند خود استفاده کنید. طراحی ارگونومیک دستگاه و وزن سبک آن به گونه‌ای است که به راحتی در دست جا می‌گیرد و دست را خسته نمی‌کند.

 

۴. روغن ریش گراندو مدل Myrtus و Rosemary حجم ۳۰ میلی‌لیتر

روغن ریش گراندو مدل Myrtus و Rosemary در حجم ۳۰ میلی‌لیتر برای مراقبت و محافظت ریش و سبیل شما از خشکی و زبری، بدحالتی، موخوره، خارش و حتی شوره مناسب است. این روغن‌ها گیاهی، ویتامینه و فاقد پارابن، گلوتن و الکل هستند. استفاده از روغن ریش گراندو به موهای ریش شما درخشندگی، خوش‌حالتی و نرمی کافی را می‌بخشد. همچنین باعث خوشبو شدن ریش و سبیل شما می‌شود.

 

راهنمای استفاده: دست‌ها، صورت و موهای صورت خود را به خوبی بشویید. سپس چند قطره از روغن ریش گراندو را کف دست خود ریخته و بر روی موهای ریش و پوست صورتتان به خوبی ماساژ دهید تا کاملاً جذب گردند. می‌توانید این کار را حداقل ۲ بار در روز تکرار کنید

 

۵. فوم اصلاح کاسپین مدل Sensitive Skin حجم ۲۰۰ میلی‌لیتر

 

فوم اصلاح کاسپین فاقد الکل و به همین خاطر برای پوست‌های حساس مناسب است. بعد از استفاده از کف اصلاح، هیچ نوع التهاب، سوزش و سرخی بر روی پوستتان ایجاد نمی‌شود. فوم اصلاح کاسپین دارای ترکیبات ضدباکتری در ساختار خود است. در نتیجه بعد از اصلاح، پوست شما جوش نخواهد زد

 

۶. روغن تقویت‌کننده ریش و سبیل گیاه قانون مدل ۰۱ حجم ۳۰ میلی‌لیتر

 

حجم روغن ریش و سبیل قانون ۳۰ میلی‌لیتر است. یک روغنی ترکیبی با فرمولاسیونی دقیق و اختصاصی و فاقد ترکیبات حساسیت‌زا و مواد افزودنی همچون الکل و پارافین است. روغن قانون را می‌توانید برای تقویت‌ ریش و سبیل خود، بهبود کم‌پشتی و ریزش ریش، به عنوان نرم‌کننده و حالت‌دهنده، جهت بهبود موخوره و شوره ریش و سبیل، رفع خشکی پوست صورت و همچنین به عنوان براق‌کننده و خوشبوکننده ریش و سبیل استفاده کنید.

 

راهنمای استفاده: می‌توانید به صورت روزانه از این روغن استفاده کنید. قبل از استفاده حتما صورت و دست‌های خود را با آب ولرم کامل بشویید.

 

برای تقویت ریش و سبیل خود و بهبود ریزش، چند قطره روغن را بر روی ریشه موهای صورتتان ماساژ دهید. بهتر است تا سه ساعت پس از مصرف، ریش و سبیل خود را نشویید. البته اگر پوستی چرب و مستعد آکنه دارید، می‌توانید زودتر نسبت به شست‌وشو صورتتان اقدام کنید.

 

برای نرمی و حالت‌دهی ریش و سبیل و بهبود موخوره، چند قطره از روغن را بین دو کف دستتان گرم کرده و به آرامی در جهت رویش مو ماساژ دهید.

 

۷. شانه اصلاح ریش

 

شانه اصلاح ریش یک شانه مخصوص برای حالت دادن به موهای ریش و سبیل شما است. می‌توانید با استفاده از آن، زاویه‌ی خط زیر گلو و زاویه خط بالای ریش را تنظیم کنید. همچنین با استفاده از شانه‌ی اصلاح می‌توانید خط کنار گوش را نیز مرتب کنید. این شانه قابل استفاده برای حالت دادن انواع مدل ریش مردانه است