مدل موی کوتاه زنانه ترند ۲۰۲۴ | ۹ مدل مو که شما را جذاب تر می کنند!

مدل موهای کوتاه هر چند وقت یکبار مد می شوند و خانم های زیادی هستند که ترجیح می دهند از این نوع مدل موها استفاده کنند. شاید مدل موی باب دهه ۹۰ میلادی را اگر چند سال اخیر استفاده می کردید چندان زیبا نبود، اما امسال دوباره به یکی از ترندهای سال ۲۰۲۴ تبدیل شده است. به طور کلی حوزه مد و زیبایی و آرایشی مانند یک چرخه است که شاید همان مدهایی که قدیمی شده بودند دوباره مد شوند. در این مطلب از باملین ۹ مدل موی کوتاه زنانه ترند ۲۰۲۴ را به شما معرفی می کنیم تا با توجه به فرم صورتتان بهترین مدل را برای خود انتخاب کنید.

 

 

۱- پیکسی

مدل موی پیکسی از دیرباز نماد تغییر و شجاعت بوده است. البته لازم به ذکر است که این مدل مو برای همه مناسب نیست و خانم هایی که صورت گرد دارند، باید از این مدل مو اجتناب کنند. مدل موی پیکسی برای خانم هایی که موی فرفری و مجعد دارند نیز توصیه نمی شود. این مدل مو به رسیدگی چندانی نیاز ندارد و  برای هر موقعیتی چه رسمی و چه غیررسمی مناسب است.

 

 

۲- موی صاف و براق

مدل موهای لایه لایه و پریشان جایگاه ویژه ای در میان خانم ها دارد. اما شایعات حاکی از آن است که در سال ۲۰۲۴ این روند با یک روند کاملا متضاد یعنی مدل موهای صاف و براق جایگزین خواهد شد. برای دستیابی به چنین مدل مویی مقدار زیادی موس حجم دهنده را از ریشه تا نوک به موهایتان بزنید. سپس موهایتان را با استفاده از سشوار خشک کرده و به کمک اسپری مو ثابت کنید.

 

 

۳- بیکسی

مدل موی بیکسی ترکیبی از دو سبک شناخته شده پیکسی و باب است. در این مدل مو بخش جلو و بالا از باب بلندتر است و کناره‌های مو و سمت گردن از پیکسی کوتاه‌تر است. این مدل مو  را می توان به راحتی کنترل کرد و حالت داد و یکی از بهترین مدل موهای کوتاه برای موهای پرپشت است. فراموش نکنید که مدل موی بیکسی را باید هر شش تا هشت هفته یکبار کوتاه کنید.

 

 

۴- باب گرد

در سال ۲۰۲۳ شاهد رواج مدل موهای صاف و فرهای ریز بودیم. اما مدل موهای ۲۰۲۴ به سمت مدل های نرم تر و منحنی تر مانند مدل موی باب گرد تا چانه متمایل شده است. این مدل مو هم با چتری و هم بدون چتری زیبا به نظر می رسد.

 

 

۵- باب فرانسوی

مدل موی باب فرانسوی یکی از محبوب ترین مدل موهای کوتاه زنانه است که به ویژگی‌های خاصی مانند شیب داشتن موها از عقب به جلو، اندازه موهای کوتاه در ناحیه گردن و موهای بلندتر در اطراف صورت معروف است. این مدل مو برای انواع مو، از صاف گرفته تا حالت دار و مجعد مناسب است. باب فرانسوی معمولا کمی کوتاهتر از باب استاندارد است و اغلب با چتری همراه است. نوعی باب خرد شده که به طول چانه بریده می شود و با موهای خط ابرو جفت می شود.

 

 

 

 

۶- کرلی با چتری

بسیاری از افراد تصور می کنند که مدل موی کرلی و فر با موهای چتری زیبا نمی شود. اما همانطور که مشاهده می کنید، مدل موی فر و پریشان با موهای چتری واقعا زیبا می شوند. این مدل مو برای افرادی که گونه های برجسته ای دارند، فوق العاده است.

 

 

 

۷- فر کوتاه

موهای مجعد را می توان هم بصورت کاملا شیک و مرتب و هم به صورت شلخته و پریشان آراست. هر دو گزینه در سال ۲۰۲۴ جایگاه ویژه ای دارند. اگر موهایتان فرفری است، می توانید با استفاده از موس مو و اسپری مناسب موهای خود را بافت دار و زیبا جلوه دهید.

 

 

 

۸- لیر

مدل موی لیر یا مدل موی پر از محبوب‌ترین مدل‌های کوتاهی مو است که بافت طبیعی و موج دار به موهای شما می بخشد. این مدل مو بر روی انواع مو از کوتاه، متوسط، بلند، پرپشت، کم پشت، فر و صاف قابل اجرا است. در این مدل مو معمولا قسمت بالایی موها کوتاه‌تر از قسمت‌های پایینی و زیرین است.

 

 

 

۹- باب دهه ۹۰

باب دهه ۹۰ یک نسخه شیک از مدل موی باب است که به پوشاندن چین و چروک و پنهان کردن پیشانی بلند کمک می کند. می توانید این مدل مو را با چتری نیز ترکیب کنید. همچنین می توانید با لایه لایه کردن موها برای ضخیم تر به نظر رسیدن و فرم دادن به آنها استفاده کنید.