معجزه جویدن سیاه دانه صبح ناشتا که از آن بی خبرید!

یکی از مهمترین مزایای جویدن سیاه دانه صبح ها به صورت ناشتا این است که سموم بدن را از بین می برد. البته سیاه دانه ماده بسیار شگفت انگیزی است که خواص زیادی دارد. در این مقاله از سایت باملین قرار است بیشتر در مورد خواص سیاه دانه و مصرف آن به صورت ناشتا صحبت کنیم. پس در ادامه همراه ما باشید.

 

جویدن سیاه دانه صبح ناشتا چه خاصیتی دارد؟

جویدن سیاه دانه صبح ناشتا باعث خروج مواد شیمیایی و سمی از کبد می‌شود. این یعنی جویدن سیاه دانه در صبح ناشتا عملکرد کبد را تنظیم می‌کند، نفخ شکم و گاز معده را هم پایین می‌آورد. به‌علاوه اینکه جویدن سیاه دانه صبح ناشتا یکی از روش‌های عالی برای بالابردن سیستم ایمنی بدن است که بدن را در مقابل بیماری‌های مختلف بیمه می‌کند.

 

مصرف سیاه دانه برای تسکین درد مفاصل

برای تسکین درد مفاصل یک قاشق غذاخوری سیاه‌ دانه آسیاب‌شده را با نصف فنجان روغن زیتون ترکیب کرده و مخلوط را روی نواحی که درد دارید بمالید. با مصرف مداوم سیاه دانه یا روغن سیاه دانه، سیستم ایمنی بدن در مقابل سرماخوردگی تقویت می‌شود. می‌توانید پودر آن را به‌صورت ادویه و چاشنی به خورشت، ماست یا سالاد اضافه کنید. اگر از خستگی دائمی رنج می‌برید صبح‌ها چند قطره روغن سیاه دانه، عسل و چند پر نعناع به چای اضافه کرده و میل نمایید. مصرف این ترکیب در ۱۰ روز انرژی ازدست‌رفته‌تان را برمی‌گرداند.

روغن سیاه دانه بهترین داروی گیاهی برای بیماران شیمی درمانی است که از نارسایی و اختلال کلیوی رنج می‌برند. مصرف این روغن اجازه دفع پروتئین از ادرار را نمی‌دهد و کراتین موجود در خون را مهار می‌کند.

تخم سیاه دانه و روغن کنجد بهترین ماسک برای درمان جوش‌های زیرپوستی و جوش‌های چرکی است. فقط حواستان به میزان مصرف روغن باشد، چرا که زیاده‌روی مصرف روغن برای پوست باعث بسته‌شدن منافذ پوستی می‌شود. اگر سیاه دانه را به‌شکل نیم‌کوب میل کنید خاصیت آن بیشتر می‌شود.

 

مقدار مصرف سیاه دانه در روز چقدر باید باشد؟

مقدار مصرف سیاه دانه در روز طی ۲۴ ساعت ۱ تا ۲ گرم به‌صورت خام است. اگر سیاه دانه را به‌شکل نیم‌کوب میل کنید خاصیت آن بیشتر می‌شود.