مواد لازم برای ساخت کوکتل پدیکور خانگی برای لایه برداری پاها

پدیکور یکی از روش های رایج در مراقبت و نگهداری از پاها و بهبود پوست پا است. به هر حال در طول روز ممکن است ساعت ها پاهای شما درون کفش قرار بگیرد و آلودگی ها و فشارهای مختلفی را متحمل شود که اگر به آنها رسیدگی نکنید ممکن است دچار بیماری های پوستی مانند قارچ، ترک پوست و یا خشکی و پوسته پوسته شدن شوید. برای این کار لازم نیست خرج زیادی کنید و به سالن های آرایشی مراجعه کنید و فقط کافیست با طرز تهیه کوکتل پدیکور خانگی برای لایه برداری پاها آشنا شوید. در این مطلب از باملین می توانید مواد لازم برای ساخت کوکتل پدیکور خانگی برای لایه برداری پاها را بشناسید و این کار را در منزل انجام دهید.

 

طرز تهیه کوکتل پدیکور خانگی برای لایه برداری پا

پدیکور به عنوان بخشی از مراقبت های زیبایی روزانه از دیرباز مورد توجه بسیاری از افراد به ویژه خانم ها بوده است. در این روش  با استفاده از ابزار و وسایل مخصوص پوست های مرده کف پا و اطراف ناخن برداشته شده و ناخن ها توسط سوهان فرم دهی و پاکسازی می شوند. این کار به کمک کوکتل پدیکور انجام می شود؛ ماده ای سرشار از مواد مغذی مانند پتاسیم، مواد معدنی و روغن های ضروری پوست که به سم زدایی، لایه برداری پوست ناخن ها، از بین بردن ترک ها و خشکی پوست کمک می کند. پدیکور قهرمان گم نامی است که پاهای شما را از شر خشکی و ترک پوست نجات می دهد.

مواد لازم:

جوهر لیمو: نصف پیمانه

نمک: ¼ پیمانه

جوش شیرین: یک پیمانه

نشاسته ذرت: نصف پیمانه

روغن نارگیل، بادام یا زیتون: دو قاشق غذاخوری

اسانس انتخابی: ۸ تا ۱۰ قطره

رنگ خوراکی انتخابی

نمک هیمالیا

گل محمدی

 

آموزش ساخت کوکتل پدیکور خانگی

جوهر لیمو، نمک، جوش شیرین، نشاسته ذرت و روغن را درون یک ظرف بریزید و بخوبی مخلوط کنید. باید مواد همانند ماسه درون دست شکل بگیرند. اگر حالت پودری داشت، حدود یک قاشق غذاخوری آب به آن اضافه کنید تا مواد مرطوب و شکل پذیر شوند. در مرحله بعد برای اینکه کوکتل پدیکور در هنگام حل شدن در آب بوی خوبی آزاد کند، به آن هشت تا ده قطره اسانس مورد نظر خود مانند اسانس لیمو، وانیل، میخک یا اکالیپتوس را اضافه کنید. اکنون چند قطره از رنگ خوراکی مورد نظر خود را به مواد اضافه کنید. می توانید به جای رنگ خوراکی از رنگ های طبیعی مانند آب لبو، آب کلم قرمز و یا زعفران دم کرده نیز برای رنگ دادن به کوکتل پدیکور استفاده کنید.

اکنون باید مواد را درون قالب بریزید. شما می توانید از هر قالبی حتی قالب یخ هم برای این کار استفاده کنید. یک قاشق غذاخوری نمک هیمالیا را با چند قطره رنگ خوراکی مخلوط کرده و داخل قالب بریزید. سپس مواد کوکتل پدیکور را که از قبل آماده کرده اید، روی آن ریخته و با پشت قاشق به مواد داخل قالب فشار وارد کنید تا بافت منسجم پیدا کند. می توانید به جای نمک هیمالیا از گل محمدی نیز برای تزئین کوکتل پدیکورها استفاده کنید. پس از یک روز مواد را از داخل قالب خارج کرده و مجدد حدود دو روز صبر کنید تا کوکتل ها بخوبی خشک و آماده مصرف شوند.