مکمل رنگ کرم قهوه ای و کرم استخوانی در دکوراسیون خانه

در طراحی دکوراسیون رنگبندی خانه می تواند تاثیر زیادی در جذابیت و زیبایی دکوراسیون داشته باشد. رنگ کرم از جمله رنگ های پرکاربرد و محبوب در دکوراسیون خانه است که می توانید با انتخاب یک رنگ مکمل جذاب برای آن، طرح جذابی را برای منزل خود ایجاد کنید. رنگ کرم گاهی اوقات با سایه هایی که وجود دارد می تواند در دسته رنگ های گرم و گاهی در دسته رنگ های سرد قرار گیرد. با توجه به روانشناسی رنگ ها، رنگ کرم می تواند تکسین دهنده باشد. در این مطلب از باملین مکمل رنگ کرم قهوه ای و کرم استخوانی در دکوراسیون خانه را به شما معرفی می کنیم.

 

 

 

۱- یک سایه خنثی

یک راه حل عالی برای برجسته تر کردن رنگ کرم، افزودن یک رنگ خنثی مانند بژ در کنار آن است. در واقع وقتی رنگ کرم با یک سایه خنثی همراه شود، فضای آرامش بخشی را در اتاق شما ایجاد خواهد کرد. همانطور که در این تصویر مشاهده می کنید، رنگ‌های قهوه‌ای و بژ صندلی و فرش در کنار میز نهار خوری چوبی تضاد ملایم و ظریفی با اتاق ناهارخوری کرم رنگ ایجاد کرده است. استفاده از رنگ کرم در سرتاسر این فضا منجر به ایجاد یک فضای آرامش بخش برای صرف غذا و معاشرت شده است.

 

 

 

 

۲- آبی

برای پیدا کردن رنگ های مکمل همیشه باید چرخه رنگ را بررسی کرد. رنگ‌های مکمل معمولاً با یکدیگر متضاد هستند و در چرخه رنگ روبروی هم قرار می گیرند. جایگاه آبی در چرخه رنگ درست روبروی رنگ کرم است. قرارگیری این دو رنگ در کنار یکدیگر منجر به ایجاد یک طرح پیچیده و کلاسیک شده و برای استفاده در مکان هایی مانند آشپزخانه و کتابخانه عالی است. در سبک دکوراسیون ساحلی، که بی درنگ شما را به ساحل دریا می برد، اگر به جای رنگ سفید از رنگ کرم در کنار آبی استفاده کنید، گرما و حس تعادل بیشتری را در فضا ایجاد خواهید کرد. در این تصویر از رنگ های کرم و آبی برای تداعی یک فضای رسمی و در عین حال جذاب و راحت استفاده شده است.

 

 

 

 

۳- سبز

در چند سال اخیر، رنگ سبز به یکی از محبوب‌ترین رنگ‌ها در دکوراسیون داخلی تبدیل شده است و برای استفاده در تمام اتاق های خانه ایده آل است. استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون داخلی ارتباط ما را با دنیای بیرون و طبیعت را افزایش داده و فضای آرامش بخشی را در محیط خانه ایجاد می کند. ترکیب رنگ کرم با سبز سیج (sage green) یا همان سبز پاستیلی در دکوراسیون داخلی فوق العاده است. سبز سیج رنگ سبز با مقداری تناژ خاکستری است. انتخاب مبلمان سبز رنگ یکی از بهترین راه ها برای اضافه کردن یک رنگ برجسته به دکوراسیون داخلی است، خصوصا اگر برای رنگ آمیز دیوار از رنگ های خنثی مانند کرم استفاده شود.

 

 

 

۴- یک سایه گرم و روشن

بیشتر رنگ‌های کرم تمایل دارند گرمای ملایمی را به فضا وارد کنند. از این رو توصیه می شود این رنگ ها را با رنگ های گرمی مانند نارنجی و خاک رسی ترکیب کنید. رنگ خاک رسی به طرز شگفت انگیزی با کرم ترکیب می شود و منجر به خلق فضایی آرام و ملایم خواهد شد. رنگ زرد آفتابی انتخابی عالی برای ایجاد یک فضای پرجنب و جوش در خانه است. امسال پالت های رنگی از رنگ های سرد به سوی رنگ های گرم تر متمایل شده اند.

 

 

 

 

۵- شرابی

با توجه به اینکه کرم دارای ته رنگ قهوه‌ای است، پیشنهاد می کنیم این رنگ را با رنگ‌های خاکی مانند ارغوانی خاکی، آلویی و شرابی ترکیب کنید. دکوراسیون قرمز رنگ مطمئنا برای همه مناسب نیست. اما یک رنگ قرمز غنی و تیره مانند شرابی در صورتی که با یک رنگ خنثی روشن‌ و آرامش بخش مانند کرم ترکیب شود، یک طرح رنگی فوق العاده در دکوراسیون شما ایجاد خواهد کرد. کرم یک رنگ خنثی است و می تواند به عنوان پس زمینه ای عالی برای رنگ های برجسته مانند شرابی باشد.

 

 

 

 

۶- صورتی

یک پالت متشکل از رنگ های کرم و صورتی واقعا فوق العاده است. از آنجایی که هر دو این رنگ ها ته رنگ های مشابهی دارند، می‌توانند فضایی گرم و دلنشین در دکوراسیون داخلی شما خلق کنند. می توانید برای خلق یک دکوراسیون روشن و تاثیر گذار رنگ کرم را با صورتی ملایم ترکیب کنید. شما می توانید از پس زمینه کرم برای درخشش سایه های برجسته تر، مانند سرخابی نیز استفاده کنید.

 

 

 

 

 

۷- مشکی یا خاکستری

رنگ کرم مکمل خوبی برای رنگ های تیره است و برای متعادل کردن رنگ های تیره ای مانند مشکی یا خاکستری عالی است. متضادها همیشه جذاب هستند، خصوصا زمانی که صحبت از رنگ می شود. در این تصویر تضاد ظریفی بین کابینت های کرم رنگ و دیگر لوازم مشکی و خاکستری مشاهده می کنید. رنگ‌های تیره‌تر و روکش‌های فلزی ظاهری شیک و مدرن در آشپزخانه خلق کرده اند و منجر به ایجاد فضایی گرم و جذاب شده اند.