نابودی گردشگری اسرائیل با طوفان الاقصی

من گزارش میدم باملین به گزارش مهر، اطلاعات اداره آمار رژیم صهیونیستی نشان می دهد گردشگری این رژیم در آخرین فصل سال ۲۰۲۳ بدون احتساب دوره کرونا بیشترین رکود را از زمان انتفاضه الاقصی در آغاز هزاره جدید داشته است. که پیامدهای عملیات طوفان الاقصی را نشان می دهد.

الجزیره نوشت: از ابتدای تجاوزات رژیم صهیونیستی به غزه، بخش گردشگری رژیم صهیونیستی متحمل آسیب های زیادی شده و بیشتر شرکت های مسافرتی بین المللی سفرهای خود به سرزمین های اشغالی را لغو کرده اند و بیشتر کشورهای جهان خطوط هوایی نیز از پرواز به سرزمین های اشغالی خودداری می کنند.

مرکز آمار سرزمین های اشغالی نشان می دهد که در سه ماهه آخر سال گذشته تنها ۱۸۰ هزار نفر به سرزمین های اشغالی سفر کرده اند که شامل صهیونیست های خارج از سرزمین های اشغالی می شود که نشان دهنده کاهش ۸۱٫۵ درصدی این سفرها نسبت به زمان مشابه در سال ۲۰۲۲ میلادی است.

مجموع گردشگران رژیم صهیونیستی در سال گذشته ۳ میلیون نفر بوده است، در حالی که تخمین زده می شود بیش از ۵٫۵ میلیون نفر به سرزمین های اشغالی سفر کنند.

صنعت گردشگری ۳ درصد از کل اقتصاد رژیم صهیونیستی را تشکیل می دهد و حدود ۲۰۰ هزار صهیونیست به طور مستقیم در این صنعت فعالیت دارند.

روزنامه معاریو همچنین گزارش داد که پیش از این ۲۵۰ شرکت هواپیمایی در سرزمین های اشغالی فعال بودند اما در حال حاضر تنها ۴۵ شرکت به فعالیت خود ادامه می دهند که نشان از انزوای رژیم صهیونیستی دارد.