نحوه شستن براش کرم پودر | با این شکل شستن براش آرایشی، عمر آن را افزایش دهید!

براش آرایشی یا همان براش کرم پودر یکی از مهمترین لوازم آرایشی است که در بین کاربردی ترین لوازم برای آرایش خانم ها قرار می گیرد. با توجه به استفاده زیاد از براش در موارد مختلف و تماس مستقیم آن با پوست صورت شما، احتمال انتقال آلودگی های موجود روی آن به پوست شما زیاد است که این مورد می تواند پوست شما را به خطر بیندازد. به همین دلیل هم باید نحوه شستن براش کرم پودر را بلد باشید. در این مطلب از باملین به شما می گوییم که چطور براش آرایشی را بشویید تا عمر آن افزایش پیدا کند.

 

 

 

 

شستن براش آرایشی

زمان شستن براش آرایشی شما به دفعات استفاده از انواع براش و همچنین نوع پوست‌تان بستگی دارد. معمولا میکاپ آرتیست‌ها توصیه می‌کنند که براش‌های مختلف‌تان را هفته‌ای یک بار با پاک کننده مخصوص براش بشویید.

برای پاکسازی براش‌های آرایشی به هر روشی، اولین مرحله تمیز کردن مواد آرایشی اضافی چسبیده به سطح آنهاست. برای انجام این کار، ابتدا تکه‌ای دستمال کاغذی و یا حوله بدون پرز را انتخاب کنید. سپس با حرکات چرخشی و نرم براش‌های آرایشی‌تان را روی سطح دستمال یا حوله بکشید.

 

 

 

 

این حرکت را به آرامی و برای یکی دو دقیقه ادامه دهید. در آخر شاهد مقدار زیادی باقی مانده لوازم آرایشی بر سطح دستمال خواهید بود. به کاربردن این ترفند، بعد از هربار استفاده از براش‌های آرایشی توصیه می‌شود.

۱. شستن براش با صابون جامد:

برای اینکه با پاک کننده‌های جامد براش‌تان را بشویید، ابتدا باید براش کثیف را در آب ولرم مرطوب کنید تا موها کاملا خیس شوند. مهم‌ترین نکته برای شستشوی براش بدون اینکه به آن آسیبی برسد، این است که آن را به صورت وارونه زیر شیر آب بگیرید؛ به نحوی که آب فقط روی سر برس بریزد.

مراقب باشید که قسمت فلزی برس خیس نشود؛ چرا که در غیر این صورت به مرور زمان چسبی که موهای براش را به دسته نگه داشته، حل خواهد شد.

 

 

 

 

سپس سر براش خیس را روی صابون بچرخانید تا کف کند. پس از اینکه موهای براش کاملا به کف و صابون آغشته شدند، به آرامی با دست‌های‌تان موها را به سمت سر براش ماساژ دهید و آن را خوب بشویید. توجه داشته باشید که تمام آلودگی‌ها و مواد آرایشی از روی موهای براش، زدوده شوند. در نهایت بگذارید براش خشک شود. برای خشک شدن براش هم آن را وارونه از جایی آویزان کنید تا قسمت فلزی و چسب مرطوب نشود.

 

 

 

 

۲. استفاده از پدهای سیلیکونی:

این پدهای سیلیکونی و بسیار کاربردی، معمولا شیارهای مختلفی در اندازه‌های متفاوت دارند. شیارهای کوچکتر براش تمیز کردن قلم آرایشی مخصوص میکاپ چشم و شیارهای بزرگتر برای شستن براش‌ براش رژگونه و برس‌های مشابه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

موهای براش را به صابون مخصوص یا محلول پاک کننده آغشته کرده و آن را روی شیارها بکشید. در طول شستشو شیارها لابه‌لای موها قرار گرفته و آن‌ها را عمیقا پاکسازی می‌کند. سپس براش را روی پارچه یا حوله نرم و تمیزی بچرخانید تا رنگدانه‌های مواد آرایشی از روی آن پاک شود.

 

 

 

توجه داشته باشید که لازم نیست فشار زیادی وارد کنید. فشار بیش از حد تنها به ریختن موهای براش و خراب شدن آن منجر می‌شود. تنها کافی است با ملایمت موهای براش را روی پارچه چندین بار بچرخانید.