نحوه پرورش کاکتوس در خانه چطور است؟ | ۵ ایده جذاب برای کاشت کاکتوس

نحوه پرورش کاکتوس در خانه چطور است؟ گیاه کاکتوس از محبوب ترین گیاهان آپارتمانی محسوب می شود که علاوه بر زیبایی مزایای زیادی هم دارد. شاید تصور کنید نگهداری از کاکتوس و پرورش آن کار آسانی باشد چون نیازی به آب ندارد. اگر قصد پرورش کاکتوس دارید و یا اینکه می خواهید این گیاه دوست داشتنی را در خانه نگهدارید، باید نکات مهمی را رعایت کنید که برای پرورش کاکتوس، مؤثر هستند. در این مطلب از باملین قصد داریم این نکات رو مورد بررسی قرار دهیم و ۵ ایده جذاب برای کاشت کاکتوس را بیان کنیم.

 

 

۵ ایده مختلف برای کاشت و پرورش کاکتوس

دکوراسیون با کاکتوس به یک روند تبدیل شده است، اگر چه این گیاهان کوچک، از زمان قدیم توجه زیادی را جلب کرده اند و امروزه شهرت زیادی به دست آورده اند؛ زیرا این ایده آل است که یک منطقه سبز کوچک در خانه داشته باشید، ویژگی های آنها جاذبه اصلی برای هزاران نفر است؛ آنها به راحتی نگهداری می شوند، آنها آب را برای چند روز حفظ می کنند، رنگی هستند و اشکال و اندازه های مختلفی دارند در این بخش نحوه کاشت کاکتوس را یاد بگیرید.

کاکتوس یک نوع گیاه است که بسیار راحت می شود آنها را در خانه نگهداری کرد؛ آنها نیاز به مراقبت کمی دارند و با انواع مختلف دکوراسیون خانه بسیار خوب ترکیب می شوند. بهترین چیز، این است که، برخلاف سایر گیاهان، آنها بسیار متنوع هستند و می توانند به روش های مختلف در هر ظرفی کاشته شوند و آنها به راحتی به فضاهای داخلی خانه و فضای باز عادت می کنند آیا شما در مورد کاشت کاکتوس در خانه خود فکر می کنید؟ آیا می خواهید از آنها به عنوان دکوراسیون استفاده کنید؟ مهم این است که، شما بعضی از مراقبت های ابتدایی و مجموعه ای از ایده ها را در نظر بگیرید، تا آنها واقعا فوق‌العاده باشند پس یادداشت بردارید!

 

نکات مفید و آنچه باید هنگام کاشت و پرورش برای رشد مناسب کاکتوس رعایت کنید

برای افرادی که ترجیح می دهند، گیاهان چشمگیر و زیبا، که به مراقبت های زیادی نیاز ندارند، را داشته باشند، این موارد ایده آل هستند، اگر چه برخی از توصیه ها باید در هنگام رشد آنها مورد توجه قرار گیرد، ضروری نیست که همیشه به آنها توجه شود و مراقبت زیادی نمی خواهند.

 

فضایی با نور و خورشید:

برای حفظ آنها در شرایط مناسب، احتیاج است که یک فضای روشنی فراهم آورید، که بتواند نور مستقیم خورشید را دریافت کند، اگر می خواهید آنها را در داخل خانه قرار دهید، پشت پنجره ها یا مکان هایی قرار دهید، که نور در بیشتر روز آنجا باشد.

 

آبرسانی خوب هنگام این گیاهان:

آبرسانی، به اندازه نور خورشید اهمیت دارد این بدان معنی است که در هر دو، گلدان و زمین باید از انباشت آب اجتناب شود.

 

گلدان های کم عمق:

ریشه های کاکتوس، کاملا سطحی هستند و احتیاج به عمق زیادی برای حفظ خود ندارند؛ گلدان کم عمق بهترین گزینه است، زیرا آب درون آن، جمع نمی شود.

 

خطرات میانگین:

کاکتوس ها، در آنچه که درمورد آبیاری انجام می شود، مانند دیگر گیاهان معمولی نیستند، اگرچه این موضوع بدین معنا نیست که آنها را در مدت طولانی بدون آب رها کنید، ضروری است که آنها را به روش متوسطی آب دهیم تا زمانی که، خاکشان مجددا خشک شود.

 

فاصله بین گیاهان:

یکی از رایج ترین اشتباهات، هنگام کاشت آنها در خاک این است که آنها را بسیار نزدیک به هم می کارند، اگرچه رشد آنها آهسته است و برخی از آنها، فضای زیادی نیاز دارند، بهتر است آنها را با فاصله مشخصی از هم بکارید.

 

 

ایده هایی برای کاکتوس در خانه

بهترین چیز در مورد این گیاهان این است که آنها را می توان به روش های مختلف کاشت، با صرف نظر از فضایی که آنها قرار است اشغال کنند؛ البته، این یک مزیت بزرگ برای افرادی است که مایل به استفاده از آنها به عنوان دکوراسیون هستند.

 

۱٫ ایجاد سبدهای آویز:

از آنجا که ریشه های کاکتوس، کاملا سطحی هستند، سبدها برای کاشت آنها، مناسب هستند؛ اساس این مورد، باعث راحتی و سهولت در آبیاری می شود و با شکل گیاه، ترکیب مناسبی به وجود می آورد. خلاق باشید، گونه های مختلف و بافت های متفاوت کاکتوس را برای تاًثیر گذاری بیشتر با هم ترکیب کنید.

 

۲٫ یک باغچه عمودی ایجاد کنید:

باغچه های عمودی، مد روز هستند. ساختن آنها آسان است و این امکان را به شما می دهد، که چندین گونه را بکار ببرید و این یک جلوه بسیار ویژه ای از تزئین را ارائه می دهند؛ به یاد داشته باشید، از گلدان های کم عمق و ترجیحا مسطح استفاده کنید. بنابراین، علاوه بر حفظ رطوبت، شما می توانید آن را بر روی هر دیوار قرار دهید.

 

۳٫ از فنجان ها استفاده کنید:

آیا فنجان های قدیمی دارید، که دیگر استفاده نمی کنید؟ این عناصر، برای گونه های کوچکی از کاکتوس ایده آل هستند، کاکتوس های بزرگتر در این ظروف سنگینی می کنند. چندین نوع فنجان را روی سینی گذاشته و کاکتوس را رشد دهید، این دکوراسیون برای آشپزخانه ایده آل است.

 

۴٫ قفسه بندی با کاکتوس ها:

یک راه بسیار ابتکاری برای تزئین گیاهان کاکتوس، استفاده از یک قفسه است این یک انتخاب ایده آل، برای یک اتاق مطالعه یا دفتر است؛ نکته قابل توجه این است که همه گیاهان کاکتوس باید یک اندازه، به طوری که در یک سطر یکنواخت باشند. با این حال بهتر است از انواع مختلف کاکتوس برای ایجاد دکوراسیون جذاب تر استفاده کرد.

 

۵٫ گیاه با تنه چوبی:

برای افرادی که سبک روستایی را بیشتر دوست دارند، از ایده ما، برای کاشت با تنه چوبی استفاده کنند؛ این سبک، مناسب برای هر دو فضای داخلی و باغ و تراس است. همه چیزهایی که باید انجام دهید، این است که یک تنه درخت را خالی کنید و آن را از خاک پر کنید سپس، شما می توانید کاکتوسی که می خواهید را در آن بکارید.

 

 

آنچه باید برای پرورش کاکتوس بدانید

قلمه زدن

رایج ترین روش برای تکثیر کاکتوس ها روش قلمه زدن است و بهترین فصل برای آن اوایل تابستان می باشد. به طوری که آنها را در یک بستر سبک و محیطی با رطوبت کافی با آبیاری منظم کشت می کنند. امروزه قلمه ها را در آب ولرم حدود ۴۵ درجه سانتی گراد قرار می دهند. در نتیجه جریان شیرابه قلمه ها قطع می شود. سپس آنها را در بستر کاشت قرار می دهند.

 

تکثیر بذری

به این صورت است که کاکتوس ها را در سبدهای پلاستیکی کم عمق با یک خاک بسیار سبک (ترجیحا پیت ماس) کشت می کنند. آبیاری بسترهای کشت در پای گیاه انجام می گیرد، یا اینکه سبدها را در ظرف های آبی قرار داده که به تدریج آب را جذب می کند و گیاه و بذرها مرطوب شده و بعد جوانه می زنند. مانند هر گیاه دیگر، بذر کاری باعث طولانی شدن زمان رشد و نمو و بلوغ گیاه می شود.

 

روش پرورش کاکتوس ها

ترکیب خاک کاکتوس ها، باید شنی رسی و درصد بیشتری از شن یا سنگریزه باشد. کاکتوس ها بیش از گیاهان معمول نیاز به آبیاری منظم دارند و بسته به سرعت رشد و فصل، تعداد و فواصل آبیاری تنظیم می شود. بعضی از کاکتوس ها نظیر مامیلاریا گل دهی منظم هر ساله دارند. بذر سیاه رنگ کوچک تولید می کنند. بعضی دیگر از کاکتوس ها نظیر زیئو کاکتوس که گل های بسیار کم دوامی دارند و تولید بذر کمتری می کنند.