نکات مهمی که قبل از میکروبلیدینگ ابرو باید بدونی!

میکروبلیدینگ یکی از بهترین روش هایی است که برای پرپشت تر شدن و زیبایی حالت ابروها استفاده می شود. افراد زیادی هستند که با معضل کم پشت بودن ابروها و یا فرم نامناسب و ریزش ابرو مواجه می شوند. بهترین راهکار برای حل این مشکل استفاده از میکروبلیدینگ است، اما این کار باید توسط فرد متخصص و مجرب انجام شود. ابروهای متقارن می توانند تاثیر زیادی در زیبایی و جذابیت شما داشته باشند. در این مطلب از باملین قصد داریم نکات مهمی که قبل از میکروبلیدینگ ابرو باید بدانید را بیان کنیم.

 

 

میکروبلیدینگ ابرو چیست؟

میکروبلیدینگ یک عمل زیبایی نیمه دائمی برای پرکردن و تغییر شکل ابروهای شما با استفاده از یک تیغه حاوی ۱۰ تا ۱۲ سوزن برای ایجاد بریدگی‌های ریز در پوست است تا رنگدانه‌ها در آن بریدگی‌ها رسوب کنند. شکل تیغه‌ها به گونه‌ای است که نتیجه نهایی کار بسیار واقعی به نظر می‌رسد و گویی موهای واقعی ابرو است. میکروبلیدینگ راهی عالی برای افرادی است که ابروهای نازک، بریده و یا نامتقارن دارند.

قسمت اول کار مشاوره خواهد بود که درمورد شکل و رنگ ابرویی که می‌خواهید و متناسب صورت شماست صحبت می‌کنید، سپس صورت شما نقشه برداری شده و سپس روند کار آغاز خواهد شد. اولین جلسه ممکن است چند ساعت طول بکشد و پس از بهبودی پوست، چهار تا شش هفته بعد از جلسه اول نیاز به ترمیم خواهید داشت.

 

 

 

تفاوت میان میکروبلیدینگ و فیدرینگ ابرو

فیدرینگ ابرو شکل دیگری از میکروبلیدینگ است که به جای یک ابزار چند تیغه، از یک ابزار تک تیغه برای ضربه به پوست استفاده می‌کنند اما فرایند کلی کار یکسان است. این نوع میکروبلیدینگ برای افرادی که به طور طبیعی ابروهای پرتر یا پرپشت‌تری دارند مناسب‌تر است. دقت ضربه در این روش بیشتر است.

 

تفاوت میان میکروبلیدینگ و تاتو ابرو

خالکوبی ابرو بسیار شبیه خالکوبی معمولی است، چون جوهر با استفاده از یک تفنگ یا خودکار با لرزش بالا به وسیله یک سوزن در پوست رسوب می‌کند. استفاده از جوهر به جای رنگدانه مهمترین تفاوت بین خالکوبی و میکروبلیدینگ است. جوهر برای همیشه باقی می ماند، در حالی که رنگدانه ها با گذشت زمان محو می‌شوند. ابروهای تاتوشده ظاهر چندان طبیعی ندارند و به مرور زمان تغییر رنگ می‌دهند.

 

تفاوت میان میکروبلیدینگ و میکروشیدینگ

هدف میکروشیدینگ ابروهای پرپشت‌تری است که انگار آرایش شده‌اند و هدف میکروبلیدینگ طبیعی به نظر رسیدن است. میکروشیدینگ برای افرادی که پوست چربی دارند یا ظاهر آرایش‌شده را به طبیعی ترجیح می‌دهند انتخاب مناسب‌تری است.

 

مراقبت‌های پس از میکروبلیدینگ

مراقبت‌هایی که باید انجام دهید برای گرفتن بهترین نتیجه و جلوگیری از عفونت ضروری است. در هفته اول ترجیحا کاری که باعث عرق کردن شود انجام ندهید؛ یعنی از رفتن به باشگاه، استخر، کارهای سنگین و رفتن به سونا خودداری کنید.

موارد دیگری که باید رعایت کنید عبارتند از: دست نزدن به ابروها، پرهیز از تماس مستقیم نور خورشیدانجام هیچ گونه لایه برداری یا لیزر درمانی یا استفاده از محصولات زیبایی و آرایشی به مدت ده روز تا دو هفته. همچنین سعی کنید از رانندگی با شیشه پایین و یا بیرون رفتن در هوای آلوده خودداری کنید تا از بروز عفونت توسط عوامل آلوده جلوگیری شود.

 

 

بایدها و نبایدهای میکروبلیدینگ

بایدها:

 1. با دقت نکات گفته‌شده توسط تکنسین را رعایت کنید.
 2. از یک پد پنبه‌ای یا کتانی که فقط چند قطره آب استریل شده روی آن ریخته برای پاک کردن خون و مایع لنفاوی استفاده کنید.
 3. برخی کارها مانند مصرف برخی مسکن‌ها یا انجام برخی درمان‌های زیبایی روی نتیجه میکروبلیدینگ تاثیر دارد، حتما با تکنسین خود مشورت کنید.
 4. اگر در مورد واکنش آلرژیک پوستی نگران هستید، قبل از انجام کار بخواهید روی یک نقطه پوست شما تست کنند.
 5. کمی احساس قرمزی و حساسیت پوستی و همچنین مقدار کمی ترشح خون و مایع لنفاوی طبیعی پس از اتمام کار طبیعی است اما اگر درد ادامه یافت و محل میکروبلیدینگ متورم یا چرکی شد فورا به پزشک مراجعه کنید تا عفونت به جریان خون شما نرسد
 6. در یک ماه قبل از عمل از انجام فیشال، لایه برداری، میکرودرم ابریژن، نیدلینگ پوست و لیزر درمانی خودداری کنید چون ممکن است ترکیباتی داشته‌باشند که با رنگدانه‌ها تداخل داشته‌باشند یا به پوست آسیب برسانند و روی نتیجه نهایی کار تاثیر بگذارند.
 7. یک تا دو هفته قبل از میکروبلیدینگ از اپیلاسیون صورت و انجام درمان‌هایی مانند بوتاکس خودداری کنید.
 8. ۴۸ ساعت قبل از میکروبلیدینگ از مصرف الکل، ایبوپروفن، آسپرین، قهوه، نیاسین و ویتامین E اجتناب کنید.
 9. به خاطر داشته‌باشید در زمان پریود بودن ممکن است حساسیت شما به درد بیشتر باشد، پس اگر نگران درد هستید، زمان جلسه را به تاریخ دیگری موکول کنید.

 

نبایدها:

 1. اگر ابروهای شما همچنان با گذشت زمان تیره‌تر از حد انتظار است، نگران نباشید، با بهبودی پوست شما، تیرگی ابرو نیز محو می‌شود و رنگ آن تا ۶۰درصد روشن‌تر می‌شود
 2. از برداشتن، خراشیدن، خاراندن و حتی لمس ابروهای خود خودداری کنید مخصوصا زمانی که در روز سوم یا چهارم شروع به پوسته‌ریزی می‌کنند.
 3. ابروهایتان تا یک هفته نباید خیس شوند؛ شما نباید در این یک هفته عرق کنید و یا آرایش کنید.
 4. از شوینده و محصولات بهداشتی زیبایی پوست در ناحیه ابرو استفاده نکنید و جلسه لیزر خود را نیز به ده روز پس از میکروبلیدینگ موکول کنید.
 5. ابروهایتان در معرض نور مستقیم خورشید نباشد.

 

قبل و بعد از میکروبلیدینگ ابرو

تاثیرات میکروبلیدینگ آنی است؛ ممکن است بلافاصله مقداری قرمزی و حساسیت پوستی داشته‌باشید اما طبیعی است و نتیجه کار را البته با تیرگی بیشتر نسبت به حالت نرمال می‌بینید. جلسه دوم برای ترمیم ضروری است تا ابروهای شما را در صورت وجود ته‌نشینی رنگدانه پر کنند و شکل نهایی کار را بررسی کنند.

 

ابروهای میکروبلیدینگ شده چقدر دوام خواهند داشت؟

ابروهای میکروبلیدینگ شده بسته به نوع پوست شما یک تا سه سال حدودا دوام دارند و برای اینکه طول عمر خوبی داشته‌باشند باید به دقت دستورالعمل‌هایی که تکنسین به شما می‌دهند را دنبال کنید. اینکه بعد از ۱۲ تا ۱۵ ماه نیاز به یک ترمیم داشته‌باشید امری طبیعی و عادی است.