نگین دندان از کجا بخریم؟ بررسی نحوه کاشت و عوارض

مردم امروز بیشتر از هر چیز دیگری به زیبایی خود اهمیت می دهند و برای رسیدن به این هدف از انواع روش ها استفاده می کنند. استفاده از نگین دندان یکی از روش های زیبایی چهره در زمان لبخند یا خندیدن است. کاشت نگین بر روی دندان با محبوبیت زیادی در میان خانم ها روبرو شده و با صرف هزینه های پایین انجام می شود. برای استفاده درست از نگین دندان و پیشگیری از صدمه دیدن دندان ها، باید پیش تر اطلاعات خود را در این زمینه کامل کنید. در این بخش به بررسی نحوه کاشت و عوارض این روش زیبایی می پردازیم.

روش کاشت نگین روی دندان

بسیاری از افراد برای داشتن لبخند زیبا از نگین های مصنوعی یا کریستالی بر روی دندان ها استفاده می کنند. نگین دندان بسیار ریز است و بر روی قسمت کوچکی از دندان قرار می گیرد. برای استفاده از این نگین ها باید به صافی و سفیدی سطح دندان توجه داشته باشید. استفاده از این ابزار تزیینی، توجه همه را به دندان های شما جلب می کند. در صورتی که دندان زیبایی نداشته باشید، از این روش نتیجه مطلوبی نمی گیرید.

اگر می خواهید نگین دندان درخشش بیشتری در دهان شما داشته باشد، به سراغ نگین های برلیان بروید. اما اگر به دنبال یک نگین بادوام می گردید، از نگین های کریستالی استفاده کنید. استفاده از این روش برای زیباتر کردن لبخند بر روی دندان های طبیعی میسر خواهد بود. نگین دندان بر روی دندان های مصنوعی یا کامپوزیت قابل استفاده نیست.

مراحل کاشت نگین دندان

پس از خرید دندان از مراکز معتبر عرضه کننده لوازم جانبی دندانپزشکی، برای کاشت آن به یک مرکز معتبر مراجعه کنید. دندانپزشک پس از معاینه اولیه دندان شما، سطح دندان را پاکسازی می کند. سپس با استفاده از ابزار مخصوص سطح دندان را زبر کرده و برای اتصال نگین آماده می کند. در این فرایند از چسب مخصوص برای چسباندن نگین استفاده می شود. در مرحله بعدی نور مخصوص به نگین چسبانده شده می تاباند تا استحکام آن در هنگام جویدن غذاها حفظ شود. این روش های ساده دوام نگین بر روی دندان ها را افزایش می دهند.

پس از اتصال نگین به دندان، برای برداشتن آن نیز باید به دندانپزشک مراجعه کنید. برخی روش های کاشت با ایجاد سوراخ بر روی دندان یا تراشیدن آن انجام می شوند؛ توصیه می کنیم هرگز از این روش های غیر اصولی استفاده نکنید. در صورت ایجاد سوراخ در دندان، مشکلاتی مانند پوسیدگی و خرابی مینای دندان به وجود می آیند.

آیا کاشت نگین دندان عوارضی دارد؟

در صورتی که این فرایند را در مراکز غیرمعتبر انجام دهید، دندان های شما آسیب جدی می بینند. برای پیشگیری از عوارض استفاده از این روش زیبایی، باید به دندانپزشک مراجعه کنید. حتی در شرایطی که کاشت نگین دندان را در کلینیک های معتبر دندانپزشکی انجام دهید، همواره عوارضی سلامت دندان های شما را تهدید می کنند. برخی از این موارد را در زیر مشاهده می کنید:

  1. در محل کاشت، احتمال جمع شدن جرم وجود دارد که به مرور سبب پوسیدگی دندان ها می شود.
  2. در صورتی که دندان شما استحکام لازم را نداشته باشد، پس از کاشت، ترک بر می دارد و سبب ورود باکتری ها به دندان خواهد شد.
  3. اگر در زمان کاشت، چسب نگین به خوبی عمل نکند، دوام آن کاهش می یابد و با یک بار جویدن غذا به سادگی کنده می شود.

در مراکز غیرمعتبر از نگین های بی کیفیت و چسب های غیر استاندارد استفاده می شود که عوارض شدیدتری برای کاشت به وجود می آورند. این روش های غیر اصولی سبب آسیب دیدگی مینای دندان ها و پوسیدگی تدریجی خواهند شد.

از کجا نگین دندان بخریم؟

برای خرید نگین باکیفیت دندان باید به مراکز فروش لوازم طبی دندانپزشکی مراجعه کنید. نگین های تزیینی در این مراکز به صورت صد در صد بهداشتی و استاندارد در اختیار مشتریان قرار می گیرند. برخی از معتبرترین مراکز ارائه دهنده نگین دندان به شرح زیر هستند:

فروشگاه دنتال منت

در این مجموعه می توانید بهترین نگین های دندانی را در رنگ های مختلف خریداری کنید. این مجموعه با به روزرسانی خدمات و تجهیزات، بهترین ها را در اختیار مشتریان قرار می دهد. نگین های دندانی در این مرکز فروش با حفظ نکات بهداشتی و در بسته بندی های مناسب در اختیار مشتریان قرار می گیرند.

فروشگاه سورنا دنتال

یکی از معتبرترین مراکز خرید لوازم جانبی و تخصصی دندانپزشکی، فروشگاه سورنا دنتال است که با سال ها تجربه در این حوزه یکی از پیشکسوت های حوزه دندانپزشکی محسوب می شود. در این مرکز فروش استانداردترین برندهای نگین دندان در اختیار مشتریان قرار می گیرند. قیمت های به صرفه و کیفیت بالای محصولات این مجموعه از مهمترین دلایل محبوبیت آن در سطح کشور محسوب می شود.

https://sorenadental.com/product/tooth-gem/

شما می توانید برای خرید نگین مورد نظر خود از کارشناسان معتبر تیم سورنا دنتال کمک بگیرید. با این روش بهترین انتخاب را در میان این محصولات تزیینی خواهید داشت. پزشکان و دندانپزشکان خرید عمده این اقلام را از سورنا دنتال انجام می دهند.

بوکا دنت

مجموعه معتبر بوکا دنت در زمینه عرضه و فروش لوازم دندانپزشکی سابقه طولانی دارد. این مرکز خرید بهترین نگین های کریستال دندانی را در اختیار مشتریان قرار می دهد. این محصولات در فهرست لوازم عمومی دندانپزشکی در این مرکز خرید ارائه می شوند.

دنتال اکسپرس

مرکز معتبر دنتال اکسپرس با عرضه بهترین نگین های دندانی کریستالی به عنوان یکی از تامین کنندگان لوازم عمومی دندانپزشکی معرفی می شود. قیمت های به صرفه محصول در این فروشگاه یکی از مهمترین ویژگی های خرید از دنتال اکسپرس محسوب می شود.

دنتال اکسپرس

فروشگاه شاپ دنت

این مرکز تخصصی عرضه لوازم دندانپزشکی، انواع نگین دندان را با سایزبندی کامل در اختیار مشتریان قرار می دهد. شما می توانید رنگ بندی مورد نظر خود را در میان این محصولات انتخاب کرده و نگین دندان مورد نیاز را با بهترین کیفیت خریداری کنید. فروشگاه شاپ دنت به صورت اینترنتی سفارشات مشتریان را ثبت می کند.

دندان مارکت فارس

دندان مارکت فارس یکی از فروشگاه های معتبر اینترنتی است که با یک شعبه حضوری در شهر شیراز اداره می شود و بهترین نگین های دندان را در اختیار مشتریان قرار می دهد. https://dandanmarketfars.com/

جمع بندی

در این بخش در رابطه با خرید نگین دندان از بهترین مراکز فروش اینترنتی در کشور مواردی را بررسی کردیم. کاشت نگین دندان، روش های اصولی و تخصصی دارد و باید زیر نظر دندانپزشک انجام شود. در صورت بی توجهی به نکات ایمنی و بهداشتی استفاده از نگین دندان، عوارض جانبی آن به تدریج سبب تخریب دندان های شما می شوند. در بخش هایی از این مطلب به روش اجرای اصولی کاشت نگین در دندان ها اشاره کردیم.