هزینه جدید سفر عتبات عالیات در سال ۱۴۰۳ اعلام شد

به گزارش باملین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حمیدرضا محمدی، معاون عتبات عالیات سازمان حج و زیارت با بیان اینکه اعزام‌های دوره جدید از ۱۷ دی ماه تا ۲۲ اسفند ماه پیش بینی شده است، گفت: اعزام‌های ماه مبارک رجب و شعبان المعظم نیز در این دوره زمانی قرار دارد و تا آغاز ماه مبارک رمضان به اتمام می‌رسد که برای بازه زمانی بعد که همزمان با ایام عید نوروز می‌باشد نیز برنامه‌ریزی صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه بیش از ۴۰ هزار نفر زائر ظرفیت سازی در دوره جدید ایجاد شده است، گفت: این ظرفیت سازی‌ها به مرور توسط شرکت‌های مجری در حال افزایش است و در این دوره زمانی تعداد بیشتری ظرفیت مهیا خواهد شد و تعداد بیشتری از عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) به عتبات مشرف می‌گردند.

محمدی درباره اعزام‌های دی ماه نیز گفت: در دی ماه که تا هفدهم آن مربوط به دوره قبل بوده است تاکنون ۲۰ هزار نفر رهسپار سفر زیارتی به عتبات عالیات عراق شده اند.

معاون عتبات عالیات سازمان حج و زیارت همچنین تاکید کرد: برنامه ریزی لازم برای رشد سطح خدمات و افزایش رضایتمندی زائران انجام شده است که قطعا رضایت، عزت، کرامت، سلامت و امنیت زائران اولویت ما محسوب می‌شود.

وی درباره هزینه‌های سفر عتبات نیز گفت: سفرها در دو قالب زمینی و هوایی و در بسته‌های مختلف و از اقصی نقاط کشور انجام می‌شود که تفاوت قیمت‌ها نیز بدلیل درجه‌بندی کاروان‌ها، سطح بندی هتل‌ها، خدمات حمل و نقل، شهر مبدا اعزام زائران و … می‌باشد، اما کیفیت خدمات همانند بیمه‌ای، تغذیه، بهداشتی، فرهنگی و … یکسان می‌باشد.

محمدی تصریح کرد: حدود قیمتی از مبدا تهران برای سفرهای زمینی از ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تا حدود ۸ میلیون می‌باشد و هزینه برای سفرهای هوایی نیز از ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تا ۱۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است که البته سعی شده هزینه‌ها مدیریت شود.

وی افزود: این هزینه‌ها برای خدماتی همانند حمل و نقل، تغذیه و تدارکات، بیمه، اسکان در هتل، امنیت و … دریافت می‌شود.

معاون عتبات عالیات سازمان حج و زیارت تصریح کرد: متقاضیان می‌توانند برای نام نویسی به سامانه عتبات به نشانی atabat.haj.ir یا ۲ هزار و ۷۰۰ دفتر زیارتی سراسر کشور مراجعه نمایند و زمان اعزام را مدنظر قرار دهند.

وی به متقاضیان توصیه کرد که چنانچه قصد زیارت عتبات عالیات را دارند حتما از طریق دفاتر زیارتی دارای مجوز سازمان حج و زیارت اقدام نمایند تا در بهره مندی از خدمات اسکان، تغذیه، درمانی و … اطمینان خاطر داشته باشند.