هزینه چند صد میلیاردی بن‌سلمان در ساختمان‌سازی + عکس

به گزارش باملین به نقل از خبرآنلاین، تصور قبلی از عربستان به عنوان یک مقصد گردشگری هر چه باشد، در شرف بازسازی اساسی است. به عنوان مثال، Sindala را تصور کنید، یک اقامتگاه جزیره خصوصی ۷ ستاره با سه استراحتگاه فوق لوکس، ۳۸ رستوران سطح بالا و چندین اسکله تفریحی.

هزینه چند صد میلیاردی بن سلمان در ساخت و ساز + عکس
سیندالا

یا «قدیه»، شهری آینده‌نگر با ۶۰۰ هزار نفر که از ته بیابان برمی‌خیزد و به ورزش و بازی اختصاص دارد.

هزینه چند صد میلیاردی بن سلمان در ساخت و ساز + عکس

قیدیا

در مورد «تروئنا» هم باید گفت که پیست اسکی است که بر فراز کویری مرتفع ساخته شده است.

هزینه چند صد میلیاردی بن سلمان در ساخت و ساز + عکس

تروجان

پروژه دریای سرخ بن سلمان همچنین منظره ای وسیع از ۵۰ استراحتگاه مجلل و ۸۰۰۰ اتاق هتل است که در ۲۲ جزیره در مجمع الجزایری به سبک مالدیو که کاملاً از انرژی باد و خورشید تغذیه می شود، پراکنده شده است.

هزینه چند صد میلیاردی بن سلمان در ساخت و ساز + عکس

پروژه دریای سرخ

همچنین The Rig، یک پارک موضوعی ماجراجویی ۵ میلیارد دلاری در یک سکوی نفتی دریایی در دست ساخت است.

هزینه چند صد میلیاردی بن سلمان در ساخت و ساز + عکس

پلت فرم

علاوه بر این، عربستان سعودی که اخیراً یک کشتی تفریحی ۳۰۰ میلیون دلاری خریداری کرده است، به عنوان مقصد سفرهای دریایی معرفی شده است. در سراسر کشور پادشاهی، جاده‌ها، فرودگاه‌ها، زمین‌های گلف و پایانه‌های سفر دریایی جدید از شن و ماسه ایجاد شده‌اند. نقشه عربستان سعودی دوباره ترسیم شده است.

در واقع، تجسم میزان دگرگونی فیزیکی عربستان سعودی اغلب دشوار است. برخی از برجسته ترین پروژه های در حال انجام عبارتند از Sindala، یک جزیره خصوصی ۷ ستاره، Troena و یک پیست اسکی صحرا در NEOM، منطقه ای ۵۰۰ میلیارد دلاری در شمال غربی عربستان سعودی.

نئوم چگونه متولد شد؟

ایده نئوم که عمدتاً توسط صندوق سرمایه گذاری عمومی ۷۰۰ میلیارد دلاری پادشاهی تأمین می شود، از چشم انداز ۲۰۳۰، برنامه بزرگ عربستان سعودی برای پایان دادن به وابستگی تاریخی خود به نفت و تنوع بخشیدن به اقتصاد خود، متولد شد.

هنگامی که این طرح برای اولین بار در سال ۲۰۱۶ اعلام شد، اهداف پادشاهی خیالی به نظر می رسید. هر سال ۱۰۰ میلیون بازدید کننده خارجی و داخلی را تنها در ۱۴ سال جذب کنید و سهم گردشگری در اقتصاد را از حدود ۳ درصد به ۱۰ درصد افزایش دهید.

با باز شدن درهای عربستان سعودی به روی بازار گردشگری بین المللی، این جاه طلبی ها واقع بینانه به نظر می رسند. کارولین برمنر، رئیس تحقیقات سفر و گردشگری در Euromonitor International، گفت: «ما شاهد برنامه‌های بسیار بلندپروازانه و پیشرفت‌های عظیم هستیم. میلیاردها و احتمالاً تریلیون ها دلار در زیرساخت ها و در تنوع بخشیدن به اقتصاد سرمایه گذاری می شود. شورای جهانی سفر و گردشگری (WTTC) تخمین زده است که پادشاهی قبلاً ۸۰۰ میلیارد دلار هزینه کرده است و این شامل حجم عظیم سرمایه گذاری خارجی نمی شود.