همه چیز درباره لیفت یا بالا کشیدن پیشانی

لیفت یا بالا کشیدن پیشانی یعنی چه؟ عمل جراحی کشیدن پوست پیشانی چگونه انجام می‌شود؟ تزریق بوتاکس به پیشانی و شقیقه بهتر است یا کشیدن پوست پیشانی با جراحی؟ در ادامه به این سوالات پاسخ خواهیم داد. روزی همه ما شاهد علائم پیری خواهیم بود، این واقعیت تلخی است که نمی‌توان از آن چشم پوشید. چین و چروک‌های پیشانی یکی از بارزترین نشانه‌های پیری هستند که می‌توانند ظاهرمان را تحت تأثیر قرار دهند.

لیفت یا بالا کشیدن پیشانی به چه معناست؟

جراحی لیفت یا بالا کشیدن پیشانی یکی از راه‌حل‌های مؤثر برای جوان‌سازی این ناحیه است. این روش با بالا بردن ابروها و کاهش چین‌وچروک‌های اطراف چشم، موجب ظاهری جوان‌تر و زیباتر می‌شود. لیفت پیشانی و ابرو باعث می‌شود پوست صاف‌تر شود و کل صورت جوان و طراوت بیشتری پیدا کند. چون ابروها بخش مهمی از صورت هستند، تأثیر این جراحی بر جذابیت چهره بسیار چشمگیر است. اثرات گذر زمان بر روی پوست ما اجتناب ناپذیر است.

چه کسانی باید لیفت ابرو انجام دهند؟

اگر وضعیت سلامتی شما مناسب باشد، غیرسیگاری هستید و انتظارات واقع‌بینانه‌ای دارید، ممکن است کاندید مناسبی برای این عمل کشیدن پوست پیشانی باشید. قبل از تصمیم‌گیری، حتما با پزشک متخصص مشورت کنید تا سابقه پزشکی، اهداف و انتظاراتتان بررسی شود. پزشک می‌تواند بگوید آیا شما واجد شرایط هستید و کدام روش برایتان مناسب است.

روش‌های لیفت یا بالا کشیدن پیشانی کدامند؟

روش لیفت تاجی یا لیفت ابروی باز، از جمله روش‌های انجام لیفت پیشانی است. در این روش جراح گوش راست تا گوش چپ و همچنین بالای سر را برش می‌دهد. هدف از این کار، بهبود شکل پیشانی بلند و همچنین اصلاح موقعیت و شکل ابروها است. البته انتخاب نوع عمل بستگی به شرایط و نیاز فرد دارد و باید توسط پزشک متخصص تعیین شود.

جراحی لیفت یا بالا کشیدن پیشانی چگونه انجام می‌شود؟

جراحی لیفت یا بالا کشیدن پیشانی یک روش سرپایی است و معمولاً نیازی به بستری شدن پس از عمل نیست. این عمل می‌تواند با استفاده از روش‌های جراحی یا غیرجراحی انجام شود. در روش جراحی، بیمار تحت بیهوشی قرار می‌گیرد تا هیچ دردی حین عمل احساس نکند. مدت زمان عمل معمولاً بین یک تا سه ساعت است. بسته به نوع عمل، از بیحسی موضعی یا بیهوشی کامل استفاده می‌شود تا ناحیه پیشانی بی‌حس شود

مدت زمان ماندگاری جراحی لیفت پیشانی چقدر است؟

نتایج جراحی لیفت یا بالا کشیدن پیشانی می‌تواند تا آخر عمر شما باقی بماند، البته بستگی به مراقبت‌های قبل از عمل لیفت پیشانی و مراقبت های بعد از عمل لیفت پیشانی شما دارد. با افزایش سن، احتمال تضعیف نتایج وجود دارد، زیرا الاستیسیته و قدرت بازگشت پوست کاهش می‌یابد. اما این بدان معنا نیست که نتایج کاملاً از بین می‌روند. چین و چروک‌ها ممکن است دوباره ظاهر شوند، اما به شدت قبل از عمل نخواهند بود. در مجموع، اگر مراقبت‌های لازم را انجام دهید، می‌توانید انتظار نتایج درازمدت داشته باشید. البته جزئیات بستگی به شرایط خاص شما دارد که باید با پزشک مطرح کنید.

 

دکتر علی پرند

فوق تخصص جراحی پلاستیک  زیبایی و ترمیمی

با سابقه درخشان در حوزه زیبایی و ترمیمی

 • فوق تخصص جراحی پلاستیک از دانشگاه علوم پزشکی مشهد
 • پایان‌نامه فوق‌تخصص حفظ و ارتقا راه‌های هوایی بعد از جراحی زیبایی بینی
 • بورد تخصصی جراحی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی شیراز
 • ثبت اختراع پایان نامه تخصصی جراحی عمومی در مورد بهبود اسکار ناشی از سوختگی با پماد انالاپریل و پسودوافدرین
 • دارای دانشنامه پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
 • فارغ التحصیل سازمان استعدادهای درخشان(سمپاد) کرمان

هزینه جراحی لیفت پیشانی چقدر است؟

هزینه عمل لیفت پیشانی بسته به عوامل مختلفی متغیر است:

 • محل و مرکز انجام جراحی
 • تخصص و تجربه جراح
 • نوع روش جراحی
 • هزینه‌های تجهیزات و بیمارستان
 • هزینه آزمایش‌ها و مراقبت‌های پیش و پس از عمل