هوش مصنوعی برای دخالت در انتخابات!

من گزارش میدم باملین به گزارش شفقنا؛ گاردین نوشت: مایکروسافت هشدار داده است که چین با محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی، پس از انتخابات ریاست جمهوری در تایوان، امسال تلاش خواهد کرد انتخابات را در ایالات متحده، کره جنوبی و هند مختل کند.

بر اساس گزارشی که تیم اطلاعاتی تهدیدات این شرکت در روز جمعه منتشر کرد، شرکت فناوری آمریکایی گفت انتظار دارد گروه‌های سایبری تحت حمایت دولت چین، انتخابات پرمخاطب سال ۲۰۲۴ از جمله کره شمالی را هدف قرار دهند.

در این گزارش آمده است: «از آنجایی که تعداد زیادی از مردم برای رأی دادن به هند، کره جنوبی و ایالات متحده می‌روند، احتمالاً شاهد هدف قرار دادن بازیگران سایبری چینی و تا حدی کمتر بازیگران سایبری کره شمالی در این انتخابات خواهیم بود». .

مایکروسافت گفت: چین «حداقل» محتوای تولید شده با هوش مصنوعی را از طریق رسانه های اجتماعی ایجاد و توزیع خواهد کرد که «به نفع موقعیت آنها در این انتخابات پرمخاطب است».

مایکروسافت می‌گوید: «در حالی که تأثیر مخاطبان چنین محتوایی محدود است، آزمایش‌های رو به رشد چین در تقویت میم‌ها، ویدیوها و صدا ادامه خواهد یافت – و ممکن است در آینده مؤثر واقع شود».