وقتی هیچ بلیتی برای سفرهای نوروزی موجود نیست!

به گزارش باملین به نقل از ایسنا، خرید بلیت سفرهای داخلی به یکی از مشکلات اصلی مسافران در روزهای پایانی سال تبدیل شده است. البته مشکل بلیت در یک سال گذشته وجود داشته است. بنابراین مسافران در صورتی که قصد سفر با وسایل نقلیه عمومی را دارند باید از یک ماه قبل خرید خود را انجام دهند. در حال حاضر هیچ بلیطی برای خرید در سامانه های مسافرتی نوروزی موجود نیست.

یعنی اگر قصد سفر در ایام نوروز را دارید یا باید از یک ماه قبل برنامه ریزی کرده و برای سفر مورد نیاز خود بلیط تهیه کنید و یا اینکه خبری از بلیط هیچ یک از روش های حمل و نقل اعم از اتوبوس، قطار و هواپیما نیست. . .

به نظر می رسد مهم نیست که خریدار بلیط اتوبوس باشید یا خریدار بلیط قطار یا هواپیما. اگر به سایت های فروش آنلاین بلیط مراجعه کنید، نمی توانید بلیط مقصد مورد نظر خود را خریداری کنید. البته مراجعه به آژانس های مسافرتی یا تماس با آنها نیز کمکی نمی کند. زیرا در صورت عدم امکان خرید بلیط از سایت های فروش بلیط، دست این آژانس ها نیز برای خرید بلیط بسته است.

برای تهیه بلیط با یکی از آژانس های مسافرتی تماس گرفتیم. اما این آژانس پاسخ داد که اگر در چند روز آینده قصد سفر دارید، بلیتی برای فروش وجود ندارد و فقط می توانید از بلیط های کنسل شده استفاده کنید. یعنی یک روز قبل از سفر باید با آژانس مسافرتی تماس بگیرید و درخواست بلیط کنید، بنابراین اگر شانس با شما یار است و شخصی قبل از شما بلیط خود را کنسل می کند، می توانید بلیط بخرید.

در ضمن اگر به بازار سیاه سر بزنید یا در گوگل سرچ کنید، بلیت ها با قیمتی بالاتر از قیمت مصوب و گاهی حتی دو تا سه برابری ارائه می شود. آژانس های مسافرتی می گویند به این بازار سیاه دسترسی ندارند و تنها در صورت کنسل شدن بلیت می توانند برای مسافران بلیط رزرو کنند. در همین حال، به نظر می رسد کاربر نهایی مجبور به خرید بلیط به هر قیمتی برای برنامه ریزی سفر خود است.

اگرچه راه‌آهن از جابه‌جایی مسافر با قطار رکورد می‌کند، اما از سوی دیگر رئیس سازمان هواپیمایی کشوری به ناکافی بودن تقاضا و عرضه بلیت هواپیما اذعان دارد و اتحادیه شرکت‌های مسافربری نیز از نصف شدن اتوبوس‌ها در دو سال گذشته خبر می‌دهد. ; باید دید وزارت راه و فواید عمومی برای نبود بلیت چه برنامه ای دارد.