ویتامینی که با خطر حمله قلبی همراه است

افرادی که برای کاهش کلسترول ویتامین مصرف می کنند در معرض خطر حمله قلبی هستند.

به گزارش ایسنا به نقل از دیلی، بسیاری از افراد از مکمل های ویتامین B3 استفاده می کنند و در مولتی ویتامین ها گنجانده شده است و همچنین برای بهبود سلامت به برخی از غذاها مانند غلات اضافه می شود.

تحقیقات جدید نشان می دهد قرص ارزانی که بسیاری از مردم برای حفظ سلامتی و کاهش کلسترول مصرف می کنند ممکن است منجر به حملات قلبی بیشتر شود.

ویتامین B3 که در برخی غذاها مانند غلات نیز یافت می شود، می تواند مقدار زیادی ماده شیمیایی به نام ۴PY را در بدن ما تولید کند. این ماده شیمیایی می تواند رگ های خونی ما را ملتهب کند و خبر بدی برای قلب است زیرا می تواند باعث مشکلات جدی مانند سکته شود.

دانشمندان کلینیک کلیولند متوجه این مشکل با ویتامین B3 شدند. بسیاری از کشورها این ویتامین را به غذاهایی مانند آرد و غلات اضافه می کنند زیرا به سیستم عصبی و رشد اندام ها و بافت هایی مانند کبد، پوست، مو و سلامت چشم کمک می کند.

شما می توانید ویتامین B3 را به تنهایی یا در مکمل ها بخرید تا به شما کمک کند سالم بمانید و برای مدت طولانی تری جوان به نظر برسید، اما مطالعه منتشر شده در مجله Nature Medicine نشان داد که برخی افراد بیش از حد این ویتامین را مصرف می کنند. مصرف کنید و ۴ PY خیلی زیاد داشته باشید.

دکتر استنلی هازن، محقق ارشد این مطالعه، گفت: اثرات نیاسین (نوعی ویتامین B3) همیشه تا حدودی متناقض بوده است. علیرغم کاهش کلسترول توسط نیاسین، مزایای بالینی آن همیشه کمتر از حد انتظار بوده است.

سرویس بهداشت ملی بریتانیا می گوید که ما معمولا ویتامین B3 کافی را از موادی مانند گوشت، ماهی، تخم مرغ و آرد گندم دریافت می کنیم و مصرف بیش از حد یک نوع ویتامین می تواند منجر به بیماری کبد شود.