پارک سرگرمی شناور ریگ؛ مقصد ماجراجویانه در قلب خلیج فارس + عکس

به گزارش باملین، آنطور که روزیاتو می نویسد، این پارک با سه هتل مجلل، ۱۱ رستوران بزرگ و چندین ترن هوایی بزرگ، جدیدترین ایده غیرمعمول عربستان سعودی است.

چیزی که این مجموعه را واقعا منحصر به فرد می کند این است که در حدود ۴۰ کیلومتری نزدیک ترین زمین قرار دارد. بازدیدکنندگان می توانند از قایق، کشتی کروز، هواپیما یا هلیکوپتر برای سوار شدن به این شهربازی شناور استفاده کنند.

طبق توضیحات وب سایت رسمی پارک تفریحی ریگ، این مقصد گردشگری از طراحی سکوهای نفتی دریایی الهام گرفته شده است. شهربازی شناور ریگ در مساحتی بیش از ۳۰۰۰۰۰ متر مربع ساخته شده است.

ورزش های آبی، ورزش های هیجان انگیز و مجموعه غواصی بخشی از سرگرمی های ماجراجویی در این پارک شناور است. همچنین یکی از رستوران ها در ارتفاعات از میهمانان خود پذیرایی می کند و چندین رستوران متنوع دیگر نیز برای خدمات رسانی به بازدیدکنندگان ساخته می شود.

هتل های ۵ ستاره با اتاق های مشرف به آب های بیکران از جمله امکانات رفاهی این مجموعه است. این پارک شناور همچنین دارای یک مجموعه تفریحی در ارتفاع، مکانی برای اجرای موسیقی و مهمانان مشهور است.

پیش بینی ها نشان می دهد که این مرکز تفریحی شناور تا سال ۲۰۳۲ ۹۰۰۰۰۰ گردشگر را جذب خواهد کرد.

دکل پارک تفریحی شناور;  مقصد ماجراجویی در قلب خلیج فارس + عکس

پروژه عربستان سعودی: رویایی برای آینده

پروژه پلت فرم یکی از پروژه های بزرگ عربستان سعودی است. برای کاهش وابستگی به درآمد نفت، پادشاهی تریلیون ها دلار برای این پروژه هزینه می کند.

عربستان سعودی با سرمایه گذاری های هنگفت به سرعت پروژه های عجیب و غیرعادی را راه اندازی کرد. این پروژه ها از منابع نفتی تامین مالی می شوند و به عنوان بخشی از چشم انداز عربستان سعودی برای سال ۲۰۳۰، منجر به تحقق رویاهای آینده می شود.

ولیعهد عربستان سعودی، محمد بن سلمان، به رویای خود برای تبدیل عربستان به مرکز جهان اعتقاد دارد. این پروژه ها با هزینه های سالانه ۱۷۵ میلیارد دلاری بین سال های ۲۰۲۵ تا ۲۰۲۸ به عنوان نماد رشد اقتصادی پایدار در عربستان سعودی معرفی شده اند.

دکل پارک تفریحی شناور;  مقصد ماجراجویی در قلب خلیج فارس + عکس