پدر خائن دوجین در سریال «امپراطور بادها» کیه؟ | آیا دوجین پسر یونگ پو است؟

در این روزها با پخش سریال امپراطور بادها یا همان قسمت دوم جومونگ بارها نقش «دوجین» در سریال به عنوان پسر یک فرد خائن عنوان شده است. اما دوجین پسر کیست؟ در ادامه این مطلب از باملین می توانید مباحث مختلف درباره این نقش مهم در سریال امپراطور بادها را بخوانید.

 

سریال «امپراطور بادها» که این روز‌ها از شبکه تماشا پخش می‌شود، محصول سال ۲۰۰۸ بوده و از شبکه KBS کره جنوبی پخش شده است.

این مجموعه به دلیل ادامه دادن بحث افسانه جومونگ، به «جومونگ ۲» معروف بوده و داستان دائموسین، نوه جومونگ و مؤسس امپراطوری گوگوریو را دنبال می‌کند.

 

یکی از شخصیت‌های سریال امپراطور باد‌ها یا سرزمین باد‌ها دوجین است. ممکن است این سوال در ذهن مخاطبان به وجود بیاید که دوجین در امپراطور باد‌ها فرزند کیست؟

دوجین، یکی از نقش‌های سریال امپراطور دریا بوده که داستان زندگی او و خانواده‌اش به سریال جومونگ برمی‌گردد. او از خویشاوندان نزدیک تسو است.

 

در سریال امپراتور باد‌ها، دوجین یک جنگجوی جوان و جاه‌طلب است. او با چالش‌ها و مخالفان متعددی مواجه می‌شود، اما همیشه در تلاش برای کسب افتخار ثابت‌قدم است. دوجین به‌شدت به امپراتور خود وفادار بوده و برای محافظت از مردم و میهن خود از هیچ‌چیز کوتاه نمی‌آید.

دوجین، پسر یونگ پو در امپراطور باد‌ها است. تسو بار‌ها به او می‌گوید که فرزند یک خائن است. یونگ پو علیه برادرش تسو شورش می‌کند و در همین حادثه هم کشته می‌شود. اما تسو، چون فرزندی نداشته، فرزند یونگ پو به نام دوجین را نگه می‌دارد تا بزرگ شود.

دوجین، یکی از شاهزاده‌ها بوده که نسبت خونی با امپراطور تسو و گوموا داشته است. در واقع، او آخرین ولیعهد رسمی گوریو محسوب می‌شد و برادرزاده امپراتور تسو بوده است.

سرنوشت دوجین در واقعیت چه شد؟

 

در کتاب‌های تاریخی کره، از جمله سامگوک ساگی و سامگوک یوسا آمده که شاهزاده یونگ پو از قدرت‌های بزرگ کشور بویو بوده و در مهارت‌های رزمی از بهترین‌های زمان خود بود.

او خدمات زیادی برای کشور بویو انجام داد و در جنگ‌های زیادی ارتش این کشور را رهبری کرد و کشورش را از قحطی نجات داد.

ولی از آنجایی که مادر او که از دختران مقامات مالکان ساچلدو که قدرت زیادی داشتند بود و ملکه به برادر بزرگ‌تر یعنی تسو علاقه بیشتری داشت، اکثر مقامات برای حفظ موقعیت خود از تسو برای امپراطور شدن حمایت می‌کردند.

 

 

بازیگر دوجین کیست؟

 

پارک گان هیونگ (به کره‌ای: 박건형) (به انگلیسی: Park Gun-hyung) زاده ۱ نوامبر ۱۹۷۷، بازیگر اهل کره جنوبی است. او در پی ایفای نقش شاهزاده دوجین در مجموعه تلویزیونی امپراتور باد‌ها شناخته شده است.

پارک پارک گان‌ هیونگ، علاوه بر بازیگری در حرفه مدلینگ و صنعت مد کره جنوبی نیز فعالیت دارد.

 

او فارغ‌التحصیل رشته بازیگری بوده و از سال ۲۰۰۱ وارد حرفه سینما شده و مهم‌ترین کارهای او، امپراطور دریا در نقش دوجین، افسانه رودخانه، آقای حواس‌پرت، منطقه بی‌طرف، مراحل بی‌گناه، مادر شاغل و پدر خانه‌دار جونگ یی، الهه آتش، سندرم و وقتی بهار می‌آید است.

او برای اولین در سال ۲۰۰۱ در  فیلم The Play ایفای نقش کرد و به طور حرفه‌ای وارد سینما شد. اما بیشترین شهرتش مربوط به بازی در سریال امپراطور بادها بوده و در ایران نیز با همین نقش شناخته شده است.