پروژه بزرگ اپل لو رفت!

بلومبرگ در گزارشی اختصاصی گزارش داد که اپل در حال کار بر روی چندین پروژه «ربات شخصی» به عنوان حرکت بزرگ بعدی خود در فناوری است.

یکی از پروژه های جدید اپل یک «ربات متحرک» است که با کاربران در خانه حرکت می کند. پروژه دیگر «دستگاه خانگی رومیزی پیشرفته ای است که از قطعات روباتیک برای حرکت دادن نمایشگر استفاده می کند».

ظاهرا مهندسان اپل تصمیم گرفته اند از الگوریتم های هوش مصنوعی استفاده کنند تا ربات ها بتوانند بر موانع مختلف خانه غلبه کنند. به گفته منابع آگاه، اپل می خواهد ربات هایی بسازد که قادر به انجام کارهای روزمره مانند شستن ظروف باشند.

پروژه بزرگ اپل به پایان رسیده است!

بعید است که اپل بتواند ربات های مورد نظر را در دهه جاری بسازد. زیرا تولید آنها با “چالش های مهندسی بسیار دشوار” همراه است.

ربات خانگی اپل احتمالاً در نهایت به یک رقیب روباتی مانند Astro شرکت آمازون تبدیل خواهد شد. Astro در واقع یک دستیار مجازی موبایلی است که خانه را برای اطمینان از امنیت آن نظارت می کند.

در مورد دستگاه دسکتاپ با صفحه نمایش، ظاهرا یکی از ایده های اپل تقلید حرکات سر کاربر در هنگام تماس های ویدیویی FaceTime است. با این حال، اپل برای قرار دادن یک موتور رباتیک در یک پایه کوچک با تعدادی چالش مهندسی مواجه است. علاوه بر این، گفته می شود که برخی از مدیران اپل به طور کامل موافق توسعه چنین محصولی نیستند.

بلومبرگ می گوید که پروژه های روباتیک اپل در مراحل اولیه اکتشاف هستند و تولید مدل نهایی هیچ یک از آنها قطعی نیست.