پوشیدن این لباس ها ممنوع! | با این لباس ها ژولیده و شلخته شناخته میشوید!

برخی از لباس ها می توانند به قدری شما را ژولیده و به هم ریخته نشان دهند که به طور کلی استایل شما را تخریب می کنند. بهتر است با ممنوعه هایی که در نوع پوشش زنانه در صنعت مد و استایل مطرح است آشنا شوید تا بدانید از چه لباس هایی با یکدیگر استفاده نکنید و چه استایلی مناسب تر و شیک تر است. در این مطلب از باملین اشتباهات رایج در نوع استایل زنانه را مطرح کرده ایم.

۱٫پوشیدن سایز اشتباه

هر برند، طراحی و لباسی روی تن متفاوت می‌نشیند. ممکن است شلوار یک برند برای شما گشاد و شلواری با همان سایز از برند دیگر اندازه‌تان باشد.  قبل از خرید حتما لباس را امتحان کنید و لباسی بخرید که اندازه تن‌تان است، هرچند که سایز آن با سایزی که از خودتان سراغ دارید، تفاوت داشته باشد.  برخی فقط به دلیل سایزی که از خودشان در ذهن دارند، لباس‌های تنگ‌تر می‌پوشند. می‌توانید با خودتان متر ببرید و لباس‌ها را اندازه‌گیری کنید.

۲٫لباس خیاط‌دوخت نمی‌پوشید

یکی از راه‌های خوش‌تیپ به نظر رسیدن آن است که به جای خرید لباس‌های آماده، لباس‌های‌تان را بدوزید. لباسی که اندازه تن خود شما دوخته می‌شود، ظاهری آراسته‌تر به شما می‌دهد.

۳٫انتخاب کفش نامناسب

اگر دامنی بلند بپوشید و با نیم‌بوت آن را هماهنگ کنید، قدتان را کوتاه‌تر نشان می‌دهد. اگر پاهای کوتاهی دارید، کفش‌های بندداری را انتخاب کنید که جلوی پای شما را نمایش می‌دهند. هرگز فراموش نکنید که بر اساس استایل و بدن خودتان کفش بپوشید.

۴٫شلواری می‌پوشید که روی زمین می‌کشد

ساده‌ترین راه برای ژولیده به نظر رسیدن پوشیدن شلواری است که لبه‌اش روی زمین می‌کشد. قبل از خرید شلوار تصمیم بگیرید که آن را با چه نوع کفشی می‌خواهید بپوشید و حتما با همان کفش برای خرید شلوار یا دوخت آن مراجعه کنید.

۵٫رنگ‌ورو‌ رفته می‌پوشید

شلوار مشکی رنگ‌پریده یکی از بزرگ‌ترین خطاها در ژولیده به نظر رسیدن است. لکه روی لباس، یا روشن شدن رنگ لباس بر اثر شستشوی زیاد از دیگر اشتباهات است. برای آنکه رنگ مشکی تغییر نکند، لباس‌های تیره را پشت‌ورو بشویید.

۶٫چندتا کیف همزمان دست می‌گیرید

طوری برای رفتن به محل کار از خانه خارج نشوید که انگار یک مسافرت یک-هفته‌ای در پیش دارید. فقط ضروریات را بردارید و کیفی انتخاب کنید که برای همه این ضروریات فضا داشته باشد.

مثلا اگر لپ‌تاپ را همیشه با خودتان به محل کار می‌برید، کیفی بخرید که جای کافی برای حمل آن را داشته باشد. سعی کنید پلاستیک اضافه دست نگیرید.

۷٫کشیدن و جمع کردن لباس

اگر متوجه می‌شوید که در طی روز مدام لباس‌تان را به دلیل کوتاهی بیش‌ازحد پایین می‌کشید یا لباس دیگری را مدام جمع می‌کنید تا دست‌وپا‌گیر نباشد، به این فکر کنید که چرا از اول آن را خریدید.  مدام کشیدن لباس و مرتب کردن آن شما را فردی بی‌اعتمادبه‌نفس نشان می‌دهد.

۸٫پرزهای قابل‌توجه روی لباس

سعی کنید پرزهای لباس را با برس‌های مخصوص از بین ببرید.

۹٫سکندری خوردن با کفش‌های نامناسب

وقتی عاشق کفشی می‌شوید، احتمال دارد حتی اگر سایزش اندازه‌تان نبود آن را بخرید. خرید و نگهداری کفش‌هایی که اندازه پای‌تان نیستند، حماقت است. آن‌ها را به کسی ببخشید که می‌تواند بهتر از شما آن‌ها را بپوشد.

 ۱۰٫سرآستین‌ها و لبه‌های فرسوده

این امر می‌تواند ناشی از دوخت بد یا پوشیدن زیاد باشد. با ناخن‌گیر این اضافات را بگیرید.

۱۱٫نمایان شدن خطوط لباس زیر

هیچ‌چیزی مثل نمایش خطوط لباس زیر نمی‌تواند یک جفت شلوار تنگ پارچه‌ای را نابود کند. لباس زیرهای بدون خط دوخت و اندازه بخرید.

۱۲٫ناخن‌های نامرتب

لاک نزدن بهتر از لاک‌های نصفه‌ونیمه است.

۱۳٫بستن کش سر به دور مچ دست

بله کار راحتی است ولی واقعا تیپ جذاب شما را به هم می‌ریزد. کش را داخل کیف بگذارید.

۱۴٫اتوی نامناسب یا اتو نزدن

به یقه و پایین پیراهن توجه کنید. به خصوص اگر مصاحبه شغلی در پیش دارید. این نواحی چهره شما را قاب می‌کنند و از جنس کتان هستند که به سرعت چروک می‌شود. لباس را از خشک‌کن درحالیکه هنوز رطوبت دارد بیرون بیاورید و همان‌موقع اتو بزنید. با یقه شروع کنید و هم داخل و هم بیرون لباس را اتو بزنید.

۱۵٫پوشیدن لباس‌های سفیدِ رنگ‌گرفته

لباس‌ها را در هنگام شستشو تفکیک کنید تا لباس‌های سفید رنگ لباس‌های دیگر را به خودشان نگیرند. درغیراینصورت لباس سفید تحویل می‌دهید و رنگ‌های خاکستری و صورتی و …تحویل می‌گیرید. حوله و ملحفه را جدا از لباس‌های‌تان بشویید.  حوله پرز هم پس می‌دهد که می‌تواند به لباس‌های‌تان بچسبد.