پژو پارس جدید در راه است! + امکانات جدید نیو پرشیا

به گزارش باملین در هفته های اخیر بود که خبرهایی مبنی بر توقف تولید پژو پارس اعلام شد. حالا مشخص شده است که سورن پلاس با موتور XU۷P قرار است جایگزین پژو پارس شود. با توجه به این موضوع پلتفرم های پژو ۴۰۵ و پیشرانه آن از خودروسازی ایران حذف نمی شوند و فقط در قالبی جدید روانه بازار خواهند شد. در حال حاضر وانت آریسان ۲ نیز براساس پلتفرم و موتور پژو به تولید می‌رسد. تفاوت‌های سورن پلاس XU۷P با پژو پارس XU۷P نیز تنها در بخش ظاهر داخلی و خارجی خودرو هستند.

 

توقف تولید پژو پارس، تصمیم پر ریسک ایران خودرو

پژو پارس در طول دو دهه اخیر یکی از پرفروش‌ترین محصولات ایران خودرو بوده است؛ بنابراین جایگزینی آن با یک محصول دیگر تصمیم پر ریسکی برای مدیران این شرکت محسوب می‌شود. ایران خودرو در سال ۱۴۰۳ پژو ۲۰۶ محبوب را به کلی از خط تولید خود کنار گذاشت و به جای آن تیپ‌های مختلف پژو ۲۰۷ و رانا پلاس را جایگزین کرد.

با این حال مشخص نیست که جایگزینی پژو پارس محبوب با سورن پلاس XU۷P چه نتایجی خواهد داشت. تولید سورن پلاس XU۷P به زودی در سایت‌های کرمانشاه، فارس و خزر ایران خودرو آغاز خواهد شد.

از ابتدای تولید پژو پارس در ایران خودرو تاکنون، تغییرات بسیاری روی این خودرو اعمال شده است. با این حال همچنان پارس ظاهری آشنا برای مشتریان ایرانی دارد و البته بسیار محبوب است. ایران خودرو مدتی پیش از نسخه فیس‌لیفت این خودرو موسوم به پژو پارس بهینه پرده برداشت.

هنوز اخبار دقیقی در خصوص تولید این خودرو منتشر نشده است، با این حال پژو پارس بهینه به موتور TU۵ پلاس مشترک با تارا مجهز خواهد بود.