پیش‌بینی عجیب از تعداد سفرهای چینی‌ها در سال ۲۰۲۴

انتظار می رود گردشگران چینی در سال ۲۰۲۴ بیش از ۶ میلیارد سفر داخلی داشته باشند و تعداد کل گردشگران ورودی و خروجی به بیش از ۲۶۰ میلیون نفر برسد.

گزارش اخیر آکادمی گردشگری چین در مورد بررسی عملکرد گردشگری این کشور در سال ۲۰۲۳ و پیش بینی سال ۲۰۲۴ منتشر شده است که نشان دهنده بهبود چشمگیر بخش گردشگری چین نسبت به سال گذشته است.

به گزارش باملین به نقل از فرارو، این گزارش نشان می دهد که گردشگری داخلی چین در سال ۲۰۲۳ با رشد بیش از ۱۰۰ درصدی درآمد و بازگشت تعداد گردشگران به بیش از ۸۰ درصد نسبت به سال ۲۰۱۹، شاهد رشد چشمگیری بوده است.

توریسم بین المللی ورودی و خروجی چین نیز در سال ۲۰۲۳ افزایش خواهد یافت و تعداد کل گردشگران از ۱۹۰ میلیون نفر فراتر خواهد رفت که نسبت به سال قبل بیش از ۲۸۰ درصد افزایش داشته است.

تیم تحقیقاتی آکادمی گردشگری چین اعلام کرد که تمایل به سفر در میان مردم چین در سال ۲۰۲۳ همچنان بالاست و گردشگران سطح بالایی از رضایت را گزارش کردند.

چین یکی از مهم ترین بازارهای گردشگری در جهان است و منبع ارزشمندی از منابع گردشگری برای بسیاری از مقاصد گردشگری در سراسر جهان است. بازگشایی مرزهای چین برای سفر در اوایل سال ۲۰۲۳ عامل مهمی در بهبود گردشگری جهانی از بحران ناشی از همه‌گیری کرونا بود.