چجوری بسته پستی را از درب منزل ارسال کنیم؟

چجوری بسته پستی را از درب منزل ارسال کنیم؟ شما می توانید بسته پستی خود را از درب منزل ارسال کنید که این موضوع می تواند در صرفه جویی وقت به شما کمک کند و دیگر لزومی ندارد که تا دفاتر پست بروید. راحتی و سرعت بالا در ارسال و تحویل بسته پستی از درب منزل موجب شد این رویه ارسال مرسولات در زمانی کوتاه بسیار محبوب شود. در این مطلب از باملین قصد داریم نحوه ارسال بسته پستی از درب منزل را آموزش دهیم.

 

 

چجوری بسته پستی را از درب منزل ارسال کنیم؟

ارسال بسته پستی از درب منزل

یکی از محبوب‌ترین روش‌های ارسال مرسولات ارسال بسته پستی از درب منزل است که به‌واسطه مزایای فراوان در حمل و نقل کالا به‌صورت داخلی و خارجی مدنظر قرار گرفته است. درواقع ارسال و تحویل بسته پستی درب منزل یا همان روش Door to Door (DTD) نیاز به مراجعه حضوری به شعب اداره پست را حذف کرده و این خود مأمور پست است که بسته را از درب منزل یا هر لوکیشنی که شما بخواهید تحویل می‌گیرد و درب منزل فرد گیرنده یا هر لوکیشن دیگر تحویل خواهد داد.

روش ارسال مرسولات پستی به این صورت به‌ویژه برای فروشگاه‌های آنلاین که به‌واسطه ماهیت کار خود و عرضه کالا به سراسر کشور مدام باید بسته‌های مختلف را پست کنند به‌شدت کاربردی خواهد بود. پیش از آنکه به چالش‌های این روش و شرکت‌های معتبر پستی و خدمات آن‌ها بپردازیم، مزایای ارسال دریافت بسته پستی از درب منزل را بررسی می‌کنیم.

نکات مثبت ارسال بسته پستی از درب منزل

ارسال بسته پستی از درب منزل مزایای خاص خود را دارد که موجب شده است به یکی از محبوب‌ترین روش‌های ارسال مرسولات بدل شود؛ مزایایی چون:

راحتی فوق‌العاده

بزرگ‌ترین مزیتی که ارسال و دریافت بسته پستی از درب منزل دارد احساس راحتی است که برای شما به ارمغان می‌آورد. درواقع در این روش نیازی نیست شما حتی یک متر از جای خود جابه‌جا شوید و تنها با مقایسه خدمات شرکت‌های مختلف پستی و انتخاب آن‌ها با چند کلیک ساده فرایند ارسال را انجام می‌دهید. جمع‌آوری بسته‌ها از درب منزل را مأموران پستی انجام می‌دهند و به‌سرعت و به‌کمک فرایندهای مشخص رویه ارسال برای شخص گیرنده انجام خواهد شد.

صرفه‌جویی در هزینه رفت ‌و آمد

در کنار راحتی بالا روش DTD می‌تواند موجب صرفه‌جویی در هزینه رفت ‌و آمد شود. درحقیقت با افزایش هزینه رفت‌ و آمد در سطح شهر، جابه‌جایی شما با بسته یا بسته‌های پستی به دفاتر و شعب مختلف علاوه بر طاقت‌فرسا بودن می‌تواند بسیار هزینه‌بر نیز باشد. حال تصور کنید اگر آنلاین شاپ داشته باشید و بخواهید هر روز این روند را تکرار کنید هزینه‌هایتان تا چه حد افزایش خواهد داشت و روی آوردن به ارسال و تحویل بسته پستی درب منزل تا چه اندازه می‌تواند در بحث مالی کسب‌ و کار شما اثر مثبت داشته باشد.

صرفه‌جویی در زمان

علاوه بر مسائل مالی زمانی که به‌‌دلیل مراجعه حضوری برای پست کردن مرسولات و انجام مراحل مختلف از دست خواهید داد نیز می‌تواند انگیزه بزرگی برای انتخاب روش درب به درب باشد. شما با ارسال بسته پستی از درب منزل می‌توانید به‌صورت قابل‌توجهی در زمان خود صرفه‌جویی کنید و زمان ذخیره‌شده را به انجام امور دیگر اختصاص دهید. بدین‌ترتیب شاهد راه افتادن کارهای بیشتر در زمان یکسان خواهید بود.

به‌ویژه اگر کسب و کار شما بر پایه عرضه کالا به شهرهای مختلف باشد هر مقداری که بتوانید در زمان خود صرفه‌جویی کنید، طبیعتاً شاهد افزایش بازده کاری، افزایش فروش و توسعه برند خود حتی در میان‌مدت خواهید بود.

کمک به کاهش ترافیک و آلودگی هوا

به هر حال همه ما علاوه بر زندگی شخصی وظایفی اجتماعی هم داریم و اگر انتخاب ما به کاهش ترافیک آلودگی هوا کمکی کند باید آن را مزیتی بزرگ بدانیم. کاهش رفت ‌و آمدهای غیرضروری که آلودگی هوا را هم تا حدی کاهش می‌دهد، درنتیجه انتخاب روشی هوشمندانه و کاربردی برای ارسال مرسولات خواهد بود.

رضایت بیشتر فرستنده و گیرنده

تمام مزایای ارسال و دریافت بسته پستی از درب منزل را کنار هم بگذارید تا بهتر متوجه شوید که رضایت طرفین چه فرستنده و چه گیرنده در این روش کاملاً تأمین خواهد شد. درواقع افراد بدون اینکه لازم باشد از خانه خود خارج شوند ترافیک و شلوغی و هزینه‌های مختلف را متقبل شده و زمان زیادی را از دست دهند و از کارهایشان عقب بمانند، فرایند ارسال و دریافت مرسولات انجام پذیرفته و طبیعی است رضایت هر دو طرف به‌صورت کامل حاصل خواهد شد.

امکان پرداخت در محل

یکی از مزایای تحویل مرسولات پستی درب منزل امکان پرداخت در محل توسط گیرنده پس از دریافت بسته پستی است که در شرایط مختلف که دو طرف فرستنده و گیرنده با هم آشنایی قبلی نداشته باشند می‌تواند بسیار کاربردی باشد. هرچند وجود این امکان به شرکتی که از خدمات آن استفاده می‌کنید بستگی دارد و ضروری است قبل از تأیید نهایی فرایند ارسال از همه نکات مطلع باشید.