چجوری سایه ابرومو پاک کنم؟ | نحوه پاک کردن هاشور و سایه ابرو در منزل

چجوری سایه ابرومو پاک کنم؟ اگر برای پر شدن و زیباتر شدن ابروهایتان به سراغ روش هایی مانند هاشور و سایه و تتو رفته اید، احتمالا این روزها که ابروهای طبیعی و نچرال مد شده از این موضوع پشیمان شده اید. برای پاک کردن تاتو و سایه ابرو راهکارهای مختلفی بیان شده است که می توانید دوباره ابروهای خود را احیا کنید. در این مطلب از باملین قصد داریم نحوه پاک کردن هاشور و سایه ابرو در منزل را بیان کنیم.

 

 

تاتو و سایه ابرو چگونه پاک میشوند؟

ابروها نقش زیادی در زیبایی چهره دارند به همین خاطر بسیاری از خانم ها برای زیباتر شدن و پرتر نشان دادن ابروهای خود روش هایی مانند تاتو، هاشور، سایه ابرو و… را امتحان می کنند اما همه آنها از نتیجه کار خود راضی نیستند و برخی با گذشت زمان به این نتیجه می رسند که بهتر است تاتو و هر رنگ اضافه ای را از ابروهای خود پاک کنند تا ابروهایی طبیعی تر داشته باشند.

روش های پاک کردن هاشور و سایه ابرو دائمی

 

لیزر

لیزر یکی از روش های پاک کردن تاتو و سایه ابرو است که نتیجه آن بستگی به رنگ جوهر استفاده شده در سایه ابرو دارد, جوهر های قدیمی کمی سخت تر پاک میشوند.

جراحی پلاستیک

جراحی پلاستیک یکی از روش های سریع برای پاک کردن هاشور ابرو است. برای پاک کردن هاشور ابرو از این روش که نسبت به لیزر درد کمتری دارد، استفاده کرده و در آن سطح پوست تاتو شده با پوست جدید از بدن جایگزین شده و تاتو پوشانده می شود.

گلایکولیک اسید

پاک کردن سایه ابرو با گلایکولیک اسید زمان بیشتری میخواهد زیرا این ماده باعث لایه برداری پوست میشود و به مرور زمان سلول های مرده پوست را حذف میکند, فقط قبل از استفاده از گلایکولیک اسید مطمئن شوید پوست تان به آن حساسیت ندارد.

روش نور درمانی پالسی شدید

روش نور درمانی از سرعت و اثر بخشی بالایی برخوردار است و با نام IPL شناخته شده است. این روش عملکردی مشابه با نور لیزر دارد و معمولا در مراکز انجام تاتو مورد استفاده قرار می گیرد که طی آن از نور با شدت بالا استفاده می شود. در این فرآیند یک ژل مستقیما روی پوست محل تاتو مالیده می شود و این محل  در معرض والس های نوری قرار می گیرد.

روش سالابریژن

برای پاک کردن هاشور در خانه، سالابریژن روش دیگری است. در این روش محل تاتو بریده می شود و بعد از آن بلافاصله ترکیب نمک و آب را روی قسمت های بریده شده مالیده می شود و به وسیله چوب باید محل مالش داده شود. می توان این روش را سه روز در میان  انجام داد.

کرم پاک کننده سایه ابرو

کرم های پاک کننده تاتو و سایه ابرو مدتی است وارد بازار شده اند و کار شما را راحت کرده اند. با استفاده از این کرم ها میتوانید تاتو ابروهایتان را پاک کنید.

نمک

نمک، یک لایه بردار عالی است که می تواند چندین لایه از پوست را پاکسازی کند . برای پاک کردن هاشور و یا محل تاتو ابتدا آن محل را مرطوب نموده و نصفه فنجان نمک را بر روی آن بریزید با یک پارچه استریل گرم، شروع به ساییدن محل تاتو کنید. بهتر است در این روش از پارچه استریل و ضدعفونی شده و نمک های بهداشتی استفاده نمایید.

آلوئه ورا

آلوئه ورا یک پاک کننده طبیعی برای تاتو و هاشور ابرو است. برای پاک کردن هاشور و تاتو با این طبیعی، یک قاشق از ژل و یا آب آلوئه ورا تازه را با محتوای یک کپسول ویتامین E مخلوط و با یکدیگر ترکیب کنید تا حالت خمیری و یکدستی ایجاد شود.

سپس این خمیر را روی ابروی هاشور شده قرار داده تا ۴۰ دقیقه روی آن باقی بماند و بعد از این مدت آن را با آب گرم بشویید. برای محو شدن هاشور و تتو ابرو این روش را به طور مداوم و هر روز تکرار کنید.

یک روش دیگر برای پاک کردن هاشور و تتو ابرو با آلوئه ورا این است که آلوئه ورا، نمک، عسل و ماست از هر کدام به اندازه ۲ قاشق را در کاسه ای ریخته و به خوبی ترکیب کنید و این ترکیب را به مدت ۳۰ دقیقه روی ابرو قرار دهید. سپس شستشو داده و به مدت ۳۰ دقیقه با نمک ماساژ دهید.

آب لیمو

یکی دیگر از روش های خانگی برای پاک کردن هاشور ابرو و تتو استفاده از ترکیبی از آب لیمو و نمک است. لیمو دارای خاصیت سفیدکنندگی طبیعی است و باعث روشن شدن قسمت های هاشور شده پوست می شود و نمک یک ساینده بسیار خوب است که می توانند به عمق پوست نفوذ کرده و آثار باقی مانده از هاشور و یا تتو ابرو را از بین ببرد پس ۱۰۰ گرم نمک را با آب یک عدد لیمو مخلوط کنید و این ترکیب را روی ابروی هاشور شده و یا تتو شده ماساژ دهید و سپس پوست را با آب گرم بشویید.

عسل

یک راه طبیعی و ساده برای پاک کردن هاشور ابرو در خانه استفاده از عسل است. برای استفاده از این روش ژل آلوئه ورا، ماست ، نمک و عسل را به خوبی با یکدیگر مخلوط کنید و سپس این ترکیب را روی قسمت هاشور شده به مدت ۳۰ دقیقه قراردهید و سپس آن را با آب گرم بشویید.

پودر چوب صندل و سنگ های آسیاب شده

برای پاک کردن هاشور و تاتو پودر چوب صندل و سنگ های آسیاب شده را با ژل آلوئه وار ترکیب کنید تا خمیر سفتی حاصل شود. سپس این مخلوط را هر روز روی تاتو بمالید تا به مرور زمان تاتو شما پاک شود.

اسکراب زردآلو و نمک

با زردآلو و نمک یک لایه بردار طبیعی بسازید. اسکراب زردآلو جوهر را پاک می کند و نمک مانند یک ساینده عمل می کند . با این روش می توانید بخش هایی از تاتو را محو کنید و قادر به پاک کردن هاشور ابرو به طور کامل نمی باشید.

ویتامین E و زردآلو

برای از بین رفتن هاشور و تتو، زردآلو، روغن ویتامین E و ژل آلوئه ورا را با هم مخلوط کنید و این مخلوط را با حرکات دایره ای  مستقیم روی سطح پوست خود بمالید و بگذارید تا پنج دقیقه بماند و سپس با آب سرد  پوستتان را بشویید. این کار را به صورت روزانه و برای یک ماه انجام دهید.