چرا برای سفر در روزهای تعطیل، بلیت پیدا نمی‌شود؟

به گزارش اختاز آنلاین به نقل از ایسنا، این روزها اگر قصد سفر دارید باید از خودروی شخصی خود برای سفر استفاده کنید یا از یک ماه قبل برنامه ریزی کنید و از هر وسیله نقلیه عمومی اعم از هواپیما، قطار و اتوبوس بین شهری استفاده کنید. در غیر این صورت بعید است که بتوانید یک روز یا چند روز قبل بلیط بخرید.

در سال های اخیر به دلایل متعددی از جمله افزایش نرخ ارز، تحریم ها و تورم، نوسازی ناوگان در هر یک از بخش های حمل و نقل با مشکل مواجه شده است. این موضوع در روزهای اخیر که کشور با تعطیلی چند روزه مواجه بود، بیشتر خود را نشان داده است.

کمتر از نصف نیاز کشور هواپیما داریم!

در صنعت هوانوردی نیز مسئولان بر این باورند که کشور به ۵۰۰ فروند هواپیمای فعال نیاز دارد در حالی که در حال حاضر تعداد هواپیماهای فعال در کشور کمتر از ۲۰۰ فروند است که البته علیرغم تاکید مسئولان هوایی بر افزایش ظرفیت هوایی،

از سوی دیگر علیرغم تاکید رئیس سازمان هواپیمایی کشوری برای رسیدن به ۲۵۰ فروند هواپیمای فعال تا پایان سال ۱۴۰۲، موانع ناشی از تحریم و افزایش نرخ ارز تا مشکلات گمرکی مانعی بر سر راه توسعه ناوگان است. .

بدون بلیط قطار!

در صنعت ریلی همانطور که مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران بارها اذعان کرده است، با توجه به بدهی های انباشته سال های گذشته، نوسازی ناوگان ریلی نیز با مشکلاتی مواجه است. در این میان، اگرچه تلاش هایی برای توسعه ناوگان با استفاده از امکانات تولید داخلی انجام شد، اما کافی نبود.

البته وزیر راه در سال گذشته و در رابطه با عدم یافتن بلیت قطار در مسیرهای مختلف گفته بود که اگرچه ممکن است در تاریخ خاصی تقاضای زیادی برای بلیت وجود داشته باشد و با افزایش پیک سفرها، این کمبود وجود داشته باشد. ، اما در مجموع کمبود بلیط نداریم.

اتوبوس ها در دو سال نصف شد!

در عین حال، به گفته رئیس اتحادیه تعاونی‌های مسافربری، در حالی که دو سال پیش تعداد ترددهای ثبت‌شده به نقاط پایانی کشور حدود ۱۵ هزار و ۵۰۰ اتوبوس بود، اکنون به ۶ هزار و ۵۰۰ اتوبوس رسیده است، بنابراین سرویس دهی کاهش یافته است. در همه شهرها

باید بگویم؛ در دو سال گذشته با کاهش محدودیت‌های ناشی از کرونا، تقاضا برای سفرهای عمومی نیز افزایش یافته و این مشکل در کنار توسعه نیافتن ناوگان خودرویی، باعث کمبود عرضه در تمامی مسیرها شده است. حمل و نقل