چرا لاک ناخن به سرعت لب‌پر می‌شود؟ | عید امسال اینطوری لاک بزن تا ناخنت لب‌پر نشه!

چرا لاک ناخن به سرعت لب پر می شود؟ برای نگهداری درست از ناخن هایمان باید چه کاری انجام دهیم؟ اگر ناخن کاشته اید و یا ناخن های طبیعی خود را بلند کرده اید، احتمالا در نگهداری آن نگران هستید و نمی دانید که باید چه نکاتی را رعایت کنید تا ناخنتان لب پر نشود. در این مطلب از باملین به شما آموزش می دهیم تا عید امسال چه کار کنید تا ناخن هایتان لب پر نشود.

 

 

چرا لاک ناخن به سرعت لب‌پر می‌شود؟

لاک ناخن به دلایل متفاوتی، مثل جنس روغنی لاک یا شست‌وشوی بیش از حد دست‌ها به سرعت لب‌پر می‌شوند. دلایل دیگر نیز می‌تواند مربوط به شیوه‌ی لاک زدن شما و محافظت از لاک ناخن تا زمانی است که کاملا خشک شود. اما، بحث تنها به این موارد ختم نمی‌شود. همه‌مان می‌دانیم که بهتر است لاک‌هایی بخریم که زودتر خشک می‌شوند و ماندگاری بالایی دارند. اما، اگر بهترین نوع لاک ناخن‌ها هم روی ناخن‌های ما دوام نیاور چه کار کنیم؟ در آن صورت بهتر است به مواردی که در ادامه عنوان می‌شود توجه کنیم.

آماده سازی ناخن

پیش از لاک زدن بر روی ناخن‌ها بهتر است سطح آن را به طور کامل تمیز کنیم. (لاک روی لاک نزنیم). اما، وقتی لاک را پاک کردیم و سطح ناخن تمیز شد، در حالی که سطح ناخن هنوز با استن آغشته بود، نباید از لاک جدید استفاده کنیم. این کار باعث می‌شود که عمر لاک ناخن ما کوتاه شود.

مانیکور ناخن

یکی دیگر از راه‌هایی که به طول عمر لاک ناخن شما کمک می‌کند، مانیکور کردن ناخن‌ها است. شاید بپرسید چه ربطی دارد؟ درست به همان اندازه‌ای که فرم ناخن‌ها و سوهان کشی آن می‌تواند به طول عمر ناخن‌ها و رشد بیشتر آن کمک کند، اگر فرم ناخن مناسب باشد، لاک آن نیز عمر بیشتری خواهد داشت.

اندازه ناخن

بسیاری از ما عاشق ناخن‌های بلند هستیم، اما فراموش نکنید هرچه ناخن بلندتر باشد، سطح بیشتری برای لاک زدن داریم و در عین حال احتمال لب‌پر شدن آن بیشتر خواهد بود. از طرفی دیگر، ناخن‌هایی که بسیار بلند هستند، بیشتر در معرض برخورد با اشیاه متفاوتند، بنابراین ممکن است زودتر ناخن‌هایمان لب‌پر شود. پس سعی کنید قد ناخن خود را کوتاه یا متوسط نگه دارید تا طول عمر لاک ناخن شما بیشتر شود.

بیس کت بزنید

یکی از راه‌‌های حرفه‌ای که باعث می‌شود لاک ناخن شما طول عمر بیشتری پیدا کند، استفاده از بیس کات است. بیس کات را باید زیر لاک ناخن زد. این محلول در حالی که از لاک شما محافظت می‌کند، حافظ ناخن‌های شما نیز هست. حتما تا به حال دیده‌اید که رنگ لاک ناخن به ناخن شما یک زردی نازیبا بخشیده. بیس کات از این مساله جلوگیری می‌کند. بعلاوه، در برخی از بیس کات‌ها، مواد تقویت‌کننده ناخن نیز وجود دارد که به رشد و سلامت ناخن‌هایمان کمک می‌کند.

درست لاک بزنید

اگر حین لاک زدن ناخن، تمامی سطح ناخن را با وسواس لاک بزنید، فضا برای بلند شدن لاک از سطح ناخن کمتر به وجود می‌آید. از طرفی بهتر است که لبه‌های ناخن را به لاک آغشته کنید تا محل برخورد لاک با اشیا پیرامون بسته شود. بهتر است فرچه را کاملا از لاک پر کنید و از وسط ناخن شروع به لاک زدن کنید.

از گلیتر استفاده کنید

یکی از لوازم آرایش‌هایی که این روزها به شدت ترند شده‌اند، گلیترها هستند. گلیتر یا گلایتر می‌تواند به طولانی شدن عمر لاک کمک کند. بنابرای می‌توانید داخل لاکتان مقداری گلایتر بریزید یا لاک‌های اکلیلی بخرید. حتما خودتان تا به حال دیده‌اید که لاک‌های اکلیلی چه مقاومتی در برابر پاک شدن دارند.

دوبار لاک بزنید

اگر بیس کت ندارید بهتر است، به جای یک لایه لاک ضخیم، دو لایه لاک بزنید که لایه اول کمی نازک است. لایه بعدی را باید موقعی بزنید که لایه زیرین کاملا خشک شده است. دوبار لاک زدن همواره می‌تواند از لب‌پر شدن لاک ناخن جلوگیری کند. اما، فراموش نکنید، همانقدر که این کار می‌تواند مفید باشد، بیش از حد ضخیم بودن آن ممکن است زمان لب‌پر شدن لاک را جلوتر ببرد. پس ضخامت لاک را در حد متعادل نگه دارید.

تاپ کت بزنید

تاپ کت‌ها لایه‌هایی محافظ هستند که روی لاک قرار می‌گیرند. وظیفه اصلی تاپ کت‌ها دقیقا همین دغدغه‌ای است که داریم؛ یعنی لب‌پر شدن لاک. تاپ کت طول عمر لاک ناخن شما را چندین برابر خواهد کرد. ضمنا، تاپ کت‌ها می‌توانند ظاهری درخشان به ناخن شما بدهند، بنابراین همواره میان خانم‌ها محبوبیت فراوانی داشته‌اند. اگر به براق شدن لاک ناخن علاقه ندارید می‌توانید از تاپ کت‌هایی استفاده کنید که مات کننده هستند.

ترفند جذاب برای جلوگیری از لب‌پر شدن لاک ناخن

یکی از ترفندهایی که می‌تواند از لب‌پر شدن لاک ناخن و طولانی شدن طول عمر آن‌ها شود، لاک زدن به شیوه‌ای است که در ادامه بررسی می‌کنیم:

اول باید دست‌هایمان به خوبی بشوییم تا چربی‌ها از سطح دست و ناخن به طور کلی از بین بروند.

دوم باید یک بافر مناسب برداشته و سطح ناخن را در یک جهت، بافرکشی کنیم.

سوم باید با یک دستمال خشک یا یک شات پودرهای مانده بر سطح ناخن را از بین ببریم.

چهارم باید روی سطح ناخن بیس کت بزنیم.

پنجم باید دو لایه لاک نازک بر روی بیس کت زده و کمی منتطر بمانیم تا کاملا خشک شود.

ششم باید روی لایه‌های لاک یک لایه تاپ کت بزنیم؛ اگر تاپ کت ما خشک کن باشد، سرعت خشک شدن لایه‌های لاک بیشتر شده و در نهایت، خط و خش بر روی لاک نمی‌افتد.