چرا گوشیم هندزفری رو نمیخونه؟

چرا گوشیم هندزفری رو نمیخونه؟ همه ما در بسیاری از ساعات روز از هندزفری استفاده میکنیم. گاهی اوقات برای تماس گرفتن و گاهی برای موزیک گوش دادن، گاهی هم برای تماشای یک فیلم از هندزفری باید استفاده کنیم. اما بعضی وقتا هندزفری رو که به گوشی موبایل وصل میکنیم، متوجه میشیم که صدای گوشی از هندزفری نمیاد و هندزفری به گوشی متصل نیست. تو این مطلب از باملین این موضوع رو بررسی میکنیم و راه حل مشکل نخوندن هندزفری توسط گوشی رو بیان میکنیم.

 

 

روش های حل مشکل کار نکردن هندزفری گوشی

مشکل کار نکردن هندزفری برای بسیاری از کاربران گوشی های هوشمند پیش آمده است. طبق بررسی های صورت گرفته روش های ادامه مطلب برای حل مشکل معرفی شده اند. پیشنهاد می کنیم هر روش را به دقت بررسی کنید؛ ممکن است یکی از آنها برای حل مشکل شما موثر باشد.

 

 

۱-از خراب نبودن هندزفری مطمئن شوید

اولین احتمال در این شرایط خرابی هندزفری است؛ از آنجایی که هندزفری معمولا همراه ماست ممکن است با یک اتفاق کوچک دچار مشکل شود. بنابراین پیشنهاد می کنیم هندزفری را با یک گوشی دیگر یا لپ تاپ تست کنید. اگر هندزفری دیگری نیز دارید، آن را به گوشی تان وصل کنید و امتحان کنید. اگر این مشکل با هندزفری دیگر وجود نداشت یا اگر هندزفری شما با گوشی های دیگر نیز کار نمی کند، پس مشکل از هندزفری است.

۲-بلوتوث موبایل را خاموش کنید

شاید به نظرتان این روش برای حل مشکل کار نکردن هندزفری گوشی عجیب و بی ربط باشد؛ اما ممکن است دستگاه دیگری مانند اسپیکر، هدفون و … در اطراف گوشی شما باشد که از طریق بلوتوث به آن وصل شده باشید.

در این شرایط هر صدایی که از گوشی شما پخش شود از طریق بلوتوث به آن دستگاه هدایت می شود و از هندزفری شنیده نمی شود.

در این حالت شاید شما تصور کنید که هندزفری شما خراب شده است در حالی که موبایلتان به دستگاه دیگری متصل شده است. پس بلوتوث گوشی تان را خاموش کنید و هندزفری را امتحان کنید.

۳-پورت هندزفری را تمیز کنید

گاهی وجود گرد و غبار در پورت هندزفری گوشی مانع از اتصال درست هندزفری و گوشی می شود. حتی ممکن است گوشی تان را در جایی گذاشته باشید که آشغال های کوچکی در پورت هندزفری رفته باشد. بنابراین پیشنهاد می کنیم پورت هندزفری را تمیز کنید و دوباره آن را امتحان کنید.

برای تمیز کردن پورت هندزفری پیشنهاد می کنیم چندین بار محکم داخل آن فوت کنید. همچنین می توانید با یک دستمال کاغذی با دقت داخل آن را تمیز کنید. البته توجه داشته باشید این کار را با احتیاط فراوان انجام دهید. زیرا ممکن است مشکل حادتر شود.

۴-تنظیمات صوتی را بررسی کنید

گاهی ممکن است علت مشکل تنظیمات صوتی گوشی شما باشد. شاید به نظرتان چنین اتفاقی دور از ذهن باشد اما ممکن است به دلیل قطع بودن صدای گوشی، شما فکر کنید هندفری کار نمی کنید. عملا تنظیمات خاصی ندارد ولی پیشنهاد می کنیم به بخش تنظیمات صوتی گوشی بروید و این مورد را نیز بررسی کنید.

۵-گوشی را ری استارت کنید

اختلالات نرم افزاری گوشی می تواند عامل مشکلات مختلفی باشد. بنابراین در مورد مشکل کار نکردن هندزفری گوشی نیز می توان چنین احتمالی در نظر گرفت. راه اندازی مجدد گوشی بسیاری از اختلالات نرم افزاری را حل می کند؛ پیشنهاد می کنیم یکبار گوشی را با نگه داشتن دکمه پاور ری استارت کنید و دوباره هندزفری را امتحان کنید.

۶-گوشی توسط یک تعمیرکار بررسی شود

اگر هیچکدام از روش های فوق برای حل مشکل کار نکردن هندزفری گوشی شما موثر نبود، احتمال وجود مشکلات سخت افزاری در گوشی قوی تر می شود. بنابراین تنها راه حل باقی مانده در این شرایط بررسی گوشی توسط یک تکنسین حرفه ای است.