چرا گوشیم هنگ میکنه؟ دلیل هنگ گوشی های سامسونگ و شیائومی

چرا گوشیم هنگ میکنه؟ دلیل هنگ گوشی های سامسونگ و شیائومی چیست؟ گوشی های سامسونگ و شیائومی بخش عظیمی از بازار موبایل ایران را در اختیار دارند و قطعا می توان گفت که بیش از ۶۰ درصد مردم این برند از گوشی ها را در اختیار دارند. گوشی های شیائومی و سامسونگ در عین حال که کیفیت بالایی دارند، گاهی اوقات زیاد هنگ میکنند و این موضوع می تواند آزاردهنده باشد. در این مطلب از باملین دلایل مختلف هنگ کردن گوشی را بررسی میکنیم.

 

 

۶ دلیل عمده هنگ کردن گوشی چیست؟

۱-ویروسی شدن دستگاه موبایل

استفاده از برنامه‌های ناسازگار با سیستم عامل گوشیتان می‌تواند باعث هنگ شدن گوشی شود. برخی برنامه‌های ناسازگار می‌توانند باعث تداخل با سیستم عامل و دیگر برنامه‌ها شوند و باعث هنگ شدن گوشی شوند.

 

 

۲-کم بودن فضای حافظه ذخیره سازی

کمبود حافظه در گوشی می‌تواند باعث هنگ شدن آن شود، اگر حافظه گوشی شما پر شده باشد و بیشتر از حد حافظه را استفاده کنید، گوشی شما ممکن است هنگ کند.

۳-دانلود بد افزار

زمانی که نرم افزاری را از سایت های نامعتبر خریداری و دانلود می کنید ، ممکن است نرم افزار ویروسی باشد و به سرویس های گوشی شما آسیب بزند و تنظیمات شما را به هم بزند. بنابراین نصب نرم افزارهای مخرب و ویروس‌ها می‌توانند باعث هنگ شدن گوشی شوند و به اطلاعات شما آسیب بزنند.

۴-عملکرد ضعیف باتری

زمانی که عملکرد باتری در شارژ کردن گوشی ضعیف باشد و زود شارژ باتری را خالی کند ، موجب اختلال و هنگی در سیستم عامل گوشی می شود.

۵-بروزرسانی نکردن نسخه گوشی

استفاده از نسخه قدیمی سیستم عامل گوشی می‌تواند باعث هنگ شدن آن شود. اگر سیستم عامل گوشی شما به روز نشده باشد و نسخه قدیمی‌ای را دارید، ممکن است باعث هنگ شدن گوشی شود و به عملکرد آن آسیب برساند. بهتر است همیشه سیستم عامل گوشی خود را به روز نگه دارید تا از این مشکل جلوگیری شود. زمانی که نسخه دستگاه هوشمند خود را بروزرسانی نکنید و با نسخه های قدیمی اندروید و یا ios کار کنید ، با گذشت زمان نرم افزار ها در دستگاه شما کار نخواهد کرد و میزان هنگ کردن در گوشی شما بیشتر خواهد شد.

۶-تمام شدن عمر مفید قطعات سخت افزار گوشی

عوامل مختلفی مانند دما ، شرایط نگهداری و استفاده درست از گوشی و … می تواند بر عمر مفید گوشی  تاثیرگذار باشد. خرابی سخت‌افزار گوشی می‌تواند باعث هنگ شدن آن شود، مثلاً، اگر باتری گوشی شما دچار مشکل شود یا یکی از قطعات داخلی گوشی خراب شود، ممکن است باعث هنگ شدن گوشی شود. برای حل این مشکل، باید به تعمیرگاه گوشی مراجعه کرده و قطعات خراب شده را تعویض کنید.

۲-پاک کردن حافظه کش

با پاک کردن حافظه کش گوشی موبایل ، مشکل هنگ کردن آن را برطرف کنید. به تنظیمات گوشی موبایل خود رفته و در قسمت storage گزینه clear cache را انتخاب کرده و تمام کش های ناخواهسته را از گوشی خود پاک کنید.

۳-آنتی ویروس

با نصب برنامه های آنتی ویروس باید تمام ویروس های گوشی از بین برود تا تمام فضای گوشی از وجود ویروس داخل موبایل پاکسازی شود. در اینصورت مشکل هنگ کردن و کند بودن گوشی برطرف خواهد شد.

۴-آپدیت نسخه سیستم عامل گوشی

با بروز کردن نسخه سیستم عامل گوشی موبایل ، تمامی نرم افزار ها متناسب با بروزرسانی نسخه سیستم عامل کار خواهد کرد و در روند کار موبایل اختلال ایجاد نخواهد کرد.

۵-بازگشت به تنظیمات کارخانه

اگر تمام مراحل را انجام دادید اما بازهم مشکل شما برطرف نشد ، باید گوشی خود را ریست فکتوری یا بازگشت به تنظیمات کارخانه کنید. با انجام اینکار تمامی اطلاعات و برنامه گوشی موبایل شما پاک خواهد شد اما دیگر مشکل هنگی را نخواهید در صورتی که از برنامه های مخرب استفاده نکنید.