چطوری برای بچه ها لباس زمستانی انتخاب کنیم؟ / ترفند انتخاب لباس گرم و خوشگل برای کودکان

چطوری برای بچه ها لباس زمستانی انتخاب کنیم؟ همیشه با شروع فصل سرما نگرانی ها از بابت خرید لباس مناسب برای بچه ها شروع می شود و والدین کودکان نمی دانند که باید چه نوع لباسی را برای فرزندان خود در فصل سرما بخرند. در این مطلب از باملین قصد داریم ترفند انتخاب لباس گرم و خوشگل برای کودکان را به شما ارائه دهیم تا بهترین لباس کودکان در فصل زمستان را بخرید.

چند لباس روی هم!

یکی از مسایلی که استایل‌های زمستانی را متفاوت می‌کند این است که می‌توان به جای لباس پوشیدن، اثر هنری خلق کرد. ما با شناخت رنگ‌ها و طرح‌ها می‌توانیم چند لباس روی هم به تن فرزندمان بپوشانیم. این مساله نه تنها می‌تواند بدن فرزندمان را گرم نگه دارد، بلکه زیبایی چشم‌گیری در استایل او به وجود خواهد آورد. در این روش ما می‌توانیم از سه تکه لباس روی هم برای بالا تنه استفاده کنیم.

کدام لباس، کدام لایه؟

اولین لایه باید توان خشک نگه داشتن بدن فرزندمان را داشته باشد تا پس از فعالیت و تعرق احساس سرما نکند. بعلاوه، اولین تکه می‌تواند پوست فرزندمان را از برخی حساسیت‌ها به لباس‌های زمستانی در امان نگه دارد. تکه بعدی یا لایه دوم می‌تواند انواع ژاکت‌، پلیور، هودی و غیره باشد تا گرمای نسبی بدن را حفظ کند. این لایه‌ای است که به ما اجازه می‌دهد اگر به شکلی ناگهانی دمای هوا بالا رفت و گرم شد، لایه رویی را از تن فرزندمان دربیاوریم و با لایه میانی احساس آزادی عمل را در او زنده کنیم. تکه بعدی نیز می‌تواند انواع کاپشن، کت و غیره باشند که با توجه به سبک لباس کودک و آب‌و هوای آن روز، متفاوت خواهد بود.

ترکیب طرح و رنگ‌ها!

در فصول سرد نباید از ترکیب کردن رنگ‌ها و طرح‌ها ترسید چراکه ما تعداد زیادی لباس روی هم می‌پوشیم و برای همین منظور باید با رنگ‌ها و طرح‌ها بازی کنیم. مثلا ترکیب رنگ‌هایی مثل بنفش، یاسی و لیمویی یکی از ترکیب رنگ‌های فوق العاده برای لباس‌های زمستانی کودکان است. در استفاده از طرح‌ها نیز می‌توان لباس میانی یا رویی را طرح‌دار در نظر گرفت و یا طرح‌هایی تکرارشونده و شاد در لایه‌های مختلف لباس ایجاد کرد. طرح‌ها می‌توانند شامل خطوط باشند یا عکس و تصاویر کارتونی یا هرچه شما و فرزندتان دوست دارید. اما نباید فراموش کنیم که ترکیب تمامی این‌ها با یکدیگر برای خوش‌پوشی کودک نقش پررنگی دارد در صورتی که با یکدیگر هماهنگ باشند.

بالا رفتن از اکسسوری!

در استفاده از اکسسوری‌های زمستانی باید افراط کرد، اگر می‌پرسید چرا؟! باید به شما بگوییم که همانطور که آفتاب تابستانی پوست کودک را می‌آزارد، سرمای زمستانی نیز به پوست او آسیب خواهد رساند. اما اگر از اکسسوری‌هایی مثل شال و کلاه، دستکش و غیره استفاده کنیم ضمن اینکه استایل فرزندمان را غنی کرده‌ایم او را از هرگونه سرمازدگی حفظ خواهیم کرد. در این میان نباید فراموش کنیم که طرح و رنگ اکسسوری‌ها متناسب با لباس‌ها باشند چراکه ناهنماهنگی آن‌ها با یکدیگر می‌تواند جلوه‌ی ظاهری لباس‌های اصلی را از بین ببرد در حالی که اگر اکسسوری‌ها مناسب باشند، به لباس‌ها نیز سکه خواهند داد.

لباس بچه رو شخصی‌سازی کن!

یکی از متفاوت‌ترین کارهایی که می‌‎‌توانیم برای استایل فرزندانمان در نظر بگیریم شخصی‌سازی کردن آن است. برای این کار می‌توانیم از انواع گلدوزی‌ها و یا گل اندازی بر روی بافت‌ها استفاده کنیم. برای این کار لازم نیست به سراغ سفارش چنین چیزی برویم. کافی است همان لباس‌هایی را که تازه برای او خریده‌ایم یا از قبل داشته، برداریم و با دیدن چند کلیپ آموزشی به راحتی نام او را بر روی لباس گلدوزی کنیم. گاهی اوقات نیز به جای اسم او می‌توانیم طرحی که نقاشی کرده است یا چیزی که به آن علاقه دارد را بر روی لباس گلدوزی کنیم. در این صورت همه مبهوت سلیقه شما و زیبایی و تفاوت استایل فرزندتان خواهند شد.

به قدیم‌ها برگرد!

یکی از استایل‌هایی که امسال بسیار مورد توجه قرار گرفت، استایل‌های رترو بود. منظور از رترو پوشیدن لباس‌هایی است که از سال‌های پیش باقی مانده‌اند. اتفاقا در ایران نیز رسم داریم که چند تکه از لباس‌های کودکیمان را نگه داریم. حالا فرصت آن فرا رسیده که آن لباس‌ها را از انبار بیرون بیاوریم و تن بچه‌ها کنیم. نتیجه حیرت‌زده‌مان خواهد کرد.