چطوری برای مدرسه و دانشگاه آرایش جذاب داشته باشیم؟ | ترفندهای آرایشی برای دانش آموزان و دانشجویان

چطور برای مدرسه و دانشگاه آرایش جذاب داشته باشیم؟ شاید برای شما هم در زمان ورود به دانشگاه یا مدرسه بخاطر آرایشی که دارید دچار مشکل می شوید و یا نمی دانید چه نوع آرایشی را برای محیط مدرسه و دانشگاه انتخاب کنید. به هر حال با وجود لکه ها و جوش های روی صورت، احتمالا شما هم دوست دارید یک آرایش حداقلی داشته باشید. در این مطلب از باملین قصد داریم ترفندهای آرایشی برای دانش آموزان و دانشجویان را آموزش دهیم.

 

 

صورت خود را با یک پاک کننده بشویید

آرایش زمانی به بهترین وجه انجام می شود که پوست شما تمیز و بدون باقی مانده آرایش باشد! بنابراین؛ صورت خود را با آب ولرم و یک پاک کننده ملایم فرموله شده برای نوع پوست خود بشویید. سپس صورت خود را با یک حوله نرم به آرامی خشک کنید.

 • از پاک کننده های خشن حاوی الکل خودداری کنید زیرا می توانند پوست شما را خشک کنند.
 • اگر پوست حساس یا مستعد آکنه دارید، از محصولات بدون عطر و غیر کومدون زا استفاده کنید.

مرطوب کننده بزنید

پوست مرطوب شده بهترین بوم برای آرایش طبیعی است. یک مرطوب کننده صورت بدون روغن و غیر کومدون زا انتخاب کنید و مقداری از آن را روی تمام صورت خود بزنید. حدود یک دقیقه به پوست خود فرصت دهید تا محصول را جذب کند.

 • متخصصان پوست می گویند مرطوب کننده ای که برای انواع پوست از جمله پوست های چرب باشد، مفید است.

از فونداسیون شفاف استفاده کنید

اگر می خواهید رنگ پوست خود را یکدست کنید، از یک کرم پودر سبک استفاده کنید. فونداسیون های سنگین و پوشاننده کاملاً غیر طبیعی به نظر می رسند و می توانند پوست شما را از بین ببرند، بنابراین از آنها دوری کنید.

زیرسازی شفاف/سبک، کرم BB، و مرطوب کننده رنگی همگی گزینه‌های عالی برای ظاهری زیبا و طبیعی هستند. از انگشتان خود یا یک برس فونداسیون برای صاف کردن یک لایه نازک از محصول در سراسر صورت خود استفاده کنید، که از مرکز شروع می شود و تا گونه ها، پیشانی و چانه شما مخلوط می شود.

 • محصولی را انتخاب کنید که با رنگ پوست شما مطابقت داشته باشد تا به طور طبیعی ترکیب شود.
 • از فرمول های مایع و کرم استفاده کنید زیرا طبیعی تر از فونداسیون های پودری به نظر می رسند.
 • اگر از انگشتان خود استفاده می کنید، فراموش نکنید که ابتدا دست های خود را بشویید، به خصوص اگر پوست مستعد آکنه دارید.
 • همچنین می توانید از پرایمر صورت قبل از کرم پودر استفاده کنید زیرا به ماندگاری بیشتر آرایش کمک می کند.

لکه ها را با یک کانسیلر بپوشانید

کمی کانسیلر می تواند لک و جوش صورت را پنهان کند. سعی کنید کانسیلری را انتخاب کنید که با رنگ پوست شما مطابقت داشته باشد، سپس از یک برس سایه چشم کرکی استفاده کنید تا مقدار کمی را مستقیماً از اپلیکاتور روی هر نقطه تیره یا جوشی که دارید بمالید. سپس، اطراف نقطه را با یک برس آرایشی کوچک به آرامی بمالید تا کانسیلر با هم ترکیب شود.

 • کانسیلر بیش از حد غیر طبیعی به نظر می رسد، بنابراین از آن فقط در مناطق مشکل دار استفاده کنید.

فونداسیون خود را با پودر تنظیم کنید

اگر پوستی چرب دارید، از یک برس کرکی استفاده کنید تا به آرامی صورت خود را با پودر فیکس کنید. از پودری استفاده کنید که با رنگ پوست شما مطابقت داشته باشد یا از یک پودر شفاف استفاده کنید. از یک برس کابوکی کرکی استفاده کنید تا کمی پودر روی صورتتان بمالید و از شر ناحیه های براق خلاص شوید.

 • اگر پوست چرب ندارید، می‌توانید از پودر استفاده نکنید، زیرا فونداسیون با پوشش سبک، پوشش طبیعی عالی ایجاد می‌کند. پودرها هرگز به اندازه کرم مایع روی پوست طبیعی به نظر نمی رسند.
 • اگر می خواهید ظاهر مات تری داشته باشید از پف پودری استفاده کنید.

از یک رژ گونه گلگون استفاده کنید

یک سایه رنگ رز یا هلویی انتخاب کنید و از نوک انگشتان خود یا برس رژگونه استفاده کنید تا رژگونه را روی سیب های گونه خود پخش کنید. از حرکات دایره‌ای استفاده کنید تا رژگونه را به سمت خط رویش موی خود ترکیب کنید تا ظاهری نرم و سالم داشته باشید.

 • برای پیدا کردن سیب های گونه، به آینه نگاه کنید و لبخند بزنید. سیب ها قسمت های جلویی گونه های شما هستند که هنگام لبخند زدن زیر چشمان شما ظاهر می شوند.
 • به دنبال رنگ رژگونه ای باشید که شبیه رنگ گونه هایتان باشد.

مژه های خود را فر کنید و ریمل بزنید

برای داشتن ظاهری فوق العاده ظریف، مژه های خود را فر کنید و کمی ریمل بزنید. اگر می‌خواهید مژه‌هایتان را کمی پرپشت جلوه دهید، ۱ تا ۲ لایه ریمل سبک را فقط به مژه‌های بالایی خود بزنید.

اگر موهای بلوند یا قرمز دارید، از ریمل قهوه ای استفاده کنید زیرا مشکی کمی خشن و غیر طبیعی به نظر می رسد. اگر موهای قهوه ای یا مشکی دارید، از ریمل مشکی استفاده کنید.

همچنین می‌توانید از یک ریمل شفاف استفاده کنید تا مژه‌های خود را بدون افزودن رنگ مشخص کنید.

ابروهای کم پشت را با پودر ابرو یا مداد پر کنید

سعی کنید از محصول ابرویی استفاده کنید که دقیقاً با رنگ موهای طبیعی شما مطابقت داشته باشد. اگر ابروهای شما کمی تکه تکه یا بلوند هستند، پودر ابرو یا مداد می تواند وضوح بیشتری به آنها بدهد. با شانه کردن هر دو ابرو با کمک یک برس اسپولی شروع کنید، سپس از حرکات سبک و پردار برای پر کردن قسمت های کم پشت با مداد یا پودر ابرو استفاده کنید. یک بار دیگر اسپولی را از میان هر ابرو بکشید تا آرایش ترکیب شود.

 • نوجوانان معمولا ابروهای ضخیم و سالمی دارند، بنابراین ممکن است نیازی به انجام این کار نداشته باشید.

از یک بالم لب یا براق کننده لب استفاده کنید

لب های نچرال به خودی خود شگفت انگیز به نظر می رسند، بنابراین ممکن است کمی براق کردن تمام چیزی باشد که برای تکمیل ظاهر خود نیاز دارید. برای افزودن کمی درخشش، از یک براق کننده لب شفاف یا طبیعی استفاده کنید. بالم لب گل رز یک راه عالی و طبیعی برای اضافه کردن کمی رنگ نچرال  به لب هایتان است.

در شب از پاک کننده آرایش بدون چربی استفاده کنید

خوابیدن با آرایش می تواند باعث ایجاد جوش و مسدود شدن منافذ شود. همیشه قبل از اینکه به رختخواب بروید، آرایش خود را در شب پاک کنید!

یک پنبه را به پاک کننده آرایش بدون الکل و روغن آغشته کنید و به آرامی روی تمام صورت خود بمالید تا بیشتر آرایش شما پاک شود. سپس از یک فوم شستشوی صورت و آب استفاده کنید تا باقیمانده و کثیفی ها را بشویید.