چطوری عکس های داخل گالری گوشیم رو مخفی کنم؟

چطوری عکس های داخل گالری گوشیم رو مخفی کنم؟ هر فردی در گوشی همراه خود اطلاعات و عکس ها و فیلم های شخصی دارد. این اطلاعات شخصی به هر دلیل باید از دسترس عمومی پنهان باشد تا فقط خودتان به آنها دسترسی داشته باشید. اگر می خواهید عکس ها و فیلم های گالری را پنهان کنید باید چیکار کنید؟ در این مطلب از باملین به شما خواهیم گفت که چطور عکس های گالری گوشی را مخفی کنید.

 

 

مخفی کردن عکس در گالری گوشی

در پاسخ به این سوال که چگونه عکس های گالری را مخفی کنیم باید گفت که این روزها به لطف پیشرفت‌هایی که در صنعت گوشی‌های موبایل به خصوص در بخش دوربین رخ داده، دیگر نیاز به حمل دوربین دیجیتال بزرگ در بسیاری از مواقع به ویژه برای کاربران معمولی حس نمی‌شود. شاید عکس گرفتن با گوشی‌ها یکی از کارهایی است که کاربران گوشی موبایل بیش از هر کار دیگری انجام می‌دهند. مثلاً افرادی مثل بلاگرها هزاران عکس در گوشی خود ذخیره می‌کنند، اما در مواقعی دوست داریم برخی از عکس‌ها را مخفی کنیم، شما برای پنهان‌ سازی عکس در گالری از چه روشی استفاده می‌کنید؟

در گوشی های هوشمند، هر عکسی که ثبت می‌کنید مستقیماً در گالری قابل مشاهده است. چشمان کنجکاو به راحتی می‌توانند تصاویری که نمی‌خواهید را ببینند! شاید شما اطلاعات محرمانه، ایده‌های سورپرایز برای عشقتان یا … داشته باشید که می‌خواهید جلوی دید نباشد و در صفحه اصلی گالری نشان داده نشود.

به هر دلیلی باشد، پنهان کردن عکس‌ها در گالری مخفی کار آسانیست. تنها دو شرکت سامسونگ و ال جی ابزاری را برای مخفی سازی عکس ها در گوشی هایشان ارائه کرده‌اند؛ البته توجه داشته باشید که روش مخفی کردن عکس در سامسونگ با مخفی کردن برنامه در سامسونگ که در مقاله‌ای دیگر آموزش داده‌ایم متفاوت است. با این حال علاوه بر این دو برند برای سایر گوشی ها نیز روش هایی وجود دارند که ما در تیم ۱۹ کالا به آن‌ها پرداخته‌ایم، در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا با نحوه مخفی کردن عکس‌ ها در گالری آشنا شوید!

مخفی کردن عکس در سامسونگ

در گوشی سامسونگ چگونه در گالری پوشه مخفی بسازیم ؟ سوالی که ممکن است خیلی از ماها به دنبال پاسخ آن باشیم. مسیر معرفی شده در ادامه را دنبال کنید تا به پاسخ سوال خود برسید:

  •  گالری (Gallery) را باز کنید.

  • Albums (آلبوم‌ها) را انتخاب کنید.
  • روی View all (نمایش همه) ضربه بزنید.
  • مطابق تصویر روی منوی سه نقطه در بالا ضربه بزنید.

  • پنهان کردن آلبوم یا Hide albums را انتخاب کنید.
  • تاگل آلبوم‌هایی را که می‌خواهید پنهان شوند یا نمایش دهید، روشن/خاموش کنید. برای هاید کردن عکس در گالری تاگل آن باید روشن باشد.

گالری مخفی گوشی سامسونگ کجاست ؟

گالری مخفی گوشی سامسونگ کجاست ؟ اگر گوشی سامسونگی با اندروید نوقا ۷.۰ یا بالاتر دارید، می‌توانید از قابلیت Secure Folder (پوشه امن سامسونگ) یا همان گالری مخفی سامسونگ استفاده کنید. این قابلیت به شما این مکان می‌دهد را می‌دهد که فایل‌ها، تصاویر و حتی برنامه‌های شخصی‌تان را در یک محیط مجزا نگه دارید و همچنین برای آن پسورد نیز تعریف کنید.

در یکی از گوشی‌های هوشمند سامسونگ به گالری بروید و روی تمام تصاویری که می‌خواهید پنهان و یا هاید شوند، لمس طولانی کنید. پس از اینکه تمام تصاویر مورد نظر خود را انتخاب کردید، در گوشه سمت راست بالای صفحه روی گزینه More ضربه بزنید. یک منوی پاپ آپ به شما نشان داده می‌شود، در آن منو گزینه Move to Private را انتخاب کنید. (در مدل‌های مختلف ممکنست تفاوت‌هایی وجود داشته باشد، مثلاً ممکنست منو از طریق سه نقطه پایین سمت راست باز شود)

سپس باید به سراغ Private Mode بروید و آن را فعال کنید. برای این کار به این قسمت بروید :

Settings > Privacy and Safety > Private Mode

اینجا لازم می‌شود که وارد حساب سامسونگ‌تان شوید. اگر برای نخستین دفعه است که از این ویژگی استفاده می‌کنید باید برای محافظت از تصاویر خود روش قفل‌گذاری ترجیحی خود را انتخاب کنید. پین کد، رمز عبور و یا احراز هویت توسط اثر انگشت گزینه‌های قابل انتخاب هستند. Secure Folder از صفحه خانه و صفحه برنامه‌ها قابل دسترسی خواهد بود. قابل ذکر است که در صورت روشن کردن حالت خصوصی می‌توانید تمام تصاویر پنهان را به صورت عادی ببینید.

پس از روشن بودن این حالت، عکس های مورد نظر شما در گالری نمایش داده نخواهند شد و بعد از اینکه قابلیت مخفی کردن گالری را خاموش کردید، می‌توانید عکس های مخفی شده را در گالری ببینید. جالب است بدانید که می‌توانید تمامی فایل‌ها و پوشه‌های موجود روی تلفن هوشمند خود را بدین وسیله مخفی و از دسترس دیگران دور نگه دارید.