چطوری لوازم آرایشی اصل رو از فیک تشخیص بدیم؟ | مهم‌ترین مراحل برای تشخیص لوازم آرایش اصل از فیک

چطوری لوازم آرایشی اصل رو از فیک تشخیص بدیم؟ لوازم آرایشی در زندگی ما کاربرد زیادی دارند و در طول روز شاید مدت زیادی این لوازم آرایشی روی صورت ما باقی بمانند. به همین دلیل هم باید در خرید لوازم آرایشی اصل کوشا باشیم و بتوانیم آنها را نسبت به فیک تشخیص دهیم. مطمئنا قبول دارید که لوازم آرایشی فیک می تواند تاثیر بدی روی پوستمان داشته باشد و گاهی منجر به بیماری های پوستی شود. در این مطلب از باملین می توانید با مهمترین مراحل برای تشخیص لوازم آرایش اصل از فیک آشنا شوید.

 

 

مهم‌ترین مراحل برای تشخیص لوازم آرایش اصل از فیک

ممکن است ما برای خرید لوازم آرایش از اولین مرحله مسیر را اشتباه انتخاب کنیم. بنابراین پیش از بیان ترفندها برای تشخیص لوازم آرایش اصل از فیک، بهتر است این مراحل کلی را بشناسیم:

اول؛ مراقب باشید که گول قیمت‌های خیلی پایین را نخورید به خصوص اگر لوازم آرایش خارجی تهیه می‌کنید.

دوم؛ لوازم آرایش‌هایتان را از فروشگاه‌های معتبر تهیه کنید نه از دست‌فروش‌های مترو و مغازه‌های همه‌چیز فروش!

سوم؛ به بسته‌بندی لوازم آرایش دقت کنید و اگر با ظروف بی‌کیفیت روبه‌رو شدید به اصالت لوازم آرایش شک کنید.

چهارم؛ ظاهر و نوشته‌های روی لوازم آرایش‌ها را با عکس محصولات که از وبسایت‌های رسمی مربوط به آن محصول منتشر شده تطبیق دهید.

پنجم؛ پیش از خرید لوازم آرایش از فروشنده تستر بخواهید و آن را با ترفندهایی که در ادامه گفته می‌شود امتحان کنید، پس از تست و خرید محصول، جلوی فروشنده بسته‌بندی را باز کرده و مجددا تست را انجام دهید، اگر کیفیت تفاوت داشت همان لحظه با مسئول فروشگاه مساله را در میان بگذارید.

 

۱٫ با این ترفند رژ لب فیک رو بشناس

وقتی برای خرید رژ لب رفتید، مقداری از آن را بر روی انگشت اشاره و انگشت شستتان بمالید سپس به هم بچسبانید. اگر دو انگشت به یکدیگر چسبید باید به اصالت آن رژ لب شک کنید. جالب است بدانید که برای تست رنگ رژ لب نیز بهتر است آن را به بند اول انگشت اشاره‌تان بمالید که رنگی شبیه به رنگ لب‌ها دارد. ترفند دیگر نیز برای تشخیص رژ لب اصل، بوییدن آن است. اگر از رژ لب بویی شبیه به پارافین مانده می‌آمد باید به اصالت آن شک کنید.

۲٫ با این ترفند سایه چشم فیک رو بشناس

وقتی برای خرید سایه چشم رفتید، روشن‌ترین رنگ پالت را انتخاب کنید و بخشی از آن را بر روی بخش پایینی انگشت شست خود بمالید. اگر جلوه سایه اصلا دیده نشد، یا مقدار زیادی از پودر آن جذب پوست نشد باید بدانید که این سایه اصل نیست. سایه‌ چشم‌های اصل، عموما در روشن‌ترین رنگ‌های خود نیز پیگمنت بسیار بالایی دارند.

۳٫ با این ترفند کانسیلر فیک رو بشناس

برای شناخت کانسیلر فیک و بی‌کیفیت از یک کانسیلر اصل و مرغوب، باید آن را به بخش پایینی و میانی انگشت شست بمالید. پس از پخش کردن کانسیلر و دریافت رنگ آن، انگشت شستتان را تکان دهید. اگر حین تکان دادن دست متوجه عمیق بودن خطوط پوستی در آن قسمت شدید باید محتاط باشید، احتمالا با یک کانسیلر فیک طرف هستید. البته این روش برای شناخت کیفیت کانسیلر نیز موثر است. ممکن است که شما از یک برند خوب کانسیلر تهیه کنید که اتفاقا اصل است، اما کیفیت مورد نظر شما را نداشته و خطوط صورت را برجسته‌تر کند. با این ترفند این دغدغه شما نیز برطرف خواهد شد.

۴٫ با این ترفند خط چشم ۲۴ ساعته فیک رو بشناس

وقتی برای خرید خط چشم ۲۴ ساعته با ماندگاری بالا می‌رویم، حتما آن را بر روی پوست دست تست می‌کنیم، اما ممکن است دست خشکمان را روی آن بمالیم! این در حالی است که پوست، به خصوص پوست‌های چرب، رطوبت و چربی خاص خود را دارد. بنابراین بهتر است انگشتتان را به پوست مالیده و آن را آغشته به چربی پوستتان کنید سپس بر روی خط بکشید. اگر پس از انجام این کار متوجه شدید که خط چشم ۲۴ ساعته کمرنگ شد به اصالت آن شک کنید.

۵٫ با این ترفند کرم‌پودر فیک رو بشناس

وقتی برای خرید کرم‌پودر رفتید، مقداری از آن را روی پوست خود مالیده و لمسش کنید. کرم‌پودرهای اصل هرگز بافتی خشن یا گچی مانند ندارند. بافت کرم پودر باید نرم، لطیف، سبک و منسجم باشد. به جز این موارد باید به جلوه یا پیگمنت آن نیز توجه کنید. اگر کرم پودر مات خریداری می‌کنید، مات بودن آن نباید بیش از حد باشد، و اگر براق است نباشد مثل روغن پوست را درخشان کند. لوازم آرایش اصل در هر چیز میانه‌رو هستند.