چطور امریه سربازی دانشگاه تهران را بگیریم؟! + شرایط و جزئیات

به گزارش باملین و به نقل از فارس مشمولان اعزام به خدمت سربازی می توانند با دریافت امریه سربازی راحت تری را سپری کنند. دانشگاه تهران در نظر دارد از توان علمی و مهارت های تخصصی فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاهی برای انجام خدمت در دانشگاه تهران در قالب جذب امریه کارکنان وظیفه اقدام کند.

در این راستا اداره کل منابع انسانی دانشگاه تهران با اخذ مجوز به کارگیری تعداد محدودی نیروی امریه در سال ۱۴۰۳ اقدام به جذب و به کارگیری نیروهای متخصص و نخبه با مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری (غیر پزشکی) برای اعزام در تاریخ یکم دی ۱۴۰۳ کرده است.

 

شرایط عمومی ثبت‌نام

جذب نیرو تنها از بین فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاه‌های تهران، صنعتی شریف، تربیت مدرس، امیرکبیر، علم و صنعت، شهید بهشتی، خواجه نصیرالدین طوسی در رشته‌های مورد نیاز صورت می‌پذیرد.

چنانچه در هر قسمت از فرایند به کارگیری مشخص شود متقاضی واجد شرایط عمومی یا اختصاصی جذب امریه نیست، دانشگاه می‌تواند نسبت به پایان خدمت وی و معرفی به ستاد کل نیروهای مسلح اقدام کند.

محل جغرافیایی خدمت متقاضیان با توجه به شهر انتخابی مندرج در جدول رشته‌ها خواهد بود.

چنانچه در هر قسمت از فرایند ثبت‌نام مغایرتی بین اطلاعات ثبت شده و اصل مدارک یا مغایرت رشته تحصیلی با رشته‌های مورد نیاز مشاهده شود درخواست متقاضی حذف می‌شود.

تکمیل فرم درخواست پذیرش امریه هیچگونه تعهدی برای جذب امریه برای دانشگاه تهران ایجاد نمی‌کند و اولویت جذب نیروی امریه با افراد بومی شهر محل خدمت است.

سید محمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، گفت: طرح امریه سربازی در دانشگاه تهران، سهمیه آن برای دانشجویان فوق‌لیسانس و دکتری است و برای اینکه بخواهیم به صورت عادلانه عمل کنیم، یک فراخوان عمومی را منتشر کردیم تا افراد براساس شرایط اعلام شده در فراخوان مشارکت می‌کنند و سعی داریم در یک فرایند عادلانه آن‌ها را انتخاب کنیم.