چطور بیوتی بلندر را بشوییم؟ | ۳ ترفند کاربردی برای شستن اسفنج آرایشی

مواد آرایشی و پدهای آرایشی تمام آلودگی ها را به خود جذب می کنند و در صورتی که به خوبی آنها را نشویید می توانند مضرترین ماده برای پوست صورت شما باشند. بیوتی بلندر یا همان اسفنج های آرایشی تمام مواد آرایشی را به خود جذب می کنند و می توانند به منبع آلودگی و رشد باکتری ها تبدیل شوند. به همین دلیل در این مطلب از باملین خواهیم گفت که باید چطور بیوتی بلندر را بشوییم و ۳ ترفند کاربردی برای شستن اسفنج آرایشی را بیان می کنیم.

 

روش‌های شستشوی بیوتی بلندر

 

 

۱. نحوه شستن اسفنج آرایشی با صابون مایع 

برای تميز كردن اسفنج آرايشي باید ابتدا پد آرایشی را با آب گرم خیس کنید و چند بار فشار دهید تا آب داخل اسفنج خارج شود. سپس چند قطره صابون مایع یا شوینده مخصوص براش های آرایشی را روی بیوتی بلندر بریزید و آن را روی اسفنج ماساژ دهید تا تمام مواد صابونی جذب اسفنج شود.

 

 

 

در نهایت پد آرایشی را زیر آب گرم بگیرید و چند بار فشار دهید تا مواد آرایشی و آلودگی ها از آن خارج شوند و این کار را چندین بار انجام دهید تا پد آرایشی شما کاملا تمیز شود.

میزان جذب مواد آرایشی، توسط پدها یا اسفنج های آرایشی، بسیار بالاست: از این رو، برای اینکه آن حجم از میکروب و آلودگی ها از بین برود، می بایست چندین مرتبه آن را با آب و صابون بشویید.

در نهایت پد آرایشی را در یک حوله تمیز بپیچید و آب اضافی آن را بگیرید و اجازه دهید تا کاملا خشک شود.

۲. نحوه شستن اسفنج آرایشی با صابون جامد

اسفنج خود را زیر آب خیس کرده و سپس روی قالب صابون نمدار بکشید. این فرآیند تمیز کردن، شستشو و گرفتن آب اسفنج را تا زمانی که آب تمیز از اسفنج خارج شود تکرار کنید. در این فیلم آموزشی به طور دقیق متوجه نحوه انجام این ترفند خواهید شد.

۳. نحوه شستن پدهای اسفنجی (بیوتی بلندرها) به کمک ماکروویو

یکی دیگر از روش های شستن اسفنج های آرایشی، کمک گرفتن از ماکروویو در هنگام شست و شوی اسفنج های آرایشی است.

در ابتدای کار، باید یک ظرف (کاسه یا لیوان) را تا نیمه، از آب پر کنید. در مرحله بعد می بایست مقداری صابون مایع را داخل ظرفی که در آن آب ریخته شده، بریزید و سپس، پد اسفنجی را داخل آن بیندازید؛ به عنوان آخرین مرحله هم، باید ظرفی را که از آب، صابون و پد پر شده است را به مدت ۶۰ ثانیه داخل ماکروویو قرار دهید.

 

 

 

در پایان کار، دقیقا درست، زمانی که ظرف را از ماکروویو بیرون آوردید، می بینید که اسفنج آرایشی شما به مانند روز اولی که آن را خریداری کرده اید، شده است و بدون کوچکترین آسیب یا مشکلی در ظاهر آن، می توانید از آن استفاده کنید.

در نهایت پد آرایشی را در یک حوله یا دستمال تمیز بپیچید و اجازه دهید تا کاملا خشک شود.