چقدر طول میکشه تزریق بوتاکس نتیجه بده؟ | ماندگاری بوتاکس چقدر است؟

بازه زمانی واقعی تزریق بوتاکس و مدت زمانی که باید دوام داشته باشد چقدر است؟ بوتاکس به عنوان راهکاری برای حذف چین و چروک های صورت و به طور کلی یک روش درمانی و زیبایی است. دکتر سامانتا الیس متخصص پوست مستقر در کالیفرنیا آمریکا در شبکه های اجتماعی در این مورد توضیحاتی را ارائه داده است. اگر قصد دارید بوتاکس انجام دهید این مطلب از باملین را تا انتها مطالعه کنید تا بفهمید چقدر طول میکشد تا بوتاکس تا نتیجه دهد و ماندگاری بوتاکس چقدر است.

 

او در ویدئویی که که در تیک تاک منتشر کرده، جدول زمانی حقیقی تزریق بوتاکس را نشان داده و فاش کرده که اثر آن چه مدت باید دوام داشته باشد.

بوتاکس که با نام سم بوتولینوم نیز شناخته می‌شود یک تزریق آرایشی است که با مسدود کردن سیگنال‌های عصبی به ماهیچه‌ها عمل می‌کند و از حرکت آنها جلوگیری می‌کند. این تزریق اغلب برای کاهش ظاهری چین و چروک استفاده می‌شود.

 

دکتر الیس ویدئوی خود را با این پیام شروع کرد: «اگر احساس می‌کنید بوتاکس شما به اندازه کافی دوام ندارد یا اثر‌ آن خیلی زود از بین می‌رود، این ویدیو برای شماست.»

و ادامه داد: «چیزی که می‌خواهم به شما بگویم و نشان دهم، چیزی است که به‌عنوان یک متخصص پوست و زیبایی روزانه بارها به متقاضیان بوتاکس خود در کلینیک می‌گویم.»

این متخصص پوست نموداری کشید که در آن نقاطی با عبارات دو هفته، شش هفته و سه ماه مشخص شده بودند و گفت این نمودار باید آن چیزی باشد که مردم در مورد تزریق بوتاکس فکر می‌کنند.

 

دکتر الیس در حالی که به نمودار اشاره می‌کرد توضیح داد: «این نقطه زمانی در این نمودار نشان‌دهنده دو هفته پس از تزریق اولیه بوتاکس است؛ زمانی که حداکثر تاثیر را گذاشته و شما کمترین حرکت را در صورت خود خواهید داشت.»

او توضیح داد که این «حداکثر تاثیر» تا حدود شش تا هشت هفته پس از تزریق اولیه شما ادامه خواهد داشت.

دکتر الیس در حالی که به نقطه‌ای روی نمودار اشاره می‌کند که در آن روند نزولی آغاز شده، گفت: «این نقطه درست در اینجا، حدود هشت هفته پس از تزریق بوتاکس به شما، زمانی است که بسیاری از افراد شروع به گفتن این حرف می‌کنند که «مگر بوتاکس من نباید همان‌طور که وعده داده شده بود سه ماه تمام دوام می‌آورد؟»»

 

با این حال، به گفته این متخصص جدول زمانی تزریق بوتاکس به این سادگی نیست: «نکته اینجاست که وقتی متخصصین پوست یا سایر کسانی که تزریق بوتاکس انجام می‌دهند در مورد ماندگاری سه ماهه آن صحبت می‌کنند، منظور این است که اثر بوتاکس بعد از یکی دو هفته شروع می‌شود. شش هفته یا همین حدود ثابت می‌ماند و سپس به آرامی از بین می رود.»

به گفته آلیس، وقتی به مرز سه ماه رسیدید، بوتاکس شما اساساً از بین رفته است. با این حال برخی افراد که خوش شانس‌تر هستند ممکن است اثر بوتاکس را تا چهار، پنج یا به ندرت شش ماه حفظ کنند.

او گفت: «اما با این حال، این بدان معناست که اگر بوتاکس شما پنج ماه طول بکشد، معمولاً در نیمه‌ این دوره پنج ماهه به آرامی شروع به از بین رفتن می‌کند.»

بنابراین دفعه بعد که به این فکر کردید که بوتاکس تان خیلی سریع در حال از بین رفتن است، باید از خود بپرسید که در چه نقطه ای از جدول زمانی هستید.