چهار حرکت ورزشی برای درمان سردرد

یکی از دردهای آزاردهنده سردرد است. همه ما در مقطعی دچار سردرد شده ایم و می دانیم که در کارمان اختلال ایجاد می کند. برخی از تمرینات یوگا در درمان سردرد موثر هستند.

به گزارش باملین، اگر مدام دچار سردرد می شوید و این مشکل شما را آزار می دهد، یوگا، تمدد اعصاب و مدیتیشن بهترین روش های طبیعی درمان هستند و در صورت انجام آن ها نیازی به مصرف مسکن ندارید.

۴ حرکت یوگا زیر برای درمان سردرد آسان به نظر می رسد. اما اگر این حرکات را در هنگام سردرد انجام دهید، مشکل خواهد بود. پس باید کمی به خودتان فشار بیاورید تا بدون مصرف مسکن دردتان را درمان کنید.

۱٫ اوتاناسانا (خم شدن به جلو)

سردرد

در این حرکت باید به آرامی به جلو خم شوید و در حالی که پاهای خود را صاف نگه داشته اید، انگشتان پا یا پشت پاشنه های خود را بگیرید. در این حالت به مدت ۲۰ ثانیه نفس عمیق بکشید. تنش گردن و قسمت بالایی پشت را از بین می برد و در کاهش سردرد موثر است.

۲٫ پادوداناسانا (کشش گردن)

درمان سردرد

همانطور که در تصویر نشان داده شده است پاهای خود را باز کنید و به سمت جلو خم شوید به طوری که سر و بازوهای شما در زیر و بین پاها و بازوها مانند تصویر قرار گیرند. سپس به مدت ۳۰ ثانیه نفس عمیق بکشید. در این شرایط خون به سمت بالاتنه و سر جریان می یابد و سردرد را کاهش می دهد.

۳٫ حرکت عقاب

درمان سردرد

برای انجام این حرکت، بنشینید و سپس بازوی راست خود را بلند کرده و دور بازوی چپ خود بپیچید و تا حد امکان کف دست خود را به هم نزدیک کنید. این حرکت باعث رفع سفتی در شانه ها و تسکین سردرد می شود.

۴٫ گوموکاسانا (ژست گاو)

درمان سردرد

اگر درد شانه ندارید یا عضلات و بافت های همبند (رباط) شما خوب است، می توانید این حرکت را برای درمان سردرد انجام دهید. مانند تصویر بنشینید و پاهای خود را روی هم بزنید. آرنج هایتان را خم کنید و دست ها را پشت سرتان به هم نزدیک کنید. این حرکت همچنین با باز کردن اسپاسم در شانه ها سردرد را درمان می کند.