چگونه رژلب ساده را به رژ لب ۲۴ ساعته تبدیل کنیم؟ | ۶ ترفند کاربردی برای بالا بردن ماندگاری رژ لب

رژ لب قطعا مهمترین لوازم آرایشی بانوان محسوب می شود که تقریبا همه خانوم ها از آن استفاده می کنند. اما در طول روز اگر تنش ها و فعالیت های زیادی داشته باشید احتمالا با پاک شدن یا کمرنگ شدن رژ لبتان مواجه می شوید که خب زیبایی اولیه خود را از دست می دهد. شما می توانید با استفاده از رژ لب دائم این مشکل را حل کنید. البته همیشه لازم نیست رژ لب دائم با ماندگاری بالا بخرید چون می توانید با ۶ ترفند کاربردی برای بالا بردن ماندگاری رژ لب که در این مطلب از باملین توضیح می دهیم، خیالتان از بابت کمرنگ شدن رژ را راحت کنید. بنابراین اگر میخواهید بدانید باید چگونه رژ لب ساده را به رژ لب ۲۴ ساعته تبدیل کنید این مطلب را مطالعه کنید.

 

 

 

ترفندهای ماندگاری رژ لب

استفاده از دستمال کاغذی و پرایمر

در این روش ابتدا از پرایمر لب استفاده کنید. پرایمرها، محصولاتی ویژه هستند که مخصوص آرایش لب طراحی شده‌اند. پرایمرهای لب، عملکردی مشابه پرایمرهای معمول آرایشی دارند، با این تفاوت که مخصوص بافت حساس لب فرموله شده‌اند.

این پرایمرها، ناهمواری‌ها و ترک‌های پوست لب را می‌پوشانند و سطحی صاف و یکدست برای دیگر مراحل آرایش لب در اختیارتان قرار می‌دهند. همچنین، از پوسته پوسته شدن و خشکی لب نیز جلوگیری می‌کنند. پرایمر لب، چنان تغییری در آرایش لب شما ایجاد می‌کند که بعد از یک بار استفاده عاشق آن خواهید شد.

حالا رژلب مورد‌نظرتان را روی لب هایتان بزنید. یک برگ نازک  دستمال‌کاغذی را روی لب‌هایتان بگذارید و چند بار آهسته فشار دهید تا رژلب اضافه و چربی رژلب پاک شود. برای جلوگیری از رنگی شدن دندان ها نیز یک بار هم دستمال را لای لب‌هایتان بگذارید و فشار دهید. سپس یک بار دیگر به لب‌هایتان رژ بزنید، با این ترفند رژلب شما ماندگارتر خواهد شد.

 

 

 

انتخاب رژ لب مات

در کل بین رژلب های مختلف مدل های مات ماندگار تر از مدل‌های براق و چرب هستند. اما همه چیز به برند مورد نظر نیز برمی‌گردد، ممکن است یک رژ لب چرب از برندی باکیفیت ماندگاری بیشتری از رژ لب مات برندهای بی‌کیفیت داشته باشد.

 

 

 

 

انتخاب خط لب مناسب

با اینکه در سال‌های اخیر استفاده و کشیدن خط لب کاری قدیمی و از مد افتاده بود، اما دوباره پس از چندین سال به کیف‌های لوازم آرایش برگشت. خط لب‌ها، معمولا ظاهری مات دارند و رنگ عمیق و پررنگی به لب‌ها می‌دهند.

همچنین، قدرت چسبندگی بسیار بیشتری نسبت به انواع رژ لب دارند و به سختی از بین می‌روند. بهره بردن از این ویژگی منحصر به فرد خط لب‌ها، راهکار هوشمندانه‌ای برای افزایش ماندگاری رژ لب به شمار می‌آید.

شما می‌توانید پس از استفاده از پرایمر لب با استفاده از مداد لب، خط‌ لب بکشید. مقداری از قسمت‌های داخلی لب هم مداد بکشید تا از پخش شدن رژ لب جلوگیری کند. سپس با ساختن یک بیس مناسب شروع به استفاده از رژ لب کنید. در این صورت رژ لب شما ماندگار تر خواهد شد.

 

 

 

 

استفاده از پودر فیکس

پودر فیکس، کانسیلر پودری و پنکیک از جمله محصولاتی هستند که می‌توانید در این مرحله از آنها استفاده کنید. ابتدا، دستمال کاغذی تمیز و خشکی را بردارید و لایه‌های آن را از هم جدا کنید.

در این مرحله با استفاده از مداد لب، خط‌ لب بکشید. مقداری از قسمت‌های داخلی لب هم مداد بکشید تا مانعی برای پخش‌شدن رژلب باشد. سپس رژلب مورد‌نظرتان را بزنید.

یک برگ دستمال‌کاغذی را روی لب‌هایتان بگذارید و چند بار آهسته فشار دهید تا رژلب اضافه و چربی رژلب پاک شود. یک بار هم دستمال را لای لب‌هایتان بگذارید و فشار دهید تا اضافه آن پاک شود و به دندان‌هایتان نمالد. بعد از زدن رژلب یک برگ دستمال‌کاغذی را از وسط جدا کنید و یکی از لایه‌ها را روی لب‌هایتان قرار دهید. با استفاده از یک براش کوچک مقداری از پودر فیکس یا پنکک بردارید و روی لب‌ها بزنید. با این ترفند رژلب شما ماندگارتر خواهد شد.

 

 

 

 

یک لایه نازک دیگر از رژ لب بزنید. با انجام این کار رژلب شما در بهترین حالت خود تثبیت می‌شود. با کانسیلر یا reverse lip liner (خط لب معکوس) خط لب بکشید. خط لب معکوس، در واقع خط لبی بی رنگ است که روی پوست دقیقا دور لب استفاده می‌شود و از بیرون زدگی رژ از اطراف لب‌ها جلوگیری می‌کند. به جای آن، از کانسیلر نیز می‌توان در همین نواحی استفاده کرد.

 

 

لب‌هایی سالم و سرحال؛ رژ لب‌هایی ماندگار

یکی از مهم‌ترین دلایل پاک شدن مکرر رژ لب، پوسته پوسته شدن لب و کنده شدن آن‌هاست. بنابراین اگر لب‌هایی صاف و بدون پوسته پوسته های آزاردهنده داشته باشید رژ لب شما ماندگار تر خواهد شد. بدین منظور می‌توانید به صورت مرتب از اسکراب لب استفاده کنید.

 

 

 

همچنین در طول روز استفاده از بالم لب را فراموش نکنید. این کار به تامین رطوبت لب‌های شما کمک می‌کند.

 

نکته:

۱. به گفته آرایشگران حرفه‌ای، در بین انواع رژ لب رژ لب‌های مات بیشترین قدرت ماندگاری را دارند و بعد از آن به ترتیب رژ لب‌های کرمی، مایع و براق کمتر ماندگار هستند و معمولا در طول روز به چندین بار تجدید نیاز دارند.

۲. یک روش افزایش ماندگاری رژ لب این است که خط لب و رژ لب مایع زیر رژ لب اصلی‌تان استفاده کنید یا با زدن صحیح تینت لب ماندگاری رژ لب خود را بالا ببرید. با استفاده از نحوه صحیح کشیدن خط لب حتی اگر یکی از این لایه‌ها پاک شوند، لایه‌های زیرین رنگ لب را حفظ می‌کنند. البته قبل از استفاده از چند محصول به طور همزمان، ابتدا اطمینان حاصل کنید که رنگ آن‌ها مشابه است.

 

 

 

۳. بر کسی پوشیده نیست که برند انتخابی رژ لب، تا حد زیادی تعیین کننده کیفیت و ماندگاری آن است. برندهای معروف، اغلب از مواد اولیه درجه ۱ استفاده می‌کنند و از نظر مرغوبیت با رژ لب‌های معمولی قابل مقایسه نیستند.