چگونه لکه خودکار را از لباسمان پاک کنیم؟ | پاک کردن جوهر خودکار با ترفندهای ساده

پاک کردن لکه خودکار از روی لباس

اغلب افراد عادت دارند که خودکار را به صورت برعکس در جیب لباس بگذارند. این کار باعث ایجاد لکه جوهر روی پیراهن می‌شود. روش های متنوعی برای پاک کردن جوهر خودکار وجود دارد که ممکن است آن را به طور کامل پاک و در برخی موارد صرفا آن را کمرنگ کند. مهم ترین نکته در مواجه با لکه جوهر روی لباس اقدام سریع برای شستشو آن است. در این مقاله تمام نکات مربوط به نحوه پاک کردن لکه خودکار از لباس پرداخته شده است.

نحوه پاک کردن لکه خودکار از لباس

در مواردی که سریعا متوجه لکه جوهر روی لباس شوید، عملکرد سریعتان باعث برطرف شدن لکه می‌شود.

 1. سریعا دستمال کاغذی را آماده کنید.
 2. آن را روی لکه جوهر قرار دهید تا جوهر پخش نشود.
 3. دستمال کاغذی را بردارید، در صورتی که لکه باقی مانده بود فرایند را دوباره تکرار کنید.
 4. سپس لباس را در ظرف بزرگی حاوی ترکیب آب گرم و محلول پاک کننده لباس قرار دهید و به آرامی بشویید.
 5. اگر لکه همچنان بر روی لباس بود، مجددا مراحل فوق را طی کرده یا از روش های دیگری برای پاک کردن لکه خودکار از لباس استفاده کنید.

بادی جذابیت خاصی به استایل خانم ها می‌دهد. فروشگاه میموسا انواع لباس زنانه را در رنگ بندی مختلف به شما مشتریان عزیز ارائه می‌دهد که می‌توانید با مراجعه به سایت، جهت خرید بادی طرح‌ و رنگ آن را مشاهده کرده و قیمت ها را مشاهده نمایید.

 

پاک کردن لکه جوهر خودکار قدیمی از لباس

الکل صنعتی یکی از روش های پاک کردن لکه جوهر خودکار قدیمی از لباس است. برای به کار بردن این روش موثر کافی است تا پارچه‌ای نخی تهیه کرده و به مقداری الکل صنعتی آغشته کنید. سپس، به آرامی آن را روی لکه جوهر بمالید تا پاک شود. فراموش نکنید محدوده حرکت دست شما باید به اندازه لکه باشد تا در اطراف آن پخش نشود در انتها لباس را با آب سرد بشویید.

 پاک کردن لکه جوهر

روش های پاک کردن لکه جوهر خودکار از روی لباس

برای پاک کردن لکه خودکار از لباس می‌توانید از روش های گوناگونی استفاده کنید. در زیر انواعی از بهترین روش پاک کردن لکه خودکار از لباس مورد بررسی قرار گرفته است.

 • پاک کردن لکه خودکار با گلیسیرین: برای استفاده از گلیسیرین مقداری از آن را گرم و روی لکه قرار دهید. سپس، به آرامی روی پارچه بکشید و در آخر با مایع لباس بشویید.
 • پاک کردن لکه خودکار با سمباده: قبل از هر اقدامی بهتر است بدانید که سمباده به بافت لباس آسیب می‌زند. برای این کار سمباده را به آرامی و فشار کم برای پاک کردن لکه جوهر خودکار از لباس روی آن بکشید. سعی کنید این روش آخرین گزینه شما به منظور پاک کردن لکه خودکار باشد.
 • پاک کردن لکه خودکار با لاک پاک کن: مواد شیمیایی اغلب روشی موثری برای از بین بردن لکه های لباس هستند. برای پاک کردن جوهر خودکار از لباس می‌توانید از لاک پاک کن استفاده کنید. یک پد لاک پاک کن را برداشته و روی لکه بکشید. این عمل را تا جایی انجام دهید که لکه خودکار برطرف شود. سپس لباس را آبکشی کنید.
 • پاک کردن لکه خودکار با دوغ: برای این روش ظرفی تهیه و مقداری دوغ در آن بریزید تاجایی که روی لکه جوهر را بگیرد. سپس، اجازه دهید به مدت ۱۰ الی ۵ دقیقه در ترکیب بماند و آن را آبکشی کنید. در صورت نیاز مجدد این عمل را تکرار کنید.
 • پاک کردن لکه خودکار با سرکه: برای پاک کردن لکه جوهر خودکار با سرکه، کافی است تا یک قاشق سرکه، یک فنجان آب گرم و یک قاشق مایع ظرفشویی را با یکدیگر ترکیب کنید تا محلول یکدستی به وجود آید. سپس، با استفاده از پارچه ای نرم و لطیف یا تکه ای اسفنج نرم به آرامی روی لکه جوهر خودکار بکشید. در نهایت لباس را با آب سرد آبکشی کنید یا یک پارچه نخی را مرطوب و روی لباس بکشید تا آثار سرکه از بین برود.

 

برای داشتن استایل شیک و مناسب می توانید از کراپ استفاده نمایید محصولی بی نظیر برای مهمانی ها, منزل و مجالس است. جهت مشاهده قیمت و تنوع در فروشگاه میموسا روی کلمه خرید کراپ کلیک نمایید.

 

از بین بردن جوهر خودکار

 نکات پاک کردن لکه جوهر خودکار از لباس

 1. بعد از پاک کردن لکه خودکار از لباس، آن را با آب سرد بشویید؛ زیرا آب گرم ممکن است جوهر باقی مانده را در بافت لباس پخش کند.
 2. هنگام مالیدن قسمتی از لباس که لکه خودکار روی آن است به هیچ عنوان از فشار دست استفاده نکنید.
 3. هنگامی که لکه خودکار بر روی لباستان ایجاد می‌شود فورا برای برطرف کردن آن اقدام کنید.
 4. قبل از امتحان کردن هر روش اول مطمن شوید با جنس لباس شما سازگار است.

 

فروشگاه بزرگ میموسا بهترین و با کیفیت ترین لباس های زنانه را با قیمت مناسب به شما خوبان ارائه میکند.جهت مشاهده تنوع و قیمت و کیفیت بی نظیراجناس روی کلمه میموسا کلیک نمایید.

جمع بندی

روش پاک کردن لکه خودکار از لباس طبق مواردی که در بالا ذکر کردیم متفاوت است. حتما به بافت لباس و برچسب اطلاعات آن توجه کنید، سپس روش هایی که متناسب با الیاف و بافت لباس هستند را به کار بگیرید. اجازه ندهید لکه روی پیراهن شما باقی بماند و در اولین فرصت اقدام به پاک کردن جوهر خودکار کنید؛ زیرا هر چه ماندگاری آن بیشتر شود متقابلا پاک شدن آن نیز کار راحتی نخواهد بود.

 

سوالات متداول

آیا لکه جوهر لباس با نمک پاک می‌شود؟

بله برای این کار مقداری نمک روی لکه جوهر بریزید. سپس، با استفاده از یک پارچه مرطوب به آرامی روی آن بکشید. این کار را به دفعات تکرار کنید تا لکه جوهر کاملا پاک شود.

روش از بین بردن لکه قدیمی جوهر روی لباس کدام است؟

در بالا ذکر کردیم که الکل صنعتی یکی از روش های پاک کردن لکه جوهر خودکار از لباس است؛ اما تافت مو نیز برای این کار مورد استفاده قرار می‌گیرد. به این صورت که مقداری تافت مو را روی لکه بزنید سپس با استفاده از یک پارچه یا اسفنج با فشار کم روی آن بکشید. در آخر نیز لباس را آبکشی کنید.

چگونه با استفاده از جوش شیرین لکه جوهر را از روی لباس پاک کنیم؟

یک قاشق غذاخوری جوش شیرین را با آب مخلوط کنید و روی لکه قرار دهید. به صورت دوارانی با استفاده از یک مسواک کهنه آن را بمالید. بعد از پاک کردن لکه خودکار، لباس را آبکشی کنید.