چیکار کنیم رژ لبمون پاک نشه؟ | بهترین راه برای افزایش ماندگاری رژ لب

چیکار کنیم رژ لبمون پاک نشه؟ رژ لب از مهمترین اقلام آرایشی زنان است که تقریبا همه خانم ها از آن استفاده می کنند. اما مشکلی که همیشه خانم ها با آن روبرو هستند، پاک شدن رژ در زمان غذا خوردن و یا انجام کارهای روزمره است. اگر دوست دارید رژ لب ثابت و ماندگاری داشته باشید و به کارهای خود برسید این مطلب از باملین را تا انتها مطالعه کنید تا با بهترین راه برای افزایش ماندگاری رژ لب آشنا شوید.

 

 

بهترین راه برای افزایش ماندگاری رژ لب

رژلب مناسب بزنید

اگر در فضایی قرار دارید که ساعت‌ها باید آرایشتان ثابت و پابرجا بماند بهتر است به نوع رژلبتان توجه ویژه داشته باشید. رژلب‌های ۲۴ ساعته معمولا این نیاز را به راحتی برطرف می‌کنند. حتی می‌توانید به عنوان زیرساز از آنها استفاده کنید تا اگر رنگ رژلب اصلی شما پاک شد رژ پایه و ۲۴ ساعته شما همچنان باقی بماند.

لب‌هایتان را آبرسانی کنید

اینکه لب شما از رطوبت کافی برخوردار باشد در حفظ رنگ رژلب بر روی آن تاثیر زیادی خواهد گذاشت. اگر لب‌هایتان مرتب خشک می‌شود حتما از بالم لب استفاده کنید. وجود ویتامین E و در کنار آن مواد مغذی و نرم کننده بسیار به ترمیم پوست‌های آسیب دیده لب شما کمک خواهد کرد.

پرایمر لب بزنید

وقتی زیرساز آرایش شما مناسب باشد و پرایمر بزنید زمان طولانیتری رژلب روی آن خواهد ماند.

خط لب را فراموش نکنید

خط لب علاوه بر اینکه ایجاد کادر می‌کند و لب شما را آماده می‌کند تا رژلب منظمتر در آن قرار بگیرد، یک ترفندی هم برای حفظ رژلب شماست. بهتر است از مداد لب هم رنگ رژلبتان استفاده کنید و مقداری هم روی لبتان بمالید تا دوام ماتیک شما بیشتر شود.

پنکیک بمالید!

وقتی یک بار رژلب زدید حتما از مقداری پنکیک روی لب‌هایتان بمالید و بعد مجدد رژلب بزنید. با این روش هم لب شما حجیمتر به نظر خواهد رسید و هم ماندگاری رژلبتان بیشتر خواهد شد.

از تکنیک دستمال کاغذی غافل نشوید!

وقتی رژلب زدید یک دستمال کاغذی را روی لبتان قرار بدهید تا چربی آن و رنگ اضافی آن گرفته شود و بعد مجدد رژلب بزنید تا دیگر به راحتی رنگ آن پاک نشود و آسوده خاطر باقی بمانید!

رژلب مات بزنید

رژلب‌های مات معمولا دوامشان هم بیشتر است. اگر علاقمند به رژهای براق هستید از این تکنیک‌ها نمی‌توانید نتیجه دلخواه بگیرید و باید حتما حواستان به تجدید آن باشد یا اینکه زیرساز رژلبتان را مات انتخاب کنید.