کابینت زیر سینک آشپزخانه رو با این ترفندها مرتب کن!

یکی از معضلاتی که خانم های خانه دار همیشه در آشپزخانه با آن مواجه هستند، سازماندهی و نظم دادن به کابینت زیر سینک است. معمولا به هم ریخته ترین و کثیف ترین کابینت در آشپزخانه، مختص کابینت زیر سینک است و خانم ها نمی دانند که چطور این فضا را نظم دهند. برای اینکه به کابینت زیر آشپزخانه نظم دهید، ابتدا باید بدانید که کدام وسایل در این فضا قرار میگیرند و برای این نوع کابینت ها مناسب هستند. در این مطلب از باملین به شما ترفندهایی را آموزش میدهیم که بتوانید کابینت زیر سینک آشپزخانه را سازماندهی کنید.

 

۱- مشخص کردن لوازم مناسب

کابینت زیر سینک یکی از فضاهای حیاتی و مرکزی برای قرار دادن لوازم مختلف نظافتی و آشپزخانه است. از آنجایی که بهتر است لوازم خود را در نزدیک جایی که از آن استفاده می کنید، قرار دهید، توصیه می شود از این قسمت برای قرار دادن اقلام مربوط به ظرفشویی و نظافت استفاده کنید. پیش از شروع سازماندهی در مورد آنچه در حال حاضر در این فضا نگهداری می کنید، فکر کنید و در صورت لزوم اقدام به تغییر دادن آنها نمایید.

 

۲- در نظر گرفتن ایمنی

از آنجایی که بسیاری از ما از کابینت زیر سینک ظرفشویی برای قرار دادن مواد شوینده استفاده می کنیم، این فضا اغلب با مواد شیمیایی و شوینده آلوده خواهد شد. بنابراین توصیه می کنیم برای دور نگه داشتن آنها از دسترس کودکان و حیوانات خانگی، این کابینت را قفل کنید. علاوه بر این، می توانید مواد تمیزکننده شیمیایی را به مکان امن تری منتقل کنید و به جای آن لوازمی مانند دستمال ظرف‌شویی، اسفنج‌های استفاده نشده و دستمال کاغذی را در این قسمت نگهداری کنید.

 

۳- تمیز کردن و اندازه گیری کابینت

پیش از چیدمان کابینت زیر سینک، آن را بخوبی با استفاده از مواد ضدعفونی کننده تمیز کنید تا هیچ گونه زباله ای در این قسمت باقی نماند. گام بعدی اندازه گیری فضای کابینت است. این کار به شما کمک می کند که محصولاتی متناسب با فضای خود انتخاب کنید.

 

۴- نصب کشو در پشت درب کابینت

فضای محدود زیر سینک را با ترفندهای هوشمند ذخیره سازی مانند نصب کشوهای کوچک در پشت درب کابینت، افزایش دهید. این کار به شما کمک می کند تا از این فضا حداکثر استفاده را ببرید.

 

۵- استفاده از سبدهای نظم دهنده

یکی از بهترین ایده‌ها برای افزایش فضای ذخیره سازی در آشپزخانه های کوچک، استفاده از سبدهای نظم دهنده در کابینت است. این سبدها را می توان به راحتی جابجا و منظم کرد. توصیه می شود با اندازه گیری فضای اشغال شده توسط لوله های زیر سینک، سبدهای نظم دهنده با اندازه مناسب خریداری نمایید.

 

۶- نصب میله

به منظور استفاده از فضای خالی بالای کابینت، می توانید از میله استفاده کنید. این میله های چند منظوره برای آویزان کردن بطری های اسپری دار و پارچه ها عالی هستند.

 

۷- استفاده از فضای خالی پشت درب

درب داخلی کمد زیر سینک اغلب یک منطقه کم استفاده و کاربردی برای قرار دادن ابزار آلات مختلف است. می توانید از انواع قلاب، آویز و جیب های سازماندهی لوازم برای اتصال به پشت درب کابینت و قرار دادن لوازم مختلفی مانند دستکش، برس های شستشو و پارچه های میکروفایبر استفاده کنید.