کارهایی که اگر هر روز انجامشان دهید به موفقیت می رسید!

به گزارش باملین اجرای تنها چند مورد از آن‌ها می‌تواند در طول زمان به مزایای باورنکردنی منجر شود. در این مطلب به ۵ مورد از کار‌هایی که باید در طول روز انجام دهید می‌پردازیم که به طور قابل توجهی باعث بهبود عملکرد و سلامتی شما خواهند شد.

 

تناسب اندام را در اولویت قرار دهید

ورزش مداوم، تغذیه مناسب و خواب کافی بنیان عملکرد بالا را تشکیل می‌دهند. تنها ۳۰ تا ۴۵ دقیقه تمرین روزانه هوازی و عضله سازی منجر به افزایش تمرکز، اعتماد به نفس و انضباط فردی می‌شود. همه این‌ها به معنای موفقیت در کار و زندگی شخصی با افزایش واضح ظرفیت ذهنی، سطح انرژی، تاب آوری استرس و قدرت اراده است.

مراحل خاصی مانند آماده سازی کیف ورزشی در شب قبل، آماده کردن پروتئین‌ها و سبزیجات سالم در روز‌های تعطیل، و ایجاد یک روتین استراحت عصرگاهی می‌تواند حفظ تناسب اندام را بسیار در دسترس‌تر کند. به مدت دو هفته سکون و بی تحرکی را کنار بگذارید و این رویه جدید به یک اعتیاد مفید و سازنده تبدیل می‌شود. نکته چیست؟ یک بدن سالم از یک طرز فکر سالم و مصمم پشتیبانی می‌کند.

 

اختصاص زمان برای خودسازی روزانه

چه مطالعه باشد، چه گوش دادن به پادکست ها، چه شرکت در یک دوره آنلاین و چه داشتن مکالماتی که باعث تهییج و آموزش می‌شوند، روزانه حداقل ۳۰ دقیقه تا یک ساعت را صرف یادگیری کنید. خودآموزی منظم شما را در معرض ایده‌های الهام بخش قرار می‌دهد، دانشی برای به کارگیری در شغل و روابط شما می‌سازد و ذهن شما را باز نگه می‌دارد.

حوزه‌های هدف که می‌خواهید در آن‌ها رشد کنید، مانند زبان جدید، رهبری، مهارت‌های ریاضی یا هوش هیجانی را شناسایی کنید. از زمان رفت و آمد یا استراحت در برنامه کاری خود برای گوش دادن به درس‌های صوتی استفاده کنید. به یاد داشته باشید که روزانه تنها ۱۵ دقیقه قبل از خواب کتاب‌هایی در مورد اهداف توسعه شخصی بخوانید. این فعالیت‌های ورودی به طور منظم قابلیت‌های شما را در طول سال‌ها گسترش خواهند داد.

ایجاد و حفظ یک حلقه اجتماعی حمایتی

انسان‌ها موجودات اجتماعی هستند. کسانی که با آن‌ها معاشرت می‌کنیم ذهنیت، فرصت ها، سیستم‌های پشتیبانی و دسترسی مان به منابع را شکل می‌دهند. به طور هفتگی برای دوستان موجود وقت بگذارید و در عین حال آگاهانه با آن‌هایی که در جنبه‌های مورد نظر شما در زندگی جلوتر هستند دوست شوید.

چت‌های ویدیویی را طوری برنامه ریزی کنید که ارتباطاتان را با دوست‌های قدیمی که اکنون از شما دور هستند حفظ کنید، فعالیت‌های منظم را با دوستان نزدیکتان هماهنگ کنید و برای ملاقات با مشاوران و همکاران جدید به رویداد‌های شبکه سازی یا مراسماتی که افراد متنوعی در آن‌ها حضور دارند بله بگویید. روابط با کیفیت استرس را کاهش می‌دهند، رضایت را تحقق می‌بخشند و مسئولیت پذیری و الهام مورد نیاز برای رسیدن به موفقیت شخصی را فراهم می‌کنند.

توسعه مهارت‌های موثر در زمینه مدیریت زمان و پول

تسلط بر نحوه صرف ساعت‌ها و درآمدهایتان به صورت روزانه برای رسیدن به اهداف ضروری است. با حسابرسی شروع کنید. هدررفت‌های مالی مانند اشتراک‌هایی که استفاده نمی‌کنید یا خرید‌های گران قیمت لوازم کم استفاده را شناسایی کنید.

سپس، سیستم‌ها و روال‌هایی برای بهینه سازی این منابع ارزشمند ایجاد کنید. از تایمر‌ها و برنامه‌های زمانی استفاده کنید تا اطمینان حاصل کنید که کار‌ها به درستی زمان بندی شده اند. پیش از اینکه هزینه آزاد پول نقد در دسترستان باشد، امکان انتقال خودکار بخشی از درآمدتان را در حساب‌های سرمایه گذاری و پس انداز ایجاد کنید. بودجه‌های شخصی که با ارزش‌ها و اولویت هایتان همسو هستند را تعیین کنید و به آن‌ها پایبند باشید. نظارت بر اتلاف پول و هدایت هوشمندانه توجه، انرژی، و سرمایه‌ها فوق العاده موثر است.

پرورش تاب‌آوری ذهنی و هوش هیجانی

چالش‌ها و شکست‌ها با وجود بهترین برنامه ریزی‌ها اجتناب ناپذیر هستند. فشار نیز با افزایش مسئولیت پذیری و رهبری در محل کار همراه است. توسعه سازگاری، مدیریت استرس و درک آرام با تجربیات دیگران برای مقابله با مشکلات و ادامه رشد حیاتی است.

عادت‌های روزانه مانند یادداشت برداری برای پردازش احساسات، مدیتیشن برای ایجاد قدرت ذهنی، تمرین با خود حرف زدنِ مثبت و پنج نفس عمیق قبل از واکنش نشان دادن، در طول زمان طرز فکر غیرقابل تغییری ایجاد خواهند کرد. همچنین، تقویت هوش هیجانی با درک نیاز‌ها و انگیزه‌های افراد در تعاملات شخصی، باید یک رویه مادام العمر باشد. تاب آوری و همدلی بسیار موثر بوده و ارتباط با دیگران را بسیار در دسترس‌تر می‌کند.

قرار دادن حتی چند مورد از این پنج عادت پایه، شما را برای دستاورد‌های موثر آماده می‌کند. سعی کنید به تدریج تعداد بیشتری از این روتین‌های مثبت را در زندگی روزمره خود پیاده سازی کنید تا زمانی که خودکار شوند. شما با سرمایه گذاری مداوم در این حوزه ها، به موفقیت و رضایت خارق العاده تری دست پیدا خواهید کرد؛ و چرخه‌ای از عملکرد بهبود یافته در تمام حوزه‌های زندگی در طولانی مدت ایجاد می‌کنید.

نکات کلیدی

زمان گذاشتن برای تناسب اندام، تمرکز، اعتماد به نفس و نظم را تقویت می‌کند و استرس را کاهش می‌دهد که برای داشتن بهترین عملکرد حیاتی است.

بهبود روزانه خود از طریق مطالعه، کلاس‌های آموزشی و غیره، ذهن شما را تیز و توانایی‌های شما را افزایش می‌دهد.

احاطه کردن خود با افراد حامی، مسئولیت پذیری، الهام بخشی و دسترسی به فرصت‌ها را فراهم می‌کند.

بهینه سازی استفاده از زمان و پول، اتلاف پول را از بین می‌برد و به شما اجازه می‌دهد این منابع محدود را به سمت چیز‌هایی که اهمیت دارند هدایت کنید.

ایجاد انعطاف پذیری در برابر ناملایمات و همدلی با نیاز‌های دیگران، شما را قادر می‌سازد تا چالش‌ها را به راحتی پشت سر بگذارید.