کانال‌های فارسی تلگرام که بیشترین عضو را دارند + عکس

به گزارش باملین به نقل از زومیت، کمتر از یک ماه دیگر فیلترینگ تلگرام در ایران به هفت سال می رسد. پیام هایی که آمارها نشان می دهد در بین آسیایی ها از محبوبیت بالایی برخوردار است، در حدود سال ۲۰۱۶ در ایران محبوبیت زیادی پیدا کرد و کاربران زیادی پیدا کرد. شاید پذیرش گسترده این پیام رسان روسی دلیل فیلتر شدن آن در ایران باشد، اما حتی این موضوع نیز تاثیر چندانی در کاهش کاربران تلگرام نداشته است.

آمار منتشر شده توسط سایت telemetr از تعداد کانال ها و تعداد کل اعضای آنها در کشورهای مختلف جهان نشان می دهد که در حال حاضر ۲۱۰۸۰۰ کانال ایرانی با مجموع یک میلیارد کاربر در تلگرام فعال هستند. از این رو ایران از نظر تعداد کانال های تلگرامی و اعضای آن در رتبه سوم جهان قرار دارد.

از نظر تعداد کانال های تلگرامی و اعضای آن، تنها دو کشور روسیه و هند بالاتر از ایران هستند و در رتبه های اول و دوم قرار دارند. بیش از ۴۴۸ هزار کانال روسی با مجموع دو میلیارد عضو در تلگرام فعال هستند. هند نیز ۲۵۰ هزار کانال با سه میلیارد عضو دارد.

عراق، چین، عربستان سعودی، اسپانیا، ازبکستان، اندونزی و مالزی کشورهایی هستند که پس از ایران در رتبه های چهارم تا دهم تعداد کانال های تلگرامی و اعضای آن کانال ها قرار دارند.

در فهرست ۱۰ کشوری که بیشترین تعداد کانال تلگرامی و بیشترین عضو را در آن کانال ها دارند، تنها روسیه و اسپانیا در بین کشورهای اروپایی و هشت کشور دیگر که در این لیست قرار دارند از کشورهای آسیایی هستند.

۱۱ کانال از ۵۰ کانال پرکاربرد تلگرام ایرانی هستند

وجود نزدیک به ۲۱۱ هزار کانال ایرانی در تلگرام نشان دهنده استقبال بالای کاربران از تلگرام چه از نظر تولید محتوا و چه از نظر استفاده از کانال است.

کانال های فارسی در تلگرام که بیشترین اعضا را دارند / عکس

سایر آمار منتشر شده توسط سایت telemetr نشان می دهد که ۱۱ کانال از لیست ۵۰ کانالی که بیشترین تعداد ممبر در تلگرام را دارند، ایرانی هستند. از بین این ۱۱ کانال تلگرام ایرانی، پنج کانال مربوط به پروکسی و فیلترشکن است. سه تا از این کانال ها کانال های خبری، دو کانال مربوط به دانلود آهنگ و آهنگ و یکی کانال کسب درآمد مشارکتی است.

آمار تله متر نشان می دهد که در بین ۱۰ دسته ای که بیشترین تعداد کانال و عضو را دارند، کانال هایی با محتوای اروتیک با حدود ۱۸۳۰۰۰ مورد بیشترین تعداد را دارند. کانال های شرط بندی با بیش از ۱۲۱۰۰۰ کانال در رتبه دوم و کانال های فیلم با بیش از ۱۲۰۰۰۰ کانال در رتبه سوم قرار دارند.

کانال های اقتصادی و مالی، رسانه ها و اخبار، آموزش، ارز دیجیتال، دین و مذهب، فناوری و بازی در رتبه های چهارم تا دهم کانال های تلگرامی قرار دارند.