کدوم یقه لباس برای من بهتره؟ با انواع مدل یقه لباس آشنا شوید تا بهترین یقه را انتخاب کنید!

انتخاب یقه مناسب برای لباس یکی از عوامل مهم در زیباتر شدن و جذاب تر شدن استایل شما محسوب می شود. با توجه به فرم گردن، شانه ها، کول و به طور کلی اندام باید سعی کنید لباسی را با یقه مناسب انتخاب کنید. اگر در این زمینه انتخاب درستی نداشته باشید ممکن است عرض شانه های شما کوچک نشان داده شود و یا گردن بلندتری داشته باشید. در این مطلب از باملین قصد داریم نکاتی را برای انتخاب بهترین یقه لباس به شما گوشزد کنیم.

راهنمای انتخاب مدل یقه مناسب

برای انتخاب مدل لباس مناسب فقط نباید روی زیبا بودن لباس تمرکز کنید بلکه باید مدل یقه آن را بررس کنید و ببینید آیا شما با این مدل یقه زیبا میشوید ؟ آیا مدل یقه لباس مناسب فرم اندام شما هست یا نه؟ در این بخش از دنیای مد باملین قصد داریم شما را با انواع مدل یقه لباس و کاربرد آن ها آشنا کنیم تا بتوانید برای موقعیت های مختلف و لباس های متنوع یقه مناسب انتخاب کنید.

 

انواع مدل یقه لباس

لباس زنان دارای انواع متنوع از مدل یقه است که ما در این بخش از باملین آن ها را مورد بررسی قرار می دهیم.

 

یقه گرد

یقه گرد اولین و ساده ترین مدل یقه ای است که همه ما میشناسیم و لباس های زیادی با این مدل یقه داریم، یقه گرد انتخابی مناسب و تضمین شده برای خانم هایی است که بالاتنه لاغر و ظریفی دارند اگر بالاتنه چاقی دارید بهتر است این مدل یه را فراموش کنید.

 

یقه هفت

یقه هفت مخصوص خانم هایی است که اندام شان به شکل مثلث وارونه است یعنی بالاتنه چاق تری نسبت به پایین تنه دارند، لباس های یقه هفت چاق بودن بالاتنه را پنهان میکنند پس اگر بالاتنه درشتی دارید از این مدل یقه استفاده کنید.

 

 

یقه قایقی

یقه قایقی یک مدل یقه باکلاس و پرطرفدار بین خانم ها است که برای کسانی که بازوهای چاقی دارند مناسب است، یقه قایقی برای پیراهن های مجلسی، لباس شب و شومیز های زنانه مناسب است.

 

یقه مربعی

یقه مربعی ظاهری کلاسیک به خانم ها میبخشد و برای افرادی که لباس های ساده میپسندند مناسب است، لباس های ساده با یقه مربعی شما را بسیار باکلاس نشان میدهند مخصوص اگر لباس مجلسی باشد.