کرم پودر استفاده کنیم یا ضدآفتاب رنگی؟ + مقایسه

زیرسازی یک مرحله مهم در آرایش چهره است که اگر با دقت و با کیفیت انجام نشود احتمالا تمام آرایش شما دچار مشکل شود. سوال اصلی درباره زیرسازی آرایش این است که آیا ضدآفتاب رنگی بزنیم یا کرم پودر؟

هر دو محصول می توانند قابلیت زیرسازی را داشته باشند اما تفاوت هایی را نیز دارند. در این مطلب از باملین به مقایسه کرم پودر و ضدآفتاب رنگی می پردازیم تا با درک بهتر از تفاوت های این دو محصول بهترین را برای خود انتخاب کنید.

 

 

مقایسه شباهت ها و تفاوت های کرم پودر با ضد افتاب رنگی

برای اینکه بتوانیم بین کرم پودر صورت و ضد آفتاب رنگی مقایسه انجام دهیم باید ابتدا آنها را بشناسیم و درباره نحوه عملکردشان بدانیم.

 

 

 

 

ضد آفتاب رنگی چیست؟

حتما در هنگام خرید کرم ضد آفتاب با مدل های رنگی و بدون رنگ این محصول برخورد کرده اید. در ترکیب کرم های ضد آفتاب رنگی، رنگدانه‌ های مختلف تیره و روشن وجود دارد. که همین عامل اصلی محبوبیت این نوع کرم هاست. چون هر فرد بسته به نوع تناژ پوستی خود میتواند از یک طیف رنگ استفاده کند. بسیاری از افراد تمایل دارند ضد آفتاب رنگی مطابق با رنگ پوستشان را بخرند که این امکان وجود دارد. بیشتر متخصصین پوست و زیبایی توصیه می کنند از ضد آفتاب رنگی استفاده کنیم چرا که در ترکیبات آنها مواد طبیعی مانند اکسید روی، دی اکسید تیتانیوم و رنگدانه‌ های رنگی بکار رفته اند. درصد SPF محصول نیز می‌ توانند از پوست در مقابل اشعه‌ های مضر خورشید محافظت کنند.

ضد آفتاب های رنگی به انعکاس نور مرئی خورشید می پردازند و مانع جذب رادیکال‌ های آزاد و اشعه‌ های مضر شده و روی پوست، تاثیرات مخرب نمی گذارد.‌

 

 

مزایای استفاده ضد آفتاب رنگی

 • محافظت از پوست در برابر نور مرئی خورشید: فیلترهای فیزیکی و شیمیایی ضد آفتاب‌ های رنگی و ترکیباتی مانند دی اکسید تیتانیوم یا اکسید روی و اکسید آهن و ترکیبات دارای رنگدانه در ضد آفتاب‌ رنگی سبب شده است قدرت حفاظتی آن در مقابل اشعه های فرابنفش آفتاب افزایش پیدا کند.
 • بهبود رنگ پوست: رنگی بودن این محصول هم چنین باعث بهبود رنگ پوست نیز میشود. این ویژگی برای افرادی که با ملاسما یا هایپرپیگمنتاسیون مواجه هستند مفید است و می توان بدون نیاز به استفاده از کرم های دیگر لک ها و مشکلات پوستی را پوشش داد.
 • باقی نگذاشتن رد سفید روی پوست: از مشکلات افرادی که ضد آفتاب بدون رنگ می زنند باقی ماندن رد سفیدی روی پوست شان است. اما چون ضد آفتاب رنگی هماهنگ با رنگ طبیعی پوست است پس از استفاده رد سفیدی ایجاد نمی کند.
 • صرفه جویی در زمان و هزینه: با استفاده از این مدل ضد آفتاب دیگر به کرم پودر برای آرایش های روزانه خود نیاز ندارید.
 • مناسب همه فصل‌ ها: از این محصول در همه فصول می توان استفاده کرد حتی در فصل تابستان که به علت تعریق زیاد، ظاهر پوست براق و چسبناک می شود. با این ضد آفتاب، پوست ظاهر مات و یکدست پیدا می کند.

 

 

معایب ضد آفتاب رنگی

ضد آفتاب رنگی پوشانندگی بالایی دارد به همین دلیل بیشتر افراد مقدار کمی از آن را استفاده می کنند که استفاده از مقدار کم و ناکافی باعث می شود از پوست به اندازه کافی محافظت نشود و حتی روی پوست لک ایجاد شود. برای جلوگیری از این مشکل باید به اندازه کافی از این محصول (به اندازه ۲ انگشت اشاره و وسطی) استفاده کنید و هر چند ساعت یکبار آن را تمدید کنید.‌

 

 

 

کرم پودر صورت چیست؟

کرم پودر صورت از جمله لوازم آرایشی ضروری است که ظاهر پوست صورت را سالم، باطراوت و زیباتر جلوه می دهد؛ همچنین آثار خستگی و نواقص پوستی را پنهان می کند. این محصول در انواع گوناگونی تولید شده و سازگار با هر نوع نیاز پوستی است. البته از لحاظ شکل و ساختار با هم تفاوت دارند. در ترکیب بیشتر آنها آب، امولسیفایر، نگهدارنده، ضخیم کننده، نرم کننده، رنگ، عطر و تثبیت کننده pH وجود دارد. شما هر روز می توانید از این محصول استفاده کنید و در هر موقعیتی نتایج خاصی از مصرف آن می گیرید. توجه داشته باشید که استفاده بیش از حد از کرم پودر میتواند به پوست تان آسیب بزند. این محصول چند کاره در هر موقعیتی مثل یک روز عادی در دفتر کار، دورهمی خانوادگی یا یک جشن بزرگ قابل استفاده است.

 

مزایای استفاده از کرم پودر

 • از بین بردن لک و جوش: یکی از مزایای استفاده از کرم پودر صورت این است که انواع لک، جوش و آکنه، کک و مک، قرمزی و… را از بین می برد.
 • پوشش یکدست: با کرم پودر، پوست شما صاف و یکدست می شود و تفاوت های رنگی و اثرات خستگی و بی خوابی را از بین می برد.
 • خطوط زاویه دار: افرادی با صورت گرد که مدل های استخوانی را دوست دارند می توانند با چند حرکت ساده با کمک کرم پودر و کانتورینگ، حالت مورد علاقه خود را روی صورت پیاده کنند.
 • فرم دادن به بینی: با کمک کرم پودر و کانتور می توانید با ایجاد کردن خطوط فرضی روی بینی ایرادات بینی را اصلاح کنید.
 • از بین بردن سیاهی دور چشم: با کمک این کرم می توان هاله تیره اطراف چشم را پوشاند.
 • برجسته کردن گونه‌ ها: با کرم پودر و هایلایتر می توان گونه ها را برجسته کرد و فرم داد.
 • باریک کردن گردن: با داشتن مهارت و آگاهی از تکنیک های خاصی می توان برای باریک کردن گردن از این محصول کمک گرفت‌.
 • از بین بردن چین و چروک: به علت سروکار داشتن با آلودگی‌ های زیاد و برخورد اشعه‌ های مختلف به پوست، چین و چروک هایی روی پوست ظاهر می شوند که با کرم پودر صورت می توان این چین و چروک ها را برطرف کرد. برای محافظت از پوست بهتر است از کرم پودرهایی استفاده شود که حاوی spf هستند.

 

 

معایب استفاده از کرم پودر

اگر کرم پودر صورت را از روی پوست پاک نکنید منافذ بسته شده و در طولانی مدت مشکلاتی همچون جوش صورت و چین و چروک را تجربه خواهید کرد. برای جلوگیری از این مشکل اقدام به پاک کردن آرایش با پاک کننده آرایشی مناسب کنید. همچنین در صورت مطابقت نداشتن کرم پودر با پوستتان، آرایش صورت پوسته پوسته شده یا می ماسد.‌